ویکی دنیای سینمایی مارول

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

پانیشر (Punisher)

اشتراک‌گذاری

پانیشر

Punisher

پانیشر (Punisher) - دنیای سینمایی مارول

نام واقعی

فرانسیس دیوید کستل سیر.

نژاد

انسان

تابعیت

آمریکایی

جنسیت

مذکر

تاریخ تولد

۱۵ نوامبر ۱۹۷۸

عنوان

ستوان (قبلا)
تیرانداز دیدبانی (قبلا)

وابسته به

سپاه دریایی ایالات متحده (قبلا)

نمایش‌ها

Daredevil
The Punisher

بازیگر

جان برنثال

فرانسیس دیوید «فرانک» کستل سیر. یک خودخوانده خشن و عضو سابق سپاه دریایی ایالات متحده بود که در زمان خدمتش در افغانستان به جوخه سربروس پیوست. او که به خاطر دست رفتن تدریجی شرافتش تحت فرماندهی مامور اورنج واهمه داشت، به خانواده خود برگشت، اما آن‌ها را در حین یک تیراندازی بی‌رحمانه از دست داد. کستل با هدف پاکسازی شهر نیویورک از جنایات به خودخوانده‌ای به نام پانیشر (Punisher) تبدیل شد. او به دنبال گرفتن انتقام مرگ خانواده اش با دردویل درگیر شد. او خیلی زود دستگیر شد و با وجود تلاش‌های نلسون و مورداک محکوم به حبس ابد شد. با این حال کستل با کمک ویلسون فیسک از زندان فرار کرد و پی برد که بلک‌اسمیت در حقیقت یکی از افراد مسئول در قتل خانواده‌اش بوده است.

کستل با رها کردن هویت خود زندگی آرامی را دنبال کرد تا این که او توسط مایکرو پیدا شد و این فرد برای او افشا کرد که افراد بیشتری در مرگ خانواده‌اش دخیل بوده‌اند، و از این رو آن‌ها درگیر عملیات غیرقانونی سربروس در افغانستان شدند. پانیشر در حالی که به شکار تمام افراد مورد نظر خود می‌پرداخت در مقعطی با دوست خود یعنی بیلی روسو تماس پیدا کرد و بعدا پی برد که روسو برای کشتن او با ویلیام راولینز کار می‌کند. پانیشر با پی بردن از این حقیقت اجازه داد تا توسط روسو و راولینز اسیر شود، تا این که سرانجام در فرصتی مناسب راولینز را کشت و در یک نمایش بی‌رحمانه اقدام به تخریب شدید صورت روسو کرد. با افشا شدن جنایات راولینز، کستل سرانجام آزادی خود را توسط سیا به دست آورد و یک زندگی آرام را برای خود شروع کرد.

با این حال تلاش کستل برای داشتن یک زندگی آرام با آشکار شدن شکار امی بندیکس توسط جان پیلگریم در هم شکست، و همین طور او متوجه فرار بیلی روسو از بازداشتگاه شد. پانیشر به شهر نیویورک بازگشت و با کمک دینا مدانی و کورتیس هویل تلاش کرد تا پیلگریم را متوقف کند و جلوی آشوب‌های روسو را بگیرد. او در عین مقابله با گروه روسو، سرانجام موفق به برملا کردن یک دسیسه شد که بندیکس را به اندرسون و الیزا شولتز مرتبط می‌کرد. پانیشر زمانی که از امنیت بندیکس اطمینان پیدا کرد اقدام به ردگیری و سرانجام قتل روسوی مجروح شده کرد. پس از آن او زندگی خود را به ردگیری مجرمان و مجازات کردن آن‌ها اختصاص داد.

توانایی‌ها

  • نشانه‌گیر ماهر
  • مبارز با تجربه
  • تسلط در استفاده از جاقو
  • متخصص فون جنگی
  • قاتل حرفه‌ای
  • بازجوی خبره
  • موسیقی‌دان
صفحات دیگر