ویکی ناروتو / بوروتو

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

گارا

اشتراک‌گذاری

گارا

Gaara

گارا - ناروتو / بوروتو

تاریخ تولد

۱۹ ژانویه

جنسیت

مذکر

سن

بخش اول: ۱۲-۱۳
بخش دوم: ۱۵-۱۷

طبقه بندی

حیوانات دم‌دار

شوکاکو(فرم‌ها)

پیشه

قبیله

قبیله کازکاگه (تنها در رمان)

درجه‌ی نینجا

بخش اول: گنین
بخش دوم: کاگه

خانواده

 • راسا (پدر)
 • کارورا (مادر)
 • کانکورو (برادر)
 • تماری (خواهر)
 • شیکادای نارا (خواهرزاده)
 • یاشامارو (عمو)
 • شینکی (پسرخوانده)

عنصر طبیعت

 • رهاسازی مغناطیس
 • رهاسازی باد
 • رهاسازی خاک
 • رهاسازی برق

توانایی خاص

کنترل شن

گارا (Gaara) یک شینوبی از سوناگاکوره و پنجمین کازکاگه این دهکده است.

بیوگرافی گارا

او قبل از این که متولد شود جانور یک-دم را در خود داشت و این موضوع باعث می‌شد تا اهالی دهکده سونا از او یک هیولا بسازند و از او بیم داشته باشند. گارا به دور از ارتباط با دیگران و با نفرت از دنیا بزرگ شد، به طوری که تنها به بقای خودش فکر می‌کرد و کشتن سایرین را تنها راه اثبات موجودیت خود می‌دانست.

او همانند ناروتو اوزوماکی یک جینچوریکی بود که پیش از تولد، پدرش (کازکاگه چهارم) جانور شوکاکو را در او مهر و موم کرده بود. در واقع هدف پدر او استفاده از گارا به عنوان یک اسلحه برای دهکده‌اش بود، با این حال این آزمایش پس از چند سال شکست‌خورده اعلام شد و از آن پس چند مرتبه برای ترور گارا اقداماتی صورت گرفت. با این حال گارا با قدرت شوکاکو از خود محافظت می‌کرد و به تدریج از کشتن قاتلانی که از طرف پدرش فرستاده می‌شد لذت می‌برد.

گارا اولین بار در هنگام آزمون چونین نمایش داده شد، جایی که مقابل ناروتو مبارزه کرد. بعد از این که او توسط ناروتو و با قدرت همکاری دوستانش شکست داده شد، او تصمیم گرفت تا در افکار خود تجدید نظر کند. او از آن پس تلاش کرد تا اعتماد افراد دهکده‌اش را جلب کند و به خاطر این بینش از ناروتو متشکر بود.

گارا در ادامه با خواهر و برادرش متحد شد. او در مقطعی با یک حریف قدرتمند به نام کیمیمارو مبارزه کرد. انتهای این مبارزه تقریبا با پیروزی کیمیمارو همراه بود اما قبل از این که او بتواند ضربه نهایی خود را وارد کند بیماری‌اش جان او را گرفت.

او در بخش دوم مجموعه به پنجمین کازکاگه دهکده سوناکاگوره تبدیل شد. اولین اتفاقات مهم پیرامون گارا در این مقطع، شکست خوردن و ربوده شدن او توسط دیدارا، عضو گروه آکاتسوکی بود. این گروه به عنوان بخشی از نقشه‌ی خود اقدام به استخراج کردن شوکاکو از بدن گارا کرد. تیم ۷ با ترکیب جدید خود به همراه تیم گای و چیو از دهکده شن عملیاتی را در جهت نجات گارا آغاز کردند. با این حال اعضای آکاتسوکی موفق شدند در ماموریت این افراد اختلال و تاخیر ایجاد کنند و مرحله استخراج روح گارا را به طور کامل انجام دهند، چیزی که به مرگ میزبان منجر شد. با این حال گارا با از خودگذشتگی و قربانی شدن چیو دوباره به زندگی بازگشت.

در هنگام بحران جنگی پیش رو،گارا بعد از نشستی میان کاگه‌ها به فرمانده هنگ نیروهای متحد شینوبی منصوب شد و همچنین فرماندهی لشکر چهارم را عهده‌دار شد. او با وجود خروج شوکاکو از بدنش با این حال هنوز قدرت کافی برای شرکت در جنگ را داشت.

گارا در طول جنگ ارزش خود به عنوان مقام کازکاگه را اثبات کرد. او ابتدا پدرش یعنی کازکاگه پیشین را شکست داد و با او مصالحه کرد و سپس میزوکاگه دوم یعنی گنگتسو هوزوکی را پایین کشید. در ادامه او در کنار چهار کاگه دیگر با مادارا اوچیها مبارزه کرد اما با وجود تلاش‌های بسیار آن‌ها مادارا بر کاگه‌ها غلبه کرد. گارا پس از بازیابی انرژی به سوی مکانی رفت که ناروتو در آنجا مشغول مبارزه با مادارا و ده-دم بود. او در این نقطه سودمند ظاهر شد و ناروتو را در سراسر جنگ محفوظ نگه داشت.

دو سال بعد و در The Last: Naruto the Movie گارا باری دیگر شهامت خود اثبات کرد و با استفاده از قدرتش از بی‌گناهان در معرض سقوط شهاب سنگ محافظت کرد. او بعدا در مراسم ازدواج بهترین دوست خود یعنی ناروتو با هیناتا شرکت کرد.

گارا در واقع تنها عضو باقی مانده از پنج کاگه جنگ جهانی شینوبی پیشین است که همچنان یک کاگه باقی مانده و خود را بازنشسته نکرده است.

توانایی‌ها

آمار و ارقام

صفحات دیگر