ناروتو / بوروتو

آسورا اوتسوتسوکی

اشتراک‌گذاری

آسورا اوتسوتسوکی

Asura Ōtsutsuki

آسورا اوتسوتسوکی - ناروتو / بوروتو

تاریخ تولد

۸ ژوئن

جنسیت

مذکر

نژاد

دورگه انسان-موجود آسمانی

ککی گنکای

رهاسازی چوب (تنها در انیمه)

دسته‌بندی

حکیم
نوع حساس

وابسته به

سرزمین اجداد (تنها در انیمه)

بستگان

کاگویا اوتسوتسوکی (مادربزرگ)
تنجی (پدربزرگ) (تنها در انیمه)
هاگورومو اوتسوتسوکی (پدر)
هامورا اوتسوتسوکی (عمو)
ایندرا اوتسوتسوکی (برادر)
کانا (همسر) (تنها در انیمه)

گونه طبیعت

رهاسازی چوب
رهاسازی باد
رهاسازی برق
رهاسازی سنگ
رهاسازی آب
رهاسازی آتش
رهاسازی یین
رهاسازی یانگ
رهاسازی یین-یانگ

آسورا اوتسوتسوکی (Asura Ōtsutsuki) پسر جوان‌تر هاگورومو اوتسوتسوکی بود. او بر خلاف آنچه تصور می‌شد وارث تعلیمات پدرش شد و همین موضوع باعث شد تا او با برادر بزرگترش یعنی ایندرا درگیر شود. آسورا همچنین به عنوان جد دو قبیله‌ی سنجو و اوزوماکی شناخته می‌شود.

پیش‌زمینه

در انیمه، تولد آسورا با دشواری‌هایی همراه بود که به مرگ مادرش ختم شد. آسورا با وجود از دست دادن مادرش اما از زندگی صلح‌آمیز و شادی برخوردار بود و وقتش را در کنار پدر و برادرش می‌گذراند یا با سایر بچه‌های دهکده بازی می‌کرد. وقتی کمی بزرگ‌تر شد در کنار برادرش تحت تعلیم پدرش به یادگیری نینشو پرداخت با این امید که یکی از این دو برادر جانشین این حکیم بزرگ شوند. آسورا در کودکی زیر سایه‌ی نبوغ برادرش بود. او که استعداد طبیعی‌ای در خود نمی‌دید بیشتر توجهش معطوف به ارزش‌های دیگران شد. سرانجام او قدرت نهفته در خودش را بیدار کرد که با قدرت ایندرا برابری می‌کرد. در انیمه، آسورا با وجود تحسین کردن استعدادهای برادرش اما از این بابت نگران بود که ایندرا به طور مداوم سردتر می‌شد و از دیگران فاصله می‌گرفت.

بعدها هاگورومو تصمیم گرفت تا این دو برادر را به ماموریت‌هایی جداگانه بفرستد تا از این طریق جانشین نینشو را انتخاب کند. در نهایت هاگورومو با توجه به اهداف صلح‌جویانه‌ای که آسورا داشت او را به عنوان جانشین انتخاب کرد. در همان شب هاگورومو قدرتش را به آسورا منتقل کرد. در حالی که همه جانشینی آسورا را جشن گرفته بودند اما ایندرا به برادرش حسادت می‌کرد و مدتی بعد با حیله‌های زتسوی سیاه اقدام به حمله به دهکده کرد و تصمیم گرفت برای تصاحب عنوان جانشینی با آسورا مبارزه کند. آسورا با قدرتی که به دست آورده بود موفق شد ایندرا را شکست دهد. ایندرا فرار کرد اما سوگند خورد که نینشو و همچنین برادرش را از بین ببرد.