ویکی دنیای سینمایی مارول

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

چیتاری

اشتراک‌گذاری

چیتاری

Chitauri

چیتاری - دنیای سینمایی مارول

نام‌های مستعار

حرام‌زاده‌های بیگانه
مزخرف‌ترین ارتش در کهکشان

سیاره خانه

ساکچری

نمایش‌ها

The Avengers
Thor: The Dark World (mid-credits scene)
Guardians of the Galaxy
Avengers: Age of Ultron (تصور)
Avengers: Infinity War
Avengers: Endgame

چیتاری (Chitauri) نژادی از موجودات سایبرنتیکی تقویت‌یافته هستند که تحت فرمان یک ذهن مرکزی فعالیت می‌کنند.

آن‌ها به عنوان مطیعان تانوس اولین تهدید بزرگ برای زمین محسوب می‌شدند، و هجوم آن‌ها که بخشی از اتحادی بین لوکی و تانوس بود، باعث شکل‌گیری انتقام‌جویان شد.

خصوصیات

بیولوژی

چیتاری نژادی خونسرد و از نظر تکنولوژی پیشرفته است. آن‌ها به عنوان موجوداتی کاملا ارگانیک متولد می‌شوند، اما سربازان آن‌ها در سنین پایین با کمک شبکه‌های‌عصبی الکترونیکی و قرارگیری زره‌هایی در بدن‌شان، از نظر سایبرنتیکی تقویت می‌شوند. سربازان آن‌ها به مواد محرک شیمیایی وابسته هستند تا قدرت و چابکی خود را افزایش دهند و راکتورهای داخلی بتوانند نیروی ایمپلنت‌های سایبرنتیکی آن‌ها را تامین کنند.

این تقویت‌های سایبرنتیکی میزانی از قدرت و چابکی را برای آن‌ها به ارمغان می‌آورد که آن‌ها می‌توانند با آسودگی از ساختمان‌ها بالا بروند، و حتی یکی از آن‌ها قادر شد کاپیتان آمریکا را به طور موقت مهار کند. آن‌ها از طریق یک مرکز ذهنی (Hive Mind) با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند و بنابراین در استراتژی و هماهنگی مهارت دارند. با وجود ارتباط متقابل‌شان، آن‌ها قادرند به طور مستقل و هوشمند عمل کنند و موقعیت‌های مختلف را ارزیابی کنند.

یک نوع بیماری نژاد آن‌ها را آزار می‌دهد که بیماری به طور ناخواسته توسط آتش‌نشانان کشف شد. این «ویروس» به دلیل آن که نیمی از بدن چیتاری‌ها بیولوژیکی و نیمی از سایبرنتیکی است، دارای ویژگی‌های بیولوژیکی و سایبرنتیکی است.

صفحات دیگر