ویکی ناروتو / بوروتو

هانزو

اشتراک‌گذاری

هانزو

Hanzō

هانزو - ناروتو / بوروتو

تاریخ تولد

۱۲ فوریه

جنسیت

مذکر

پیشه

سر-دهکده

وابسته به

شریک

گونه طبیعت

رهاسازی آتش

اولین نمایش

جلد ۴۰، چپتر ۳۶۹ (مانگا)
قسمت ۱۲۸ ناروتو شیپودن (انیمه)

هانزو (Hanzō) معروف به هانزوی سمندر یک شینوبی افسانه‌ای، و در زمان حیاتش رهبر آمگاکوره بود.

پیش‌زمینه

هانزو در مقطعی از دوران کودکی خود یک سمندر سیاه با زهری کشنده را در دهکده خود یافت. او پس از مرگ سمندر، کیسه‌ی زهر آن را در بدن خودش جاسازی کرد به امید این که به یک نینجای سمی تبدیل شود و خودش در برابر سموم مصون باشد. این امر او را ملزم می‌کرد تا همیشه ماسک بزند، تا دیگران را از تنفس زهرآلود او محافظت شوند. بعدها هانزو در سراسر دنیای شینوبی شناخته شده و مشهور شد، به طوری که که دشمنان در همان ابتدا از او فرار می‌کردند.

در طول جنگ جهانی دوم شینوبی، هانزو با برخی از نیروهای کونوها جنگید که تنها بازماندگان آن‌ها جیرایا، تسوناده و اوروچیمارو بودند. او به خاطر مقاومت این سه نینجا، آن‌ها را سانین کونوها نامید. او همچنین بارها درگیر جنگ با چیو بود و به وی اجازه داد پادزهر سم سمندر خود را ایجاد کند. هانزو از مقطعی به بعد دیدگاه‌های صلح‌آمیز خود را از دست داد و به فردی قدرت‌طلب تبدیل شد.

هانزو
نام‌گذاری سانین توسط هانزو

در زمان جنگ جهانی سوم شینوبی، هانزو با آگاهی از وجود گروه آکاتسوکی و آرمان‌های آن‌ها که به تهدیدی برای حکومت او بر آمگاکوره تبدیل شده بود، دسیسه‌ای را با دانزو شیمورا پیریزی کرد تا سه نینجای پیشروی آکاتسوکی را از بین ببرد. هانزو با یک تله کونان را به گروگان گرفت و ناگاتو را در موقعیتی گرفتار کرد که یا باید هم‌گروهی خود یاهیکو را می‌کشت یا باید شاهد کشته شدن کونان می‌بود. در این مقطع یاهیکو با کونای در دست ناگاتو خود را قربانی کرد تا کونان زنده بماند. ناگاتو که از این اتفاق بسیار خشمگین شده بود زیردستان هانزو را قتل عام کرد و کونان را نجات داد.

هانزو
گروگان گرفته شدن کونان توسط هانزو

مدتی بعد، ناگاتو با نام مستعار پین یک جنگ داخلی را در آمگاکوره آغاز کرد. او سرانجام هانزو را کشت و کونان جای هانزو را به عنوان سر-دهکده آمگاکوره گرفت.