ویکی شیطان کش

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

دوما

اشتراک‌گذاری

دوما

Doma

دوما - شیطان کش

کانجی

童磨

نژاد

انسان (قبلا)

جنسیت

مذکر

سن

۲۰ (انسان)
بیش از ۱۳۳ (از لحاظ زمانی)

وابسته به

پیشه

رهبر فرقه

مقر

فرقه ایمان بهشت

اولین نمایش

فصل ۹۶ (مانگا)
قسمت ۴۴ (انیمه)

صداپیشه

مامورو میانو

دوما (Doma) یک شیطان و عضوی از گروه دوازده کیزوکی است که رتبه بالایی دوم را به خود اختصاص داده است.

بیش از یک قرن پیش، دوما رتبه بالایی ششم را داشت، و در این دوره او گیوتارو و داکی را به شیاطین تبدیل کرد و آن‌ها را به کیزوکی دوازده گانه معرفی کرد.

او همچنین رهبر ایمان بهشت ​​ابدی است، فرقه‌ای که به پرستش دوما می‌پردازد و دوما در آن به تمام مشکلات پیروان خود گوش می‌دهد و به آن‌ها پند می‌دهد. همچنین این فرقه مکانی برای دوما به منظور دستگیری و کشتن انسان‌ها است. این فرقه همچنین در مقطعی مادر اینوسوکه هاشیبیرا یعنی کوتوها هاشیبیرا را اسیر کرد. سپس دوما اقدام به کشتن او کرد چرا که کوتوها شاهد تغذیه کردن دوما از پیروانش بود.

تاریخچه

به عنوان یک انسان

دوما
دوما در کودکی

بیش از یک قرن پیش، دوما به عنوان کودکی با ویژگی‌های خارق‌العاده به دنیا آمد. او به خاطر داشتن چشمانی به رنگ رنگین کمان و موهای رنگ پریده به عنوان فردی فرا طبیعی دیده می‌شد که می‌تواند با خدایان در ارتباط باشد. پدر و مادرش که او آن‌ها را بسیار کم‌هوش می‌دانست، او را به عنوان رئیس فرقه‌ای قرار دادند که به ایمان بهشتی معروف شد. او با وجود تحقیر هوش پایین پدر و مادرش اما این نقش را پذیرفت. با این حال او هرگز صدای خدایان را نشنید.

دوما به عنوان سرکرده فرقه در اتاقی با تزئینات فراوان می‌نشست و افراد زیادی به نزد او می‌آمدند که برای رنج‌هایشان در زندگی از او راهنمایی و کمک می‌خواستند. او این داستان‌ها را به شدت کسل‌کننده می‌پنداشت و گیج بود که چرا برای کمک به سراغ یک کودک می‌آیند. این افراد از او می‌خواستند تا آن‌ها را به بهشت ​​هدایت کند که این موضوع باعث گریه دوما شد، زیرا او هرگز بهشت، خدایان و بودا ​​را باور نداشت. برای او این موارد چیزی بیش از یک فانتزی خلق شده توسط بشر نبودند و او از این اعتقادات ساختگی مردم گله‌مند بود.

دوما همچنین فردی بی‌احساس بود و قادر به درک احساسات انسانی نبود. زمانی که او هنوز یک بچه بود، مادرش از یک بیماری روانی رنج می‌برد و همین عاملی شد تا او پدر دوما را با خاطر رابطه با زنان دیگر فرقه با خنجری به کام مرگ بفرستد. پس از این اقدام او بلافاصله خودش را هم با سمی کشت. با وجود این که این اتفاقات ناخوشایند جلوی چشمان دوما رقم می‌خورد، اما او تنها به خاطر خون ریخته شده و بوی آن منزجر شد. او فقط می‌خواست هوا به بیرون از اتاق برود تا بوی تعفن روی وسایل باقی نماند.

به عنوان یک شیطان

زمانی که او به سن ۲۰ سالگی رسید با موزان کیبوتسوجی دیدار کرد و این فرد دوما را به یک شیطان تبدیل کرد. دوما با یک مأموریت جدید به رهبری فرقه ادامه داد. او به این باور رسید که واقعا مأموریتش کمک به مردم برای ورود به بهشت ​​است و این کار را با بلعیدن پیروانش انجام می‌داد. دوما این جاه‌طلبی ناجور خود را در بیشتر عمرش ادامه داد.

در مقطعی دوما تبدیل به شیطان رتبه بالایی ششم در دوازده کیزوکی شد. در این زمان او در ناحیه‌ای پرسه می‌زد و از گوشت دختران جوان تغذیه می‌کرد. در همان مقطع او با دو خواهر و برادر به نام داکی و گیوتارو روبرو شد که در حال مرگ بودند. دوما به عنوان یک «فرد سخاوتمند» به آن‌ها پیشنهاد تبدیل شدن به شیطان را داد و آن‌ها نجات یافتند. او این دو شیطان را به چالش کشید تا آن‌ها به اندازه‌ای قدرتمند شوند که به رتبه‌های بالایی دوازده کیزوکی راه پیدا کنند. دوما در مقطعی موفق شد با پشت سر گذاشتن آکازا، با وجود این که سابقه‌ی بیشتری از او داشت به جایگاه رتبه بالایی دوم برسد.

پانزده سال قبل از شروع داستان اصلی، دوما تاریخچه‌ی خلاصه‌ای با اینوسوکه هاشیبیرا داشت. مادر اینسوکو به نام کوتوها به خاطر بدرفتاری‌های همسرش، به همراه پسر خردسالش از خانه فرار کرد و به فرقه ایمان بهشت ابدی پناه آورد. اگرچه دوما او را فردی احمق می‌دانست اما زیبایی و استعداد آوازخوانی کوتوها باعث شد تا دوما او را نخورد و اجازه دهد زنده بماند. با این حال وقتی کوتوها پی برد که دوما سایر پیروان فرقه را می‌خورد، به همراه اینوسوکه از این معبد فرار کرد. او قبل از این که کشته شود پسرش را در رودخانه‌ای رها کرد به این امید که زنده بماند. دوما اقدام به کشتن کوتونا کرد و اینوسوکه را به به خاطر سرنوشتی که داشت به تمسخر گرفت.

چند سال قبل از شروع داستان اصلی، او یک رویارویی با کانائه کوچو داشت و طی مبارزه‌ای او را به شدت مجروج کرد، با این حال دوما نتوانست او را بخورد و به خاطر طلوع خورشید مجبور به عقب‌نشینی شد، اگرچه کانائه با جراحاتی که داشت در آغوش خواهرش جان داد.

توانایی‌ها

توانایی‌های شیطانی

  • بدون احساس: دوما کاملا ناتوان از احساس و عواطف انسانی است. او ب‌ احساسی خود را با یک نمای بی‌دغدغه و دوستانه می‌پوشاند که این نما می‌تواند افراد زیادی را فریب دهد.
  • جذب بیولوژیکی: دوما به طور مختصر توانایی جذب بدن انسان را از طریق تماس فیزیکی نشان داده است. او به طور کامل بدن شینوبو را در عرض چند ثانیه پس از کشتنش جذب کرد.
  • ادراک فراحسی: دوما دارای توانایی‌های حسی خارق‌العاده‌ای است که به او اجازه می‌دهد چیزهای خارج از محدوده طبیعی ادراک را تشخیص دهد. او می‌تواند حملات را حتی از مکان‌هایی که به آن‌ها نگاه نمی‌کند درک کند و این موضوع هر دو نوع حمله‌ی پنهانی به او را خنثی می‌کند.
  • پایداری و تحمل بی‌اندازه
  • واکنش و سرعت فوق‌العاده
  • بازسازی پیشرفته
  • نبوغ بالا

سبک مبارزه

  • تسنجوتسو: همانطور که در نبردهای او علیه شیطان‌کشان نشان داده شد، دوما در تسنجوتسو فوق‌العاده ماهر است. به طور ضمنی گفته شده است که مهارت او در این هنر رزمی از مهارت رزمی بدون مشت آکازا برتر است.

هنر خون شیطان

  • کنترل یخ: هنر خون شیطان مربوط به دوما شامل کنترل یخ است. او می‌تواند از گوشت و خون خود یخ تولید کند و آن را در هر جایی در مجاورت خود حرکت دهد و همچنین به میل خود آن را دستکاری کند. این به او امکان می‌دهد تا تکنیک‌های یخی فوق‌العاده قدرتمند را آزاد کند. علاوه بر این، یخ ایجاد شده‌ی او برای کسانی که آن را استنشاق می‌کنند بسیار کشنده است و باعث می‌شود سلول‌های ریه‌ی فرد از بین برود و قادر به تنفس سریع نباشد.

تجهیزات

بادبزن‌های جنگی ژاپنی: دوما یک جفت بادبزن جنگی ژاپنی را با خود حمل می‌کند که به احتمال زیاد از گوشت خودش ساخته شده است (مشابه سایر سلاح‌های مورد استفاده توسط شیاطین) که به عنوان سلاح تهابادبزن جنگی ژاپنیجمی او عمل می‌کنند و به گسترش هنر خون شیطان او کمک می‌کنند. بادبزن‌های او طلایی رنگ هستند و چندین طرح شبیه به نیلوفر آبی روی آن دیده می‌شود و در کنار آن با یک منگوله سبز حک شده است. این سلاح‌ها بسیار تیز هستند و می‌توانند شمشیرها را بریده و برش دهند و تندبادهای عظیمی را ایجاد کنند.

صفحات دیگر