مورتال کمبت

ارمک (Ermac)

اشتراک‌گذاری

ارمک

Ermac

ارمک (Ermac) مورتال کمبت

خاستگاه

اوت‌ورلد

سکونت

اوت‌ورلد

گونه

ترکیب ارواح (ارواح عدنیا که یکی از آن‌ها جرود بوده است)

سلاح

  • تبر

شیوه‌های مبارزه

  • هوا چوان
  • چون لی فوت

ارمک (Ermac) یکی از شخصیت‌های مجموعه بازی مورتال کمبت است. او یک نینجای قرمز پوش است که در مبارزه‌ها از تله کینزی (حرکت اجسام) استفاده می‌کند.

او اولین بار در Ultimate Mortal Kombat 3 حضور پیدا کرد، با این حال او قبل از آن به دلیل وجود یک گلیچ در بازی مورتال کمبت موضوع مورد بحث و حدس و گمان طرفداران قرار گرفته است.

درباره ارمک

اولین نمایش ارمک در Ultimate Mortal Kombat 3 صورت گرفت. او یک شخصیت بحث‌برانگیز و مرموز در مجموعه مورتال کمبت بوده‌است که از زمان نمایشش شوایعی پیرامون او وجود داشته است. Ermac ترکیبی از ارواح نابود شده در میان جنگ‌های Outworld است، که تنها توسط امپراتور شائو کان و کشیشان سایه کنترل می‌شود. به همین خاطر، او برای اشاره به خودش از ضمیر جمع مثل «ما» (به جای من) استفاده می‌کند. وجود ارواح خالص در درون او باعث شده تا ارمک توانایی حرکت اجسام، و همچنین قابلیت سفر بین قلمروها را پیدا کند.

وجود احساسات در ارمک به ندرت دیده می‌شود، اما او ثابت کرده‌است که فردی کاملا دانا و به لطف توانایی‌های تله کینزی‌اش یک مبارز بسیار مرگبار است، به طوری که قادر است همزمان با چندین دشمن مبارزه کند و فاتح میدان باشد. بعد از وقایع سه‌گانه Mortal Kombat، دیگر اشاره‌ای به او نشد تا این که او دوباره در Mortal Kombat: Deception بازگشت. در این مقطع او توسط یک شمشیرزن نابینا به نام کنشی از بند شائو کان رها شد. او پس از آن تصمیم گرفت به عنوان یک نیروی خوب فعالیت کند، که این تصمیم تا حدودی به خاطر گناهان گذشته‌ی او بود. ارمک برای اثبات خودش تصمیم گرفت تا به لیو کانگ در آزاد کردن روح دوستانش از کنترل اوناگا کمک کند.

در تایم‌لاین فعلی اتفاقات مذکور رخ نداده است و پس از رویداده‌ای مورتال کمبت (۲۰۱۱) او خیلی زود تحت مالکیت شائو کان و همین طور پادشاه جرود قرار گرفت. اما به طور ضمنی اشاره شده است که ارمک پس از مرگ شائو کان دارای اراده‌ای آزاد شده و دیگر یک فرد پلید نیست، چرا که او در هنگام رویدادهای Mortal Kombat X بر خلاف فرمان شائو کان و به جای پیوستن به میلینا با اراده‌ی خودش به کوتال کان پیوست تا کوتال کان بر اوت‌ورلد فرمانروایی کند. در حالی که هدف ارمک در طول زمان تغییر کرده‌است، اما او همیشه به اوت‌ورلد وفادار بوده است، چه در زمان دفاع از آن در برابر تهدیدی مانند اوناگا، چه برای یافتن حاکمی مناسب برای قلمرواش.