ویکی وان پیس

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

آراماکی

اشتراک‌گذاری

آراماکی

Aramaki

آراماکی - وان پیس

وابسته به

پیشه

دریابد

نام مستعار

ریوکوگیو (معنی: گاو سبز)

جایزه شکار

سه تاج (۳٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ بلی)

میوه شیطانی

نوع میوه

اولین نمایش

فصل ۹۰۵
قسمت ۸۸۲

صداپیشه

کیجی فوجیوارا
جونیچی سووابه (از قسمت ۱۰۷۹)

آراماکی (Aramaki) که بیشتر با نام مستعارش ریوکوگیو شناخته می‌شود، یک دریابد مارین است. او در حین تایم-اسکیپ دوساله در کنار فوجیتورا به این مقاوم رسید و این دو جای خالی آئوکیجی و آکاینو را پر کردند.

ریوکوگیو اولین بار توسط دن‌کیشوت دوفلامینگو در آرک درسروزا مورد اشاره قرار گرفت، و در آرک لولی نمایش داده شد. ظاهر کامل و نام اصلی او در پایان آرک کشور وانو آشکار شد.

تاریخچه

اطلاعات زیادی در مورد گذشته ریوکوگیو در دست نیست، اما او ادعا کرده است که در طول سه سال گذشته به طور کامل از غذا خوردن خودداری کرده است. در طول دو سالِ پس از جنگ سران، ریوکوگیو در کنار فوجیتورا به واسطه‌ی یک پیش‌نویس نظامی جهانی به درجه فرماندهی مارین‌ها منصوب شد.

توانایی‌ها و قدرت‌ها

ریوکوگیو به عنوان یک فرمانده مارین، پس از فرمانده ناوگان دارای اقتدار عالی است. او می‌تواند کل ناوگان را فرماندهی کند، در استراتژی‌های سازمان نقش داشته باشد، و توانایی صدور دستورات ویژه مثل باستر کال را دارد. به طور کلی، می‌توان فرض کرد که ریوکوگیو دارای مهارت‌های رهبری/هماهنگی نظامی زیادی است که برای این مقام و مسئولیت‌هایش واجد شرایط بوده است.

او در کنار سایر فرمانده‌ها «بزرگ‌ترین قدرت نظامی» دولت جهانی را تشکیل می‌دهند، و این نشان‌دهنده وضعیت ریوکوگیو به عنوان یکی از قدرتمندترین‌های افراد جهان است. دوفلامینگو، او و فوجیتورا را دو هیولای قدرتمند در میان تفنگداران دریایی توصیف کرده است.

در طول آخرین نشست لولی، ریوکوگیو همراه با فوجیتورا درگیر نبرد با رئیس ستاد ارتش انقلابی، سابو و... بودند. ریوکوگیو بدون هیچ زحمتی کینگ و کویین، دو عضو قدرتمند از دزد دریایی جانوران را شکست داد. با این حال، این احتمال وجود دارد این دزدان دریایی از جراحات قبلی ناشی از حمله به اونیگاشیما کاملا بهبود نیافته بوده باشند. ریوکوگیو به تنهایی توانست با گروهی متشکل از رایزو، شینوبو، اینواراشی، دنجیرو، نکوماموشی، کاواماتسو، یاماتو، و کوزوکی مومونوسوکه مبارزه کند و تا مقطعی برتری خود را حفظ کرد. یکی دیگر از گواهی‌های قدرت او این است که موفق شد تا ادوارد ویول، یک شیچیبوکای قدرتمند سابق را شکست دهد و دستگیر کند.

میوه شیطانی

آراماکی
ریوکوگیو با میوه شیطانی خود یک جنگل می‌سازد.

ریوکوگیو میوه شیطانی موری موری نو می را خورده است، یک میوه از نوع لوگیا که به او اجازه می‌دهد بدن خود را به حیات گیاهی تبدیل کند و و گیاهان را ایجاد و کنترل کند. گیاهانی که او ایجاد می‌کند می‌توانند به سرعت رشد کنند و آزادانه به اطراف حرکت کنند. از آنجایی که گیاهان یک عنصر جامد هستند، او نمی‌تواند ناملموس شود، با این حال حملات غیر هاکی هنوز برای او بی ضرر هستند.

ریوکوگیو می‌تواند مقادیر زیادی گیاه تولید کند تا حملات گسترده‌‌ای را از بین ببرد. هنگام حمله به دزدان دریایی جانوران، او انگشتان خود را به شاخه‌های درختانی تیز تبدیل کرد و آزادانه آن‌ها را رشد داد تا ده‌ها دشمن را در یک منطقه بزرگ به چوب بکشد. علاوه بر این، گیاهان او می‌توانند هر مایعی را جذب کنند، که شامل کم‌آب کردن موجودات زنده و چروکیده شدن آن می‌شود. ریوکوگیو همچنین می‌تواند گیاهانی را برای کارهای بسیار غیرمعمولی ایجاد کند، مانند رشد یک گل غول‌پیکر در پشت خود و استفاده از آن برای پرواز.

آراماکی
ریوکوگیو یک نهال را بازسازی می‌کند.

علف‌ها، درختان و گل‌های معمولی پس از لمس شدن توسط ریوکوگیو رشد می‌کنند و در نتیجه هر کجا که او راه برود، دنباله‌ای از گیاهان را به جای می‌گذارد.

هاکی

او به عنوان یک فرمانده مارین، یک کاربر هاکی بسیار ماهر است.

هاکی بوسوشوکو

ریوکوگیو یک کاربر بسیار ماهر در هاکی بوسوشوکو است. او قادر است شاخه‌های ایجاد شده توسط میوه شیطانی خود را با این هاکی سخت کند.

هاکی کنبونشوکو

ریوکوگیو یک کاربر بسیار ماهر در استفاده از هاکی کنبونشوکو است. پس از اینکه شنکس از هاکی هائوشوکو خود استفاده کرد، او قادر بود تا دزدان دریایی مو قرمز را کیلومترها خارج از کشور وانو حس کند.

سلاح‌ها

ریوکوگیو دارای یک کاتانایی شبیه شیراسایا است که روی کمر خود آن را حمل می‌کند و به نظر نمی‌رسد که در غلافی باشد.

صفحات دیگر