بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

اسکرچمن آپو

اشتراک‌گذاری

اسکرچمن آپو

Scratchmen Apoo

اسکرچمن آپو - وان پیس

وابسته به

دزدان دریایی آن ار
دزدان دریایی جانوران

پیشه

دزد دریایی، کاپیتان، موسیقی‌دان، مخبر

خاستگاه

لقب

غرش دریا

سن

۲۹ (اولین نمایش)
۳۱ (بعد از تایم‌اسکیپ)

تولد

۱۹ مارچ

جایزه

۳۵۰٬۰۰۰٬۰۰۰ بلی

میوه شیطانی

اوتو اوتو نو می (به معنی صدا)

نوع میوه

اولین نمایش

فصل ۴۹۸ (مانگا)
قسمت ۳۹۲ (انیمه)

صداپیشه

میتسوئاکی مادونو

اسکرچمن آپو (Scratchmen Apoo) که همچنین با نام «غرش دریا» شناخته می‌شود، کاپیتان دزدان دریایی آن اِر است و قبلا مخبر دزدان دریایی جانوران بود.

او عضوی از قبیله‌ی دست‌دراز و یکی از دوازده دزد دریایی شناخته شده با نام نسل بدترین است. او در زمان رسیدن به جزایر سابودی دارای جایزه‌ی ۱۹۸٬۰۰۰٬۰۰۰ بلی بود. بعد از تایم‌اسکیپ این رقم  به ۳۵۰٬۰۰۰٬۰۰۰ بلی افزایش یافت.

آپو به خاطر اقداماتش یکی از آنتاگونیست‌های جانبی در آرک کشور وانو است.

توانایی‌ها و قدرت‌ها

آپو به عنوان یکی از اعضای بدترین نسل، یک دزد دریایی ترسناک است که با خدمه خود موفق به گذر از نیمه‌ی اول گرند لاین شد و در نهایت وارد دنیای جدید شد.

آپو با وجود ظاهر و رفتار عجیب و غریبش، شایستگی خود را در جنگ اثبات کرده است، به خصوص با توانایی عجیب خود که در میوه شیطانی او نهفته است. او در مجمع‌الجزایر سابودی، او توانست دو حمله غافلگیرکننده مؤثر را به کیزارو وارد کرد (اگرچه واقعا آسیبی ندید) و این در حالی بود یک از همتایان او حتی نتوانستند او را لمس کنند. او همچنین در اونیگاشیما قادر به مجروح کردن لوفی و زورو شد. به طور کلی آپو در برابر سایر اعضای بدترین نسل، از جمله اکس دریک ایستادگی خوبی می‌کند، حتی در شرایطی که آن‌ها می‌دانند که چگونه از قدرت او فرار کنند.

آپو به عنوان مخبر سابق دزدان دریایی جانوران، درجه خاصی از اقتدار را در این سازمان داشت. به طور خاص، او توانایی فرماندهی به نامبرها را داشت.

میوه شیطانی

اسکرچمن آپو
آپو در حال استفاده از قدرت میوه شیطانی خود

آپو اوتو اوتو نو می را خورده است، یک میوه شیطانی از نوع پارامسیا که به او اجازه می‌دهد قسمت‌هایی از بدنش را به آلات موسیقی مختلفی تبدیل کند و بنوازد. مثلا او می‌تواند فک‌هایش را به یک سنج، سینه‌اش را به یک طبل، دندان‌هایش را به کلیدهای پیانو، و بازوی خود را به یک ساکسیفون تبدیل کند. آپو با نواختن نت‌ها و آهنگ‌های خاص امواج صوتی را منتشر می‌کند که یک اثر هیپنوتیزمی دارند و می‌توانند اشکال مختلفی از آسیب فیزیکی (مثل بریده شدن، ضربه یا انفجار) را داشته باشد.

همانطور که توسط کیلر اشاره شده است، حملات آپو در هر نقطه‌ای در محدوده‌ی شنوایی قرار دارد و تا وقتی که موسیقی او توسط هدف شنیده شود، اثرات آن تقریبا فوری و اجتناب ناپذیر است.

نقطه ضعف قاطع توانایی آپو این است که اگر گوش‌های حریف قبل از شنیدن صدا مسدود شود (حتی اگر فقط با دستانش پوشانده شود)، از صدمات مصون می‌ماند. با این حال تلاش برای جلوگیری از شنیدن صدا باعث می‌شود تا حریفان آپو نتوانند به درستی روی مبارزه تمرکز کنند.

سلاح‌ها

آپو از یک جفت تونفا در نبرد استفاده می‌کند و به‌قدری در استفاده از آن ماهر است که با کاربران شمشیر و تبر مقابله کند.

هاکی

هاکی بوسوشوکو

آپو توانایی استفاده از هاکی بوسوشوکو را دارد و در استفاده از آن نسبتا ماهر است، به طوری که در برابر تکنیک شیگان از ماموران CP0، با سخت کردن بدن از خود محافظت کرد.

هاکی کنبونشوکو

آپو دارای توانایی استفاده از هاکی کنبونشوکو است.

صفحات دیگر