بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

نزوکو کامادو

اشتراک‌گذاری

نزوکو کامادو

Nezuko Kamado

نزوکو کامادو - شیطان کش

نام به ژاپنی

竈門 禰豆子

نام مستعار

شیطان برگزیده (توسط موزان کیبوتسوجی)

نژاد

شیطان (قبلا)
انسان

جنسیت

مونث

سن

۱۴

تولد

۲۸ دسامبر

بستگان

سومیوشی (جد)
سویاکو (جد)
سومیره (جد)
تانجورو کامادو (پدر)
کیه مامادو (مادر)
تانجیرو کامادو (برادر)
تاکئو کامادو (برادر)
هاناکو کامادو (خواهر)
شیگرو کامادو (برادر)
روکوتا کامادو (برادر)

صداپیشه

آکاری کیتو

نزوکو کامادو (Nezuko Kamado) خواهر جوان‌تر تانجیرو کامادو و یکی از دو عضو باقی مانده از خانواده کامادو است. او در گذشته یک انسان بود اما با حمله‌ای از موزان کیبوتسوجی تبدیل به یک شیطان شد. او یکی از شخصیت‌های محوری انیمه و مانگای شیطان کش: کیمتسو نو یایبا است.

تاریخچه

نزوکو در یک کوهستان و در کنار برادر بزرگترش تانجیرو، مادر و سایر خواهر و برادرانش بزرگ شد. او در نگهداری از کوچک‌ترین عضو خانواده‌اش به مادرش کمک می‌کرد. بر خلاف تانجیرو که برای فروش زغال به شهرک مجاور می‌رفت، نزوکو در خانه به خانواده کمک می‌کرد.

آن‌ها خانواده‌ای فقیر بودند و نزوکو برای این که مطمئن شود که خواهر و برادرانش غذای کافی برای خوردن دارند از هر نوع هزینه‌ی اضافی در مورد خود خودداری می‌کرد، اگرچه به نظر از این موضوع ناراحت نبود و از کمک کردن به خانواده‌اش راضی بود.

در یک برفی، خانه‌ی آن‌ها در فقدان تانجیرو توسط یک شیطان مورد حمله قرار گرفت، و تنها نزوکو از این حادثه‌ی تلخ زنده باقی ماند. با این حال او پس از این حادثه تبدیل به یک شیطان با شرایطی نادر شد.

قدرت‌ها و توانایی‌ها

با وجود این که نزوکو عضوی از دوازده کیزوکی نیست اما او یک شیطان بسیار قدرتمند است. برجسته‌ترین خصوصیت او نرخ رشد شگفت‌آورش است که ناشی از میزان بالای خون دریافتی از موزان کیبوتسوجی است، و این که او برای زنده ماندن نیاز به خوردن انسان‌ها ندارد. او نشان داده است که برابر حریفانش قادر است ظرفیت‌های فیزیکی خود را افزایش دهد، و خود را ترمیم کند، یا هنر خون شیطان خود را توسعه دهد. با وجود این که او یک شیطان جوان است اما مهارت بالایی از خود در نبردها نشان داده است.

توانایی‌های فرا طبیعی

 • تغییر اندازه
 • بازیابی قدرت
 • قدرت و نیروی بالا
  • ترمیم پیشرفته
  • دگرگونی‌های شیطانی
  • مقاومت در برابر نور خورشید

  هنر خون شیطان

  کنترل آتش: توانایی اصلی نزوکو کنترل شعله‌های شیطانی ویژه‌ای است که از خون او ایجاد می‌شوند و رنگی صورتی دارند. این شعله‌ها آسیب قابل توجهی به شیطان‌ها وارد می‌کند و در برابر انسان‌های کاملا بی ضرر است.

  صفحات دیگر