بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

اوسوپ

اشتراک‌گذاری

اوسوپ

Usopp

اوسوپ - وان پیس

پیشه

تیرانداز
دزد دریایی
فروشنده‌ی روغن وزغ (قبلا)
کاپیتان (قبلا)

سکونت

دهکده‌ی شراب (قبلا)
مجمع‌الجزایر بوین (قبلا، موقتی)

لقب

پادشاه تیراندازان
خدا

سن

۱۷ (اولین نمایش)
۱۹ (بعد از تایم‌اسکیپ)

تاریخ تولد

اول آوریل (روز دروغ آوریل)

جایزه

۲۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ بلی

اولین نمایش

چپتر ۲۳
قسمت ۸

اوسوپ (Usopp) با لقب خدا تیرانداز دزدان دریایی کلاه حصیری، و کاپیتان سابق دزدان دریایی اوسوپ است. او در دهکده‌ی شربت متولد شد و اولین بار توسط پدرش یاسوپ مورد اشاره قرار گرفت. با وجود این که او به طور معمول فردی بزدل است اما رویای او تبدیل شدن به جنگجویی شجاع در دریا مانند پدرش است و هر روز را برای دستیابی به این رویا زندگی می‌کند.

او به طور رسمی عضو سوم (به طور غیررسمی چهارم) کلاه حصیری‌ها است. جایزه‌ی اولیه تعیین شده برای او ۳۰٬۰۰۰٬۰۰۰ بلی بود که این رقم به خاطر جنبه‌ی دیگر او یعنی «سوگکینگ» و همین طور متحدان او بود.

اوسوپ در هنگام رویدادهای رخ داده در درسروزا، کنبونشوکو هاکی خود را بیدار کرد و به این ترتیب او به چهارمین عضوی تبدیل شد که از یک فرم هاکی استفاده کرده است. جایزه‌ی کنونی او ۲۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ بلی است که یک جهش بزرگ نسبت به جایزه‌ی اولیه او محسوب می‌شود. این به خاطر نقش او به عنوان «خدا» در نجات دادن برده‌های اسباب بازی زیرزمینی دوفلامینگو بوده است. با تعیین این جایزه او در آن مقطع به سومین فرد گروه با بیشترین رقم تبدیل شد.

تاریخچه

اوسوپ پسر یک دزد دریایی به نام یاسوپ است که زمانی پدرش به «مو قرمزهای» شنکس پیوست و همسر و پسرش را ترک کرد. پس از آن اوسوپ شروع به دروغ گفتن در مورد آن کرد که دزدان دریایی به زودی می‌رسند. او اولین بار این دروغ را به مادر بیمار خود گفت به این امید که روحیه او را به اندازه کافی تقویت کند تا زنده بماند. اما پس از مرگ مادرش، او فقط به خاطر درد از دست دادن هر دو والدین خود به این دروغ‌گویی ادامه داد.

اوسوپ
اوسوپ در کنار مادر بیمارش

بسیاری از اهالی روستا به تعقیب و گریز و پرتاب وسایل به سمت او می‌پرداختند، اما آن‌ها سرانجام به رفتارهای بد او عادت کردند. حتی برخی دویدن روزانه او در شهر را همانند زنگ یک ساعت می‌پنداشتند. گذشته از دروغ‌های او در مورد حمله دزدان دریایی، او داستان‌هایی سرگرم‌کننده را برای دختری به نام کایا تعریف می‌کرد که بیمار بود و باید تمام روز را در رختخواب می‌ماند.

اوسوپ خود را یک دزد دریایی می‌خواند و سه بچه‌ی کوچکتر به نام نینجین، تامانگی و پیمن را به عنوان «خدمه» خود قلمداد می‌کرد، خدمه‌ای که خود را «دزدان دریایی اوسوپ» می‌نامیدند.

صفحات دیگر