ویکی دنیای سینمایی مارول

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

پگی کارتر

اشتراک‌گذاری

پگی کارتر

Peggy Carter

پگی کارتر - دنیای سینمایی مارول

نام واقعی

مارگارت الیزابت کارتر

نژاد

انسان

تابعیت

انگلیسی

جنسیت

مونث

تاریخ تولد

۹ آوریل ۱۹۲۱

تاریخ مرگ

۱۸ ژوئن ۲۰۱۶

عنوان

مامور SSR (قبلا)
مامور شیلد قبلا)
رئیس شیلد (قبلا)
بنیان‌گذار شیلد

وابسته به

اجرای عملیات‌های ویژه (قبلا)
نیروهای مسلح بریتانیا (قبلا)
MI5 (قبلا)
شیلد (قبلا)

نمایش‌ها

Captain America: The First Avenger
Captain America: The Winter Soldier
Avengers: Age of Ultron (خیال)
Ant-Man
Avengers: Endgame
Agents of S.H.I.E.L.D
Agent Carter

مارگارت الیزابت «پگی» کارتر یکی از برجسته‌ترین ماموران آژانس زرور عملی استراتژیک در هنگام جنگ جهانی دوم و یکی از بنیان‌گذاران سازمان شیلد بود. او ابتدا یک کدشکن بود که در بلچلی پارک کار می‌کرد، و به دنبال مرگ برادرش به آژانس جاسوسی اجرای عملیات‌های ویژه پیوست. کارتر بعدها به SSR پیوست و مبارزه با هایدرا را آغاز کرد. او در ماموریتی در آلمان آبراهام ارسکین را از دست یوهان اشمیت نجات داد. موفقیت ماموریت او باعث شد تا SSR پروژه تولد دوباره را شروع کند و سرم سرباز ممتاز را برای ساخت ارتشی از سربازان عالی توسعه دهد. پگی کارتر در طول این پروژه با استیو راجرز که یکی از نامزدهای این پروژه بود آشنا شد.

در سال ۱۹۴۳، بعد از پایان ناگهانی پروژه تولد دوباره و تبدیل شدن راجرز به تنها سرباز عالی، کارتر به او کمک کرد تا به اولین ابرقهرمان دنیا تبدیل شود و در نهایت عاشق او شد. بعد از ناپدید شدن راجرز در سال ۱۹۴۵، او مبارزه علیه هایدرا را ادامه داد و آخرین افسر بالا-رده از این سازمان یعنی ورنر راینهارت را دستگیر کرد، و خدمات خود در SSR را تا پایان جنگ ادامه داد.

کارتر به عنوان مامور SSR به هاوارد استارک، همکار سابق خود کمک کرد تا اتهام خائن بودنش را رفع کند. او سپس به لس آنجلس سفر کرد و در آنجا با وایتنی فراست که به ماده صفر آلوده شده بود درگیر شد. او به استارک کمک کرد تا یک سازمان حافظ صلح جدید به نام شیلد را بنیان کند. کارتر سرانجام با یک سرباز متفق ازدواج کرد و مادر دو فرزند شد، اگرچه او خدمت به شیلد را ادامه داد. در سال‌های آشفته‌ی جنگ سرد او تا سال ۱۹۷۰ به رئیس این آژانس تبدیل شد. با شروع قرن بیست و یکم کارتر بازنشست شد و برادرزاده‌ی او یعنی شارون کارتر مسیر او را ادامه داد. در دوران بازنسشتگی پگی کارتر، راجرز جوان از یخ بیرون کشیده شد و به زنده بودن او پی برده شد، با این حال کارتر که در این مقطع دچار بیماری آلزایمر شده بود به سختی راجرز را به یاد می‌آورد. او در نهایت در سال ۲۰۱۶ چشم از جهان بست.

در سال ۲۰۲۳ بعد از یافتن روشی برای سفر در زمان، راجرز به دهه‌ی ۱۹۴۰ بازگشت و یک خط زمانی جدید را ایجاد کرد که در آن با کارتر ازدواج کرد و در کنار او پیر شد.

صفحات دیگر