بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

ستریون

اشتراک‌گذاری

ستریون

Cetrion

ستریون - مورتال کمبت

جنسیت

مونث

خاستگاه

بازی‌ها

مورتال کمبت ۱۱ (قابل بازی و باس ثانویه)

بازیگر

مری الیزابت مک‌گلین
جنیفر مک‌دونا (مدل)

ستریون (Cetrion) شخصیتی در مجموعه بازی مورتال کمبت است. او الهه ارشد زندگی، پاکدامنی، و نور است. ستریون خواهر شیناک، خدای ارشد سقوط کرده و دختر کرونیکا، تایتان و حافظ زمان است. او در خدمت مادرش است و وظیفه دارد تا تعادل را در میان قلمروها برقرار کند.

اولین حضور ستریون در مورتال کمبت ۱۱ صورت گرفت که در آن او به عنوان یک باس ثانویه و یک آنتاگونیست سوم در بخش داستان بازی ایفای نقش می‌کند.

درباره ستریون

ستریون یک خدای ارشد، خواهر شیناک و دختر کرونیکا است. او مسئول تبعید شدن شیناک به ندررلم است.

در طول وقایع مورتال کمبت ۱۱ مشخص شد که ستریون بسیار شبیه شیناک است و عاملی در خدمت کرونیکا بوده است. هر دوی آن‌ها سال‌ها بازی پیچیده‌ای را پیگیری کردند: به طوری که ستریون به عنوان خدای زندگی، فضیلت و نور، و شیناک به عنوان خدای مرگ، فساد و تاریکی تعادلی را در قلمروها ایجاد کردند. برنامه کرونیکا نیز همین بود و هدفش حفظ این تعادل ضروری در جهان بود.

ستریون بر طبیعت و زندگی حاکم است و این موضوع باعث می‌شود تا او قادر به کنترل عناصر خاک، آب، آتش، باد و برق باشد. او در سنگر صلح، نور و خوبی ایستاده است، با این حال رویدادهای اتفاق افتاده در مورتال کمبت ۱۱ نشان داد که او یک ریاکار است که حتی ممکن است همتایان خود را نابود کند و همانند شیناک تاریک و بی‌رحم باشد.

با این حال همانند کرونیکا، انگیزه‌ی اقدامات سیتریون غم و اندوه یا انتقام نیست، بلکه یک مفهوم بسیار نسبی‌گرایانه و الهی از تعادل است که شدیدا او و برادرش را ملزم می‌کند که قلمروها را در تضادی درگیر کنند، نگرشی که ریدن به شدت با آن مخالف است. لیو کانگ در مقطعی متوجه شد که سیتریون یک الهه فضیلت است و با پیروی از دیدگاه کرونیکا ضعیف‌تر می‌شود، چرا که با همان اصلی که قرار است از آن دفاع کند، تضاد دارد. با این حال، سیتریون معتقد است که بزرگترین فضیلت، رعایت اراده مادرش برای تعادل است. به طور تلویحی گفته شده است که او - و احتمالا شینوک - ممکن است صرفا عروسک‌های کرونیکا باشند و از نقش خود در طرح بزرگ‌تر غافل باشند.

بیوگرافی

مورتال کامبت ۱۱: «ستریون الهه ارشد فضیلت و نگهبان زندگی بود. هنگامی که شیناک تهدید کرد که خدایان ارشد را تسخیر می‌کند، ستریون او را به ندررلم انداخت و این برکاتی بود در پاسخ به دعای جنگجویان که با تاریکی می‌جنگیدند. با این حال گاهی فضایل قهرمانانه‌ای که او از آن‌ها حمایت می‌کند، با تلاش او برای حفظ تعادل جهانی در تضاد هستند.»

دانستنی‌ها

  • ستریون بعد از شیناک دومین خدای ارشد است که قابل بازی است.
  • شخصیت و نام ستریون احتمالا بر اساس خدای باروری روم یعنی سرس است.
صفحات دیگر