ویکی شیطان کش

تانجیرو کامادو

اشتراک‌گذاری

تانجیرو کامادو

Tanjiro Kamado

تانجیرو کامادو - شیطان کش

نام ژاپنی

竈門 炭治郎

نژاد

انسان
شیطان (موقتی)

جنسیت

مذکر

سن

۱۳ (چپتر ۱)
۱۵ (پایان چپتر ۵)
۱۶-۱۷ (پایان چپتر ۲۰۴)

تاریخ تولد

۱۴ جولای

وابسته به

پیشه

ذغال فروش (قبلا)
شیطان کش

شیوه مبارزه

تنفس آب
هینوکامی کاگورا

بستگان

سومیوشی (جد)
سویاکو (جد)
سومیره (جد)
تانجورو کامادو (پدر)
کیه مامادو (مادر)
نزوکو کامادو (خواهر)
تاکئو کامادو (برادر)
هاناکو کامادو (خواهر)
شیگرو کامادو (برادر)
روکوتا کامادو (برادر)

صداگذار

ناتسوکی هانائه
ساتومی ساتو (بچگی)

تانجیرو کامادو (Tanjiro Kamado) شخصیت اصلی انیمه و مانگای شیطان کش: کیمتسو نو یایبا است. او عضو دسته شیطان کش و هدفش برای پیوستن به این این گروه بازیابی فرم انسانی خواهرش است که تبدیل به یک شیطان شده است.

قبل از این که او تبدیل به یک شیطان‌کش شود، خانواده‌ی او توسط پادشاه شیطان یعنی موزان کیبوتسوجی قتل عام شد و خواهر کوچکش تبدیل به یک شیطان شد.

پیشینه

تانجیرو در یک کوهستان و در کنار خواهران و برادران کوچکترش، و پدر و مادرش بزرگ شد. در مقطعی پدر او یعنی نانجورو کامادو درگذشت و از آنجا که تانجیرو پسر بزرگ خانواده بود سعی کرد تا جای او را پر کند.

تانجیرو عاشق خانواده‌اش بود و سعی می‌کرد از آن‌ها مراقبت کند. زمانی که یکی از برادران او به طور تصادفی به یک کتری برخورد کرد، تانجیرو برای حفاظت از او اقدام کرد که نتیجه‌ی آن یک جای زخم سوختگی روی پیشانی‌اش شد. تانجیرو برای تامین خانواده‌اش به فروش زغال چوب در شهرکی در آن نزدیکی مشغول بود و ساکنان این شهرک نیز به دلیل حضور مرتب او در آنجا به خوبی او را می‌شناختند و خیلی اوقات از او کمک می‌گرفتند.

یک روز برفی که تانجیرو قصد داشت برای فروش زغال به شهرک مجاور برود، دو تا از خواهر و برادرهای او اصرار کردند تا با او بروند اما از آنجا که هوا برفی بود آن‌ها در خانه ماندند. به این ترتیب تانجیرو با خداحافظی از مادر و دیگر خواهر و برادرانش به تنهایی به شهرک رفت. تانجیرو تا بعد از ظهر در شهرک به فروش زغال و کمک کردن به مردم پرداخت و سپس راهی خانه شد. اما در هنگام بازگشت ناگهان مردی به نام سابورو او را متوقف کرد و خطرات موجود در کوهستان از جمله حضور شیطان‌ها را به او هشدار داد. این مرد به تانجیرو پیشنهاد کرد تا شب را در اقامتگاه او بماند.

روز بعد وقتی تانجیرو به خانه بازگشت با صحنه‌ی وحشتناکی روبرو شد. خانواده‌ی او توسط یک شیطان قتل عام شده بودند و تنها یکی از خواهران او یعنی نزوکو زنده مانده بود. تانجیرو سعی کرد خواهرش را برای بردن نزد دکتر حمل کند اما کمی بعد متوجه شد که او تبدیل به یک شیطان شده است.

قدرت‌ها و توانایی‌ها

تانجیرو از ابتدا به عنوان یک مبارز شگرف نمایش داده شد به طوری که دارای استعداد ذاتی قوی به خصوص در شمشیرزنی بود. او همچنین دارای حس‌های قوی مثل حس بویایی بالا و همین طور دارای اراده‌ی بالایی است. توانایی‌های ذاتی او به اندازه‌ای قوی بود که او بتواند از گیو تومیوکا، یکی از شیطان‌کش‌های قدرتمند پیشی بگیرد.

درست بعد از فرا گرفتن سبک تنفس آب و شرکت در گزینش نهایی، او قادر شد تا به آسانی تعداد زیادی از شیطان‌های سطح پایین را به تنهایی شکست دهد.

توانایی‌های فیزیکی

  • قدرت تقویت‌یافته
  • سرعت و واکنش‌های سریع
  • استقامت و تحمل بسیار بالا

توانایی‌های فرا طبیعی

نشان شیطان‌کش: تانجیرو نشان خود را اولین بار در زمان مبارزه با گیوتارو که یک شیطان رده بالای ۶ بود بیدار کرد. او سپس در رویارویی با دیگر شیطان‌های رده بالا نیز این نشان را دوباره فعال کرد. در زمان فعال شدن نشان قدرت، سرعت و زمان واکنش او به شکل چشم‌گیری افزایش پیدا می‌کند.

توانایی‌های متفرقه

  • دقت بالا
  • بویایی تقویت یافته
  • هوش بالا
  • عمل باز انجامی: تکنیکی تمرین شده توسط برخی از شیطان‌کش‌ها برای باز کردن پنج حس و افزایش تمرکز.
  • اراده تسخیر ناپذیر
  • اسکلت سخت

سبک مبارزه

شمشیرزن ماهر: بعد از رویدادهای آرک روستای شمشیرزنی، مهارت‌های شمشیرزنی تانجیرو به سطح هاشیرا رسید و او را به یکی از قدرتمندترین شمشیرزن‌ها تبدیل کرد.

شمشیرزنی