بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

تانجیرو کامادو

اشتراک‌گذاری

تانجیرو کامادو

Tanjiro Kamado

تانجیرو کامادو - شیطان کش

نام ژاپنی

竈門 炭治郎

نژاد

انسان
شیطان (موقتی)

جنسیت

مذکر

سن

۱۳ (چپتر ۱)
۱۵ (پایان چپتر ۵)
۱۶-۱۷ (پایان چپتر ۲۰۴)

تاریخ تولد

۱۴ جولای

وابسته به

پیشه

ذغال فروش (قبلا)
شیطان کش

شیوه مبارزه

تنفس آب
هینوکامی کاگورا

بستگان

سومیوشی (جد)
سویاکو (جد)
سومیره (جد)
تانجورو کامادو (پدر)
کیه مامادو (مادر)
نزوکو کامادو (خواهر)
تاکئو کامادو (برادر)
هاناکو کامادو (خواهر)
شیگرو کامادو (برادر)
روکوتا کامادو (برادر)

صداپیشه

ناتسوکی هانائه
ساتومی ساتو (بچگی)

تانجیرو کامادو (Tanjiro Kamado) شخصیت اصلی انیمه و مانگای شیطان کش: کیمتسو نو یایبا است. او عضو دسته شیطان کش و هدفش برای پیوستن به این این گروه بازیابی فرم انسانی خواهرش است که تبدیل به یک شیطان شده است.

قبل از این که او تبدیل به یک شیطان‌کش شود، خانواده‌ی او توسط پادشاه شیطان یعنی موزان کیبوتسوجی قتل عام شد و خواهر کوچکش تبدیل به یک شیطان شد.

پیشینه

تانجیرو در یک کوهستان و در کنار خواهران و برادران کوچکترش، و پدر و مادرش بزرگ شد. در مقطعی پدر او یعنی نانجورو کامادو درگذشت و از آنجا که تانجیرو پسر بزرگ خانواده بود سعی کرد تا جای او را پر کند.

تانجیرو عاشق خانواده‌اش بود و سعی می‌کرد از آن‌ها مراقبت کند. زمانی که یکی از برادران او به طور تصادفی به یک کتری برخورد کرد، تانجیرو برای حفاظت از او اقدام کرد که نتیجه‌ی آن یک جای زخم سوختگی روی پیشانی‌اش شد. تانجیرو برای تامین خانواده‌اش به فروش زغال چوب در شهرکی در آن نزدیکی مشغول بود و ساکنان این شهرک نیز به دلیل حضور مرتب او در آنجا به خوبی او را می‌شناختند و خیلی اوقات از او کمک می‌گرفتند.

یک روز برفی که تانجیرو قصد داشت برای فروش زغال به شهرک مجاور برود، دو تا از خواهر و برادرهای او اصرار کردند تا با او بروند اما از آنجا که هوا برفی بود آن‌ها در خانه ماندند. به این ترتیب تانجیرو با خداحافظی از مادر و دیگر خواهر و برادرانش به تنهایی به شهرک رفت. تانجیرو تا بعد از ظهر در شهرک به فروش زغال و کمک کردن به مردم پرداخت و سپس راهی خانه شد. اما در هنگام بازگشت ناگهان مردی به نام سابورو او را متوقف کرد و خطرات موجود در کوهستان از جمله حضور شیطان‌ها را به او هشدار داد. این مرد به تانجیرو پیشنهاد کرد تا شب را در اقامتگاه او بماند.

روز بعد وقتی تانجیرو به خانه بازگشت با صحنه‌ی وحشتناکی روبرو شد. خانواده‌ی او توسط یک شیطان قتل عام شده بودند و تنها یکی از خواهران او یعنی نزوکو زنده مانده بود. تانجیرو سعی کرد خواهرش را برای بردن نزد دکتر حمل کند اما کمی بعد متوجه شد که او تبدیل به یک شیطان شده است.

توانایی‌ها

تانجیرو از ابتدا به عنوان یک مبارز شگرف نمایش داده شد به طوری که دارای استعداد ذاتی قوی به خصوص در شمشیرزنی بود. او همچنین دارای حس‌های قوی مثل حس بویایی بالا و همین طور دارای اراده‌ی بالایی است. توانایی‌های ذاتی او به اندازه‌ای قوی بود که او بتواند از گیو تومیوکا، یکی از شیطان‌کش‌های قدرتمند پیشی بگیرد.

درست بعد از فرا گرفتن سبک تنفس آب و شرکت در گزینش نهایی، او قادر شد تا به آسانی تعداد زیادی از شیطان‌های سطح پایین را به تنهایی شکست دهد.

 • نشان شیطان‌کش: تانجیرو نشان خود را اولین بار در زمان مبارزه با گیوتارو که یک شیطان رده بالای ۶ بود بیدار کرد. او سپس در رویارویی با دیگر شیطان‌های رده بالا نیز این نشان را دوباره فعال کرد. در زمان فعال شدن نشان قدرت، سرعت و زمان واکنش او به شکل چشم‌گیری افزایش پیدا می‌کند.
 • دقت بالا
 • بویایی تقویت یافته
 • هوش بالا
 • جمجه سخت
 • سرعت و واکنش‌های سریع
 • استقامت و تحمل بسیار بالا
 • عمل باز انجامی: تکنیکی تمرین شده توسط برخی از شیطان‌کش‌ها برای باز کردن پنج حس و افزایش تمرکز.
 • اراده تسخیر ناپذیر
 • حالت بی‌خود شدن

سبک مبارزه

شمشیرزنی: بعد از رویدادهای آرک روستای شمشیرزنی، مهارت‌های شمشیرزنی تانجیرو به سطح هاشیرا رسید و او را به یکی از قدرتمندترین شمشیرزن‌ها تبدیل کرد.

تانجیرو کامادو
مهارت شمشیرزنی تانجیرو در برابر یک شیطان رتبه بالایی

سبک تنفس

 • تنفس آب: سبک تنفس اولیه تانجیرو که توسط ساکونجی اوروکوداکی، هاشیرای سابق آب به او آموزش داده شد. او در این سبک بسیار ماهر شد و قادر به مقابله با دو عضو دوازده کیزوکی یعنی رویی و انمو شد. با این حال، به دلیل عدم تناسب بدنش با تکنیک‌های تنفس آب، تانجیرو تصمیم گرفت به سبک هینوکامی کاگورا روی آورد.
 • هینوکامی کاگورا: تانجیرو در هنگام تجربه‌ی نزدیک به مرگ در نبرد با رویی، خاطراتی را در خود بیدار کرد که نشان می‌داد پدرش این سبک تنفس را به او آموخته است. از آنجایی که بدن او تناسب بیشتری با هینوکامی کاگورا داشت، او به سرعت بر این شیطان رتبه پایینی غلبه کرد. با این حال، نیروی محض و خستگی بدن او که در اثر عدم تمرین کافی به وجود آمده بود باعث شد فرو ریختن او شد. بعدا تانجیرو با تمرین بیشتر، فشار تکنیک‌هایش را تحمل کرد و قادر شد تا در نبرد علیه داکی از چندین تکنیک متوالی استفاده کند. او از طریق نبرد با هانتنگو و گذراندن تمریناتی شدید سرانجام موفق شد بر تمام تکنیک‌های هینوکامی کاگورا مسلط شود و از آن با تمام پتانسیل خود در برابر آکازا استفاده کرد.

تجهیزات

کاتانای نیچیرین استاندارد: تانجیرو به عنوان یک شیطان کش از یک کاتانای نیچیرین با اندازه و شکل استاندارد استفاده می‌کند. اولین کاتانای او توسط هوتارو هاگانزوکا ساخته شد. این کاتانا در اصل رنگی متالیک داشت، اما اولین باری که او آن را در دست گرفت به مشکی تیره تغییر کرد. همچنین او می‌تواند با هنر خون شیطان نزوکو کامادو یا در زمان فعال شدن نشان شیطان‌کش، این تیغه را به رنگ سرخ روشن در آورد.

پس از وقایع در روستای شمشیرساز، او کاتانای خود را با کاتانای یافته شده در داخل یوریچی تایپ زیرو عوض کرد. این کاتانا در نبرد نهایی با موزان کیبوتسوجی شکست.

توانایی‌ها (شیطان)

تانجیرو بعدا توسط موزان کیبوتسوجی به یک شیطان تبدیل شد و این آخرین تلاش موزان برای به جا ماندن میراثش بعد از کشته شدن توسط دسته شیطان کش بود. موزان امیدوار بود که احساسات و توانایی‌های خود را به تانجیرو منتقل کند و او را تبدیل به پادشاه شیطان بعدی کند.

یوشیرو بیان کرده است که پتانسیل تانجیرو برای تبدیل شدن به یک شیطان بسیار بالاتر از خواهرش است، به طوری که او اولین شیطانی بود که در برابر نور خورشید مقاومت داشت، چیزی که حتی در مورد موزان صادق نبود. این نشان می‌داد که اگر تانجیرو به حداکثر پتانسیل خود برسد، به موجودی قوی‌تر از خود پادشاه شیطان تبدیل می‌شود.

 • بازسازی مطلق: تانجیرو دارای سریع‌ترین و قدرتمندترین توانایی بازسازی در میان تمام شیاطین است.
 • مقاوت در برابر آفتاب: بعد از دگرگونی، تانجیرو در ابتدا مثل سایر شیاطین تحت تاثیر نور خورشید قرار می‌گرفت اما خیلی زود نوعی مقاومت را در خود توسعه داد که او را قادر می‌کرد در طول روز بدون آسیب بیرون برود.
 • تحمل و استقامت بی‌نهایت

سبک مبارزه (شیطان)

مبارزه در دامنه کوتاه-تا-متوسط: به کارگیری از تنفس خورشید در کنار هنر خون شیطان سبکی را ایجاد کرده است که ترکیبی حملات نزدیک با شمشیر و حملاتی شلاقی همانند موزان است که دامنه‌ی متوسطی را پوشش می‌دهد.

هنر خون شیطان

 • بیوکنیسس (Biokinesis): تانجیرو با جذب خون موزان، متعاقبا هنر خون شیطان را دریافت کرد که به او اجازه می‌دهد تا خواص و جنبه‌های مختلف بدن خود را کنترل کند. تانجیرو ابتدا این موضوع را با برآمدگی شلاق‌هایی استخوانی-شکل و تیغه‌دار از پشتش نشان داد و از آن‌ها برای افزایش دامنه حملات خود استفاده کرد.
تانجیرو کامادو
رشد شلاق‌های استخوانی در پشت تانجیرو
صفحات دیگر