بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

جید (Jade)

اشتراک‌گذاری

جید

Jade

جید (Jade) مورتال کمبت

خاستگاه

عدنیا

سکونت

تایم‌لاین اول: عدنیا
تایم‌لاین دوم: ندرلم

گونه

عندیایی

وابسته به

مقاومت عندیایی

سلاح‌ها

  • بادبزن‌های استیل
  • بو
  • پرتاب‌کننده گردباد

شیوه‌های مبارزه

  • فن زی
  • کوئو شوئو

جید (Jade) شخصیتی در مجموعه بازی مورتال کمبت است. او اولین بار به عنوان یک شخصیت مخفی و غیر قابل بازی در مورتال کمبت ۲ حضور پیدا کرد. نمایش رسمی او در Ultimate Mortal Kombat 3 صورت گرفت.

درباره جید

جید از دوستان دوران کودکی پرنسس کیتانا است. او با انگیزه‌ای نامشخص به همراه ملینا به شائو کان خدمت می‌کرد و بیشتر عمرش آدمکش شخصی این امپراطور بود. زمانی که کیتانا در نهایت به دشمن شائو کان تبدیل شد، جید دستور گرفت تا کیتانا را اسیر کند و برای امپراطور بیاورد. با این حال او تصمیم گرفت که به دوستش بپیوندد و از آن زمان با وفاداری به کیتانا در تلاش بوده است تا قلمروی خاستگاه خود یعنی عدنیا را آزاد کند و به زیبایی سابقش برگرداند. در حال حاضر که عدنیا آزاد شده است، جید یک ژنرال ارتش است که همچنان کیتانا و مادرش سیندل خدمت می‌کند.

او همواره به خاطر وفاداری‌اش نسبت به کیتانا شناخته می‌شود و ثابت کرده‌است که یک دوست صادق، صمیمی و متعهد به شاهزاده است. او در مقابل حریفانش نیش‌دار و ازخودراضی است، و به طور باور عجیبی نسبت به افراد که دشمن شخصی او هستند بی‌رحم است.

جید یک اساسین که همیشه لباس سبز به تن می‌کند. او در ابتدا بسیار شبیه به کیتانا و میلینا بود و تنها تفاوت قابل‌توجه‌اش پوست تیره‌ترش بود (هرچند که رنگ پوست او در نسخه در سگا جنسیس و ساترن MKII مشابه کیتانا بود). او ابتدا به عنوان شخصیتی پنهان و غیرقابل بازی در مورتال کمبت ۲ ظاهر شد که حرکاتش بسیار مشابه با کیتانا بود از جمله استفاده از سلاح تیغه بادبزن. بازیکن برای مبارزه با جید می‌بایست در مبارزه‌ی پیش از خانه‌ی «؟» یکی از راندها را تنها با ضربه‌ی لگد آرام (Low Kick) پیروز می‌شد. در صورت موفقیت بازیکن به استیج لانه‌ی گورو منتقل می‌شد و در آنجا به جید مبارزه می‌کرد.

جید بعدا در بازی Ultimate Mortal Kombat 3 همانند یک شخصیت عادی قابل انتخاب بود. سلاح اصلی او یک میله‌ی فلزی است. او همچنین از بومرنگ‌های لبه-تیز هم استفاده می‌کند.

همان طور که در مورتال کمبت ۱۱ نشان داده شد، او دارای یک رابطه‌ی عاشقانه با کوتال کان است.

صفحات دیگر