ویکی بهشت جهنم: جیگوکوراکو

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

گابیمارو

اشتراک‌گذاری

گابیمارو

Gabimaru

گابیمارو - بهشت جهنم: جیگوکوراکو

نام تولد

تسوکی

نام مستعار

گابیماروی هالو/توخالی

نام‌های دیگر

گابی
نکومارو

نژاد

انسان

تاریخ تولد

۸ ژانویه

محل تولد

ژاپن (ایواگاکوره)

جنسیت

مذکر

سن

۱۶

مشخصه عنصری

آتش

بستگان

پدر و مادری بی‌نام
رئیس ایواگاکوره (پدر زن)
یویی (زن)

کلاس

نوکنین
جاودانه

پیشه

شینوبی

وابسته به

ایواگاکوره (قبلا)

تیم

تیم بازیابی اکسیر

صداپیشه

چیکای کوبایاشی

گابیمارو (Gabimaru) یک شینوبی قاتل نخبه از ایواگاکوره است. او آخرین دارنده‌ی عنوان بدنام گابیماروی توخالی است. او همچنین شوهر یویی، هشتمین دختر رئیس ایواگاکوره است. او شخصیت اصلی مجموعه بهشت جهنم: جیگوکوراکو است.

گابیمارو به عنوان بدنام‌ترین شینوبی ایواگاکوره شناخته می‌شد تا اینکه تصمیم گرفت نقش خود عنوان یک قاتل را رها کند و با همسرش زندگی آرامی را داشته باشد، اما به همین خاطر توسط دهکده‌اش مورد خیانت قرار گرفت. این موضوع باعث شد تا او برای اعدام شدن به مقامات تحویل داده شود. با این حال در مقطعی شوگان از محکومان اعدام خواست تا در ازای عفو جنایات گذشته خود، یک اکسیر حیات را از جزیره‌ای که گمان می‌رفت شینسنکیو باشد، به دست آورند. گابیمارو نیز از یامادا آسائمون ساگیری دعوت‌نامه‌ای دریافت کرد تا بخشی از این رقابت باشد. او این دعوت را پذیرفت تا دوباره بتواند در کنار یویی باشد و زندگی‌ای که می‌خواست را داشته باشد.

تاریخچه

اوایل زندگی

پس از تولد او در ایواگاکوره، پدر و مادر او که یک زوج جونین بودند به این فکر کردند که چه نامی برای فرزندشان انتخاب کنند. از آنجایی که پسرشان چاره‌ای جز تبدیل شدن به یک شینوبی در آینده نداشت، مادر و پدرش می‌دانستند که نام او همانند سایر ساکنان ایواگاکوره در زندگی‌اش هیچ نقشی نخواهد داشت. مادرش پس از نگاه کردن به ماه کاملی که در زیر آن بود تصمیم گرفت تا نام تسوکی را برای نوزاد خود بگذارد، زیرا معتقد بود که این نام تک حرفی به خاطر شوم بودنش مناسب است و هم این که هیچ عشقی نصیب او نخواهد شد.

گابیمارو
تسوکی، یکی از نامزدها برای تبدیل شدن به «گابیماروی توخالی»

این زوج متاهل که می‌خواستند خارج از اصول روستا یک زندگی عادی را داشته باشند، قصد داشتند ایواگاکوره را با نوزادشان ترک کنند. با این حال نقشه‌ی آن‌ها توسط رئیس دهکده کشف شد و به دلیل اقدامات‌شان، این دو در مقابل چشمان تسوکی اعدام شدند. سپس رئیس دهکده تسوکی را با آموزش‌های وحشتناک شینوبی از سنین پایین بزرگ کرد تا جانشین بعدی نام رمز «گابیماروی توخالی» شود. به واسطه این آموزش‌ها، تسوکی به کودکی بی‌احساس تبدیل شد که به زندگی خودش یا دیگران اهمیت چندانی نمی‌داد. در مقطعی از زمان، کودکی به نام شیجا به او نزدیک شد و رئیس ایواگاکوره به او دستور داد تا در یک مسابقه آزمایشی با او مقابله کند. اگرچه اولین برخورد این دو اینگونه رقم خورد، اما تسوکی پس از آن تمایل داشت تا به تمرینات شیجا کمک کند.

تسوکی پس از زنده ماندن از آموزش‌ها و اثبات کردن مهارت‌های خود، توسط رئیس ایواگاکوره به عنوان گزینه‌ای برای دارنده عنوان بعدی انتخاب شد و در مراسم آیین جانشینی شرکت کرد. او مجبور شد تا سر حد مرگ با گابیماروهای زمان خود مبارزه کند تا نام خود را به طور کامل به دست آورد. او با موفقیت در این مسیر سرانجام به عنوان گابیمارو شناخته شد. پس از پایان مراسم، گابیمارو شیجا را پیدا کرد و او را در حالی دید که در میان اجساد مرده‌ی شینوبی‌های ایوا ایستاده بود. پس از اینکه شیجا به گابیمارو توضیح داد که آن‌ها را کشته است چون به او حسادت می‌کردند، گابیمارو متوجه شد که شیجا فردی بوده است که نامزدهای قبلی را کشته است، در حالی که رئیس دهکده معتقد بود که این کار گابیمارو بوده است. شیجا نیز این موضوع را تائید کرد و به گابیمارو گفت که در تمام این مدت از او حمایت می‌کرده است تا او عنوان «گابیمارو» را به خود اختصاص دهد.

زندگی متاهلی

گابیمارو
گابیمارو در کنار همسرش یویی

گابیمارو در نقش «گابیماروی توخالی» سال‌های خود را صرف ترور بی‌رحمانه اهداف کرد و مورد ترس بسیاری قرار گرفت. پس از اثبات شایستگی خود، رئیس ایواگاکوره به گابیمارو دخترش یویی را پاداش داد و امیدوار بود که آن‌ها بتوانند فرزندان بیشتری برای دهکده بیاورند. هنگامی که آن‌ها برای اولین بار ملاقات کردند، گابیمارو احساس کرد که به اندازه کافی با او راحت صحبت نکرده است و تصمیم گرفت دفعه‌ی بعدی دوباره تلاش کند. در جلسه بعدی گابیمارو به عنوان تلاشی برای این کار، دست خود را روی سر او گذاشت که باعث سردرگمی یویی شد. گابیمارو اذعان کرد که پس از جان‌هایی که گرفته است، احساس نمی‌کند که شایسته‌ی یک زندگی عادی باشد، اما یویی به او گفت که با وجود گناهان گذشته‌اش، او نیز می‌تواند همانند بقیه یک زندگی عادی داشته باشد. زمانی که این دو به عنوان یک زوج متاهل زندگی مشترک خود را آغاز کردند، گابیمارو عاشق یویی شد، زیرا او تنها فردی در زندگی‌اش بود که به او به عنوان یک هیولا نگاه نمی‌کرد یا از او نمی‌ترسید.

روزی گابیمارو به عنوان نماینده ایواگاکوره در یک مبارزه در برابر یک قبیله شینوبی رقیب انتخاب شد و به راحتی توانست نماینده‌ی قبیله رقیب را بکشد. بعدا به گابیمارو و دیگر شینوبی‌های نخبه مأموریت داده شد تا یک دفتر کل را بربایند. تیم گابیمارو موفق شد ماموریت را تکمیل کند، اما گابیمارو دستور داد تا به جای کشتن افراد تنها آن‌ها را زمین‌گیر کنند. پس از مشاهده‌ی این تغییر رفتار که در تضاد کامل با رفتارهای بی‌رحمانه‌اش بود، و همچنین مشاهده‌ی یک نامه‌ی عذرخواهی، شک و تردیدهایی در مورد گابیمارو به وجود آمد و حدس زده می‌شد که دلیل آن ازدواج بوده است. گابیمارو به سرعت این ادعا را رد کرد و گفت که این ازدواج هرگز نمی‌تواند او را تغییر دهد.

مدتی بعد، گابیمارو و نینجاهای نخبه مأمور شدند تا کارفرمای سابق خود را به همراه همسرش ترور کنند. سپس او توسط یکی از شینوبی‌ها برای پایان دادن به زندگی این زوج متاهل انتخاب شد، با این حال گابیمارو تصمیم گرفت تا از جان آن‌ها چشم پوشی کند. این انتخاب باعث شد تا سه نفر از شینوبی‌های نخبه به خاطر اقدام بزدلانه‌ی گابیمارو به او حمله کنند. گابیمارو سعی کرد با آن‌ها استدلال کند اما در نهایت این رویداد منجر به کشتن آن‌ها شد. سپس گابیمارو به آن زوج گفت که آن‌ها را پوشش می‌دهد تا فرار کنند. هنگامی که این ماموریت تمام شد، گابیمارو به خانه و نزد یویی برگشت، اما به او گفت که نمی‌تواند اجازه دهد که چهره‌ی خونین او را ببیند، زیرا او را خواهد ترساند. یویی این موضوع را انکار کرد و در حالی که لبخند می‌زند وارد شد تا گابیمارو را در آغوش بگیرد. گابیمارو نیز لبخندی زد و خون را از روی صورتش پاک کرد.

گابیمارو
دستگیر شدن گابیمارو

در مقطعی، گابیمارو نزد رئیس دهکده رفت تا اجازه بگیرد که شینوبی بودن را رها کند و با همسر متاهلش یک زندگی عادی داشته باشد. قبل از اینکه پاسخی به او داده شود، رئیس دهکده گابیمارو را مأمور کرد تا یک ماموریت نهایی را انجام دهد. با این حال، پس از انجام این ماموریت گابیمارو توسط دهکده ایواگاکوره مورد خیانت قرار گرفت، چرا که او تسلیم ضعف عاطفی خود شده بود و به عنوان یک خائن شناخته شده بود. او توسط مقامات دستگیر شد و به خاطر جنایات گذشته‌ی خود به اعدام محکوم شد. گابیمارو که خود را متقاعد کرده بود که داشتن زندگی عادی برایش غیرممکن است، اراده‌ی زندگی کردن را از دست داد و تصمیم گرفت تا زندگی خوشایند خود با همسر محبوبش را فراموش کند.

توانایی‌ها و قدرت‌ها

گابیمارو یک شینوبی اعجوبه و بسیار خطرناک است. در کودکی او با استعدادهای خامش قادر بود تا به عنوان یکی از معدود کودکان از رژیم‌های آموزشی مرگبار ایواگاکوره جان سالم به در ببرد، از این رو او گزینه‌ی مناسبی برای به دست آوردن عنوان «گابیمارو توخالی» بود. در مقطعی او در ایواگاکوره به‌ عنوان قوی‌ترین «گابیمارو توخالی» در تاریخ شناخته شد و مورد ترس و تحسین همسالانش قرار گرفت. او برای کشتن اهدافش مشهور بود که همانند یک هیولای خونسرد عمل می‌کند. حتی او نشان داده است که به تنهایی از پس حریفانی با تعداد بالا برمی‌آید. در سوابق او آمده است که ۲۰ مرد را بدون آسیب دیدن کشته است. او همچنین قادر بود تا با دست بسته در برابر انواع روش‌های اعدام شدن مقاومت کند.

نینجوتسو

گابیمارو به عنوان یک شینوبی ورزیده از ایواگاکوره، قادر به اجرای سطوح مختلف از نینجوتسو است. نینجوتسوی گابیمارو عمدتا حول محور استفاده از شعله برای سوزاندن اهدافش می‌چرخد. او علاوه بر ایجاد شعله، در برابر این عنصر مقاومت دارد و اولین بار آن را در زمان اعدام شدنش با آتش نشان داد که جان سالم به در برد. او همچنین از زنده جوشانده شدن جان سالم به در برد و آنقدر دوام آورد که دیگ از گرمای شدید فرو ریخت.

گابیمارو همچنین قادر است از نینجوتسوی خود برای افزایش دوامش در برابر هرگونه سلاح یا حمله مخرب استفاده کند.

تائو

گابیمارو
تائوی گابیمارو

گابیمارو دارای عنصر آتش تائو است. مقدار دخایر تائوی گابیمارو حتی در لحظه‌ی بیدار کردن این قدرت بسیار زیاد بود و مهارت‌های او در استفاده از آن توسط یک دوشی با اعضای لرد تنسن مقایسه شد. پس از آموزش بیشتر، گابیمارو ماهیت تائو را بهتر درک کرده و حتی به عنوان معلم به آموزش سایر اعضای گروه ونگارد پرداخت.

گابیمارو با استفاده از تائو می‌تواند حضور دیگران و همچنین چیدمان محیط اطراف خود را حس کند. او قادر است این توانایی را برای تقویت مهارت‌های شینوبی خود استفاده کند. در مبارزه، حس تائوی گابیمارو به او اجازه می‌دهد تا اهداف پشت حملات حریف را بخواند، و حتی می‌تواند مبارزه با یک گروه بزرگ را انجام دهد. او با حس تائو می‌تواند نقاط ضعف تائوی یک فرد دیگر را حس کند، و پس از یافتن آن با تلاش کمتری می‌تواند به حریفان آسیب برساند. او همچنین کنترل مناسبی بر تائوی خود دارد و می‌تواند آن را سرکوب کند و از این طریق از شناسایی شدن حضورش خود توسط دیگران جلوگیری کند.

تائوی گل

پس از تزریق شدن یکی از نیش‌های کیشیکای مو دان به گابیمارو، او موفق شد تا بر گیاه‌زدگی غلبه کند و توانایی‌های احیا کننده‌ی تائوی گل را به دست آورد. پس از آن گابیمارو بدون هیچ تلاش آگاهانه‌ای قادر شد تا بدن خود را بدون توجه به شدت آسیب ترمیم کند. با وجود مفید بودن این توانایی، اما گابیمارو می‌داند که بازسازی او در مقابل حریفی با عنصر تائوی چوب تضعیف می‌شود. او همچنین باید در برابر گیاهان درون بدن خود مقاومت کند وگرنه بدن او را مصرف می‌کنند.

مهارت‌های دیگر

جاسوسی

گابیمارو به عنوان یک شینوبی در نفوذ مهارت بالایی دارد. او با گروهی از نخبگان ایوا قادر شد تا به یک قلعه ساخته شده توسط نوادگان هاتوری هانزو نفوذ کند و از آن خارج شود. این مهارت او همچنین در جزیره کوتاکو و برای نفوذ به هورای موثر بود.

مهارت در سلاح

گابیمارو
شمشیرزنی گابیمارو در برابر یامادا آسائمون ساگیری

گابیمارو در استفاده از سلاح‌ها مهارت بالایی دارد. او با یک کونای قادر شد تا قسمتی از بدن مردی را تکه تکه کند. او همین طور مهارت بالایی در شمشیرزنی دارد به طوری که می‌تواند با یک یامادا آسائمون رتبه‌دار مبارزه کند.

در انیمه، گابیمارو فردی دو دست است و در میان نبرد می‌تواند شمشیرش را از یک دست به دست دیگر بدهد.

صفحات دیگر