ویکی ناروتو / بوروتو

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

توبیراما سنجو

اشتراک‌گذاری

توبیراما سنجو

Tobirama Senju

توبیراما سنجو - ناروتو / بوروتو

تاریخ تولد

۱۹ فوریه

جنسیت

مذکر

وضعیت

مرده

طبقه‌بندی

پیشه

تیم

تیم توبیراما
واحد اسکورت

قبیله

درجه

بخش اول: کاگه

خانواده

بوتسوما سنجو (پدر)
هاشیراما سنجو (برادر)
ایتاما سنجو (برادر)
کاواراما سنجو (برادر)
تسوناده (نوه برادر)
ناواکی (نوه برادر)

گونه طبیعت

رهاسازی آب
رهاسازی آتش
رهاسازی باد
رهاسازی برق
رهاسازی سنگ
رهاسازی یین
رهاسازی یانگ

توبیراما سنجو (Tobirama Senju) عضوی شناخته شده از قبیله سنجو بود که در کنار برادر بزرگ‌ترش با قبیله اوچیها صلح کرد و اولین دهکده شینوبی یعنی کونوهاگاکوره را بنیان کرد. توبیراما در تمام عمرش به شکلی خستگی ناپذیر تلاش کرد تا ثبات سیاسی را فراهم کند و نهادهایی را پیاده‌سازی کند تا سیستم این روستا به طور موثر کار کند تا کونوها همیشه سعادتمند بماند. او بعد از مرگ برادرش عنوان هوکاگه دوم را دریافت کرد.

پیش‌زمینه

توبیراما در دوران جنگ ایالت‌ها به دنیا آمد و دومین پسر از چهار فرزند بوتسوما سنجو بود. او و برادرانش در میدان نبرد و جنگ بزرگ شدند و قبیله‌ی آن‌ها اغلب با قبیله‌های دیگر به خصوص با قبیله اوچیها در جنگ بودند. بعد از مرگ دو تا از برادرانش، توبیراما به همراه برادر بزرگترش یعنی هاشیراما تصمیم گرفت تا یک سیستم شینوبی جدید را ایجاد کند تا بچه‌ها از جنگ دور بمانند. در مقطعی این موضوع آشکار شد که هاشیراما طبق عادتی به جنگل می‌رود و مدتی از او خبری نمی‌شود. از این رو توبیراما از پدرش دستور گرفت تا او را دنبال کند.

توبیراما با دنبال کردن هاشیراما متوجه شد که او در جنگل با پسری از قبیله اوچیها به نام مادارا دیدار می‌کند. بعد از رسیدن این خبر به پدرش، بوتسوما به هاشیراما فشار آورد تا از مادارا به عنوان طعمه استفاده کند. بعد از ترتیب دادن این نقشه مشخص شد که خانواده مادارا نیز چنین نقشه‌ای داشته‌اند و از این رو آن‌ها با هم درگیر شدند. در این مقطع توبیراما با برادر کوچکتر مادارا یعنی ایزونا اوچیها مبارزه کرد. هاشیراما و مادارا موفق شدند تا یک آتش بس موقت را ترتیب دهند و از این رو درگیری بدون خونریزی پایان یافت. در سال‌های بعدی مبارزه‌ی هاشیراما با مادارا و مبارزه توبیراما با ایزونا ادامه پیدا کرد تا در مقطعی توبیراما موفق شد ایزونا را به شدت مجروح کند.

هاشیراما که در آن زمان رهبر سنجو بود از وضعیت پیش آمده برای ایزونا بهره گرفت تا صلح را در میان دو قبیله برقرار کند اما مادارا - با خواسته‌ی ایزونا - این پیشنهاد را رد کرد. وقتی ایزونا به خاطر جراحاتش جان داد، مادارا با اندوه بسیار سعی کرد تا به قبیله‌ی سنجو ضربه‌ای حیاتی وارد کند اما او در نهایت شکست خورد. توبیراما برای پایان دادن به این نبرد قصد داشت تا مادارا را بکشد اما هاشیراما جلوی او را گرفت و تلاش کرد تا به خصومت‌های این دو قبیله برای همیشه پایان دهد. اما مادارا پیشنهاد کرد در صورت کشته شدن هاشیراما یا توبیراما این پیشنهاد را خواهد پذیرفت. هاشیراما که برادرش را برای رهبری آماده کرد بود قبول کرد تا جان خودش را بگیرد. با این حال مادارا سرانجام از درخواست خود کوتاه آمد و صلح را پذیرفت.

بعد از این که دوقبیله با هم صلح کردند و دهکده کونوها را بینان شد، هاشیراما قصد داشت مادارا را به مقام هوکاگه‌ی دهکده منصوب کند اما توبیراما او را مجبور کرد تا طی انتخاباتی دموکراتیک این انتصاب صورت گیرد که طی این انتخابات هاشیراما به عنوان هوکاگه انتخاب شد. پس از این انتخاب، صلح زیاد دوام نیاورد و مادارا اعتبار هاشیراما را به چالش کشید. این دو در دره‌ی پایان با یکدیگر مبارزه کردند. پس از کشته شدن مادارا در این نبرد، توبیراما بدن او را برای مطالعه روی شارینگان برداشت و سپس آن را دفن کرد. درگیری‌ها در دنیا در حال افزایش بود و هاشیراما در یکی از این درگیری‌ها جان خود را از دست داد. او قبل از مرگش عنوان هوکاگه را به توبیراما داد و از او خواست که از هر گونه بدرفتاری با قبیله اوچیها جلوگیری کند.

در دوران توبیراما، نهادهای زیادی در دهکده ایجاد شد و همین موضوع باعث شد تا دهکده پیشرفت زیادی را تجربه کند و از سایر دهکده‌ها پیش بیفتد. توبیراما نیز همانند برادرش تلاش کرد تا رابطه‌ی خوبی را با دیگر دهکده‌ها داشته باشد. در زمان جنگ جهانی شینوبی اول، تیم توبیراما شامل دانزو شیمورا، توریفو آکیمیچی، و کاگامی اوچیها توسط نیروی کینکاکوی کومو محاصره شدند. در حالی که هیچ راه فراری وجود نداشت،‌ توبیماراما قبل از این که خود را طعمه کند عنوان هوکاگه را به هیروزن سپرد و سپس توسط کینکاکو کشته شد.

صفحات دیگر