ویکی ناروتو / بوروتو

یاهیکو

اشتراک‌گذاری

یاهیکو

Yahiko

یاهیکو - ناروتو / بوروتو

تاریخ تولد

۲۰ فوریه

جنسیت

مذکر

پیشه

بنیان‌گذار و رهبر آکاتسوکی

تیم

یتیمان آمه

گونه طبیعت

رهاسازی آب
رهاسازی آتش
رهاسازی باد

اولین نمایش

جلد ۴۱، چپتر ۳۷۲ (مانگا)
قسمت ۱۲۸ ناروتو شیپودن (انیمه)

یاهیکو (Yahiko) یک شینوبی اهل آمگاکوره بود. او در کنار یتیمان هم رزم خود یعنی ناگاتو و کونان، با اهداف صلح‌آمیز اقدام به تاسیس گروه آکاتسوکی کرد. پس از مرگ یاهیکو، ناگاتو بدن او را به یکی از شش مسلک پین تبدیل کرد و به واسطه‌ی آن تصویر عمومی رهبری آکاتسوکی را حفظ کرد.

پیش‌زمینه

یاهیکو در طول جنگ جهانی دوم شینوبی یتیم شد و برای زنده ماندن مجبور به سرقت غذا شد. او بعدا با یک یتیم دیگر به نام کونان آشنا شد و سپس یک یتیم دیگر به نام ناگاتو به آن‌ها اضافه شد. یاهیکو نسبت به بی‌عدالتی موجود در دنیا عصبانی بود و دوست داشت که برای خاتمه دادن به جنگ به یک خدا تبدیل شود. مدتی بعد یاهیکو و گروهش با جیرایا روبرو شدند، و جیرایا از آن‌ها مراقبت کرد و آموزش‌های مقدماتی نینجوتسو را به آن‌ها آموخت.

یاهیکو
یتیمان آمه برای یادگیری نینجوتسو به گروه سانین نزدیک می‌شوند

مدتی پس از جدایی جیرایا از آمگاکوره، این سه به عنوان یک تیم با استعداد شینوبی شهرت یافتند. یاهیکو و دوستانش هنوز هم تمایل به ایجاد دنیایی صلح‌آمیز داشتند. در طول جنگ جهانی سوم شینوبی، این سه با اوبیتو اوچیها که با نام مادارا اوچیها فعال بود ملاقات کردند. یاهیکو پس گوش دادن طرح این مرد نقاب‌دار، نسبت به او بی‌اعتماد بود و از کونان و ناگاتو خواست که از او دوری کنند. بعدها یاهیکو با جمعی از پیروانش كه از آرمان‌های مشترک داشتند، گروه آکاتسوکی را بنیان كرد، اگرچه اوبیتو ادعا كرده است كه در ایجاد این گروه نقش داشته است. آکاتسوکی اعتقادات خود در جلوگیری از جنگ را بدون خشونت گسترش داد و اخبار اقدامات آن‌ها هر از گاهی به جیرایا می‌رسید. وقتی گروه آن‌ها بزرگ شد، آن‌ها مجبور شدند مخفیگاه دیگری را پیدا کنند.

هانزو با مشاهده آرمان‌های آکاتسوکی که به تهدیدی برای حکومت او بر آمگاکوره تبدیل شده بود، دسیسه‌ای را با همراهی دانزو شیمورا پیریزی کرد تا سه نینجای پیشروی آکاتسوکی را از بین ببرد. هانزو با یک تله، ناگاتو را در موقعیتی گرفتار کرد که یا باید کونان در مقابل آن‌ها کشته می‌شد و یا یاهیکو به قتل می‌رسید. یاهیکو که نمی‌خواست ناگاتو را در این موقعیت ببیند بدون هیچ تردیدی خودش را به سمت کونای در دست ناگاتو روانه کرد و قربانی شد. او در آخرین نفس‌های خود به ناگاتو گفت که ماموریت صلح‌آمیز گروه را ادامه دهد.

یاهیکو
یاهیکو می‌میرد و آینده آکاتسوکی را به ناگاتو می‌سپارد