ویکی شیطان کش

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

داکی

اشتراک‌گذاری

داکی

Daki

داکی - شیطان کش

کانجی

堕姫

نام مستعار

اومه
وارابیهیمه
اومه شابانا

نژاد

انسان (قبلا)

جنسیت

مونث

وابسته به

بستگان

گیوتارو (برادر بزرگ‌تر)
مادری بی‌نام

اولین نمایش

فصل ۷۳ (مانگا)
قسمت ۳۴ (انیمه)

صداپیشه

میوکی ساواشیرو

داکی (Daki) یکی از آنتاگونیست‌های محوری آرک ناحیه سرگرمی و عضو دوازده کیزوکی است که به همراه برادرش گیوتارو جایگاه رتبه بالایی ششم را به خود اختصاص داده است.

بیش از یک قرن پیش، داکی یک کودک انسان به نام اومه بود که در ساحل رودخانه راشومون یوشیوارا، پایین‌ترین طبقه از ناحیه سرگرمی زندگی می‌کرد، تا این که او و گیوتارو توسط دوما به شیطان تبدیل شدند.

تاریخچه

زندگی انسانی

داکی سال‌ها قبل با نام «اومه» در ناحیه سرگرمی راشومونگاسی به دنیا آمد. مادر او یک روسپی بود که چند سال قبل برادر بزرگتر او را به دنیا آورده بود.پدر واقعی او هرگز مورد اشاره قرار نگرفت. برادر داکی اشاره کرده است که مادرشان به شدت دچار ناپایداری ذهنی بود (که احتمالا ناشی از وضعیت سخت و ضعیف زندگی در این ناحیه بود) و چند مرتبه اقدام به کشتن خودش و پسرش با سقط جنین احتمالی کرده بود. زمانی که اومه به دنیا آمد مادرش از او به خاطر رنگ مو و چشمانش از او منتفر بود و حتی سعی کرد تا او را بکشد. یک روز که مادر او قصد داشت با تیغ موهای اومه را بزند، گیوتارو خشمگین شد و هیاهویی به پا کرد. این موضوع باعث شد تا مادرشان از از آن‌ها دور شود. اومه تا سنین نوجوانی بیشتر توسط برادرش بزرگ شد. مادرشان نیز در این دوران به واسطه یک بیماری درگذشت.

مدت‌ها بعد دوما که در آن زمان شیطان رده بالایی ششم بود و برای خوردن طعمه‌های زیبا به این ناحیه آمده بود، با این برادر و خواهر روبرو شد. او با ترحم به آن پیشنهاد کمک و تبدیل شدن به شیطان را داد. پس از آن او آن‌ها را به چالش کشید تا به قدری قوی شدند که توسط موزان کیبوتسوجی برای پیوستن به دوازده کیزوکی انتخاب شوند.

زندگی شیطانی

داکی چند سال بعد از تبدیل شدن به یک شیطان به خاطر خشونتی که داشت مشهور شد. فعالیت‌های او و برادرش سرانجام توجه موزان کیبوتسوجی را به خود جلب کرد، کسی که از توان و قدرت آن‌ها اطلاع داشت و به طور رسمی آن‌ها را به عضویت دوازده کیزوکی درآورد و درجه بالایی ۶ را به آن‌ها اختصاص داد.

در مقطعی داکی با هفت هاشیرا مبارزه کرد و آن‌ها را کشت و خورد.

دو روز قبل از این که تانجیرو و گروهش به ناحیه سرگرمی نفوذ کنند، داکی با اومیتسو، مدیر خانه کیوگوکو بر سر سوء استفاده داکی از کارکنانش مواجه شد. زمانی که این میزبان از اطلاعات خود در مورد گذشته و افزایش طول عمر داکی پرده برداشت، داکی او را تسخیر کرد. سپس داکی او را به خاطر حماقتش مسخره کرد و او را بی‌مصرف خواند. داکی پس از بازگشت به خانه شاهد حضور موزان کیبوتسوجی بود و از این موضوع غافل‌گیر شد. او در برابر اربابش زانو زد و موزان به تحسین قدرت او پرداخت و داکی را یک شیطان ویژه نامید.

توانایی‌ها

توانایی‌های شیطانی

 • ادراک فراحسی
 • دستکاری مو: داکی توانایی دستکاری موهای خود را دارد که احتمالا امتداد توانایی‌های او در تغییر شکل و دستکاری گوشت است. او قادر به تغییر رنگ مو و حتی تبدیل آن به سلاح را دارد.
 • بازسازی پیشرفته
 • واکنش‌ها و سرعت بالا
 • نبوغ بالا
 • تحمل و استقامت بالا
 • پرواز محدود: داکی به طور مختصر نشان داده است که قادر به شناور شدن در هوا است که دلیل آن مشخص نیست، اگرچه به طور ضمنی اشاره شده است که کمربندهای او در این توانایی نقش دارند.
 • بیولوژی مشترک: داکی و گیوتارو دارای یک ویژگی نسبتا غیرعادی بودند که در دیگر شیاطین دیده نمی‌شود. با وجود این که این خواهر و برادر دو فرد جدا از هم هستند اما اساسا یک بدن واحد دارند.
  • مصونیت در بریدن سر: داکی به لطف ارتباطش با گیوتارو، مصونیت منحصر به فردی در برابر بریدن شدن سرش توسط شمشیرهای نیچیرین دارد.

سبک مبارزه

هنر خون شیطان

 • دستکاری کمربند اوبی: هنر خون شیطان داکی به او اجازه می‌دهد تا از گوشت خود کمربندهای اوبی با طرح گلی بسازد، و همچنین به میل خود آزادانه آن‌ها را دستکاری کند. داکی اغلب این کمربندها را از پشت خود می‌سازد و زمانی که از آن استفاده نمی‌کند، آن‌ها را به داخل بدنش جمع می‌کند. او همچنین توانایی کنترل بر اوبی از فواصل بسیار دور را دارد. کمربندهای او مانند ابریشم منعطف و در عین حال مانند شمشیر نیچیرین تیز هستند.
  • اوبی گوشتی دارای ادراک: داکی همچنین توانایی ایجاد کمربندهای اوبی دارای ادراک را نشان داده است، که از آن برای محافظت از «خانه‌اش» و غذاهای داخل آن و موارد دیگر استفاده می‌کرد.
داکی
داکی یک ساختمان را با کمربندهای خود تخریب می‌کند.
صفحات دیگر