ویکی بهشت جهنم: جیگوکوراکو

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

مو دان

اشتراک‌گذاری

مو دان

Mu Dan

مو دان - بهشت جهنم: جیگوکوراکو

نام مستعار

فوکو جوکون

نژاد

تاریخ تولد

۱ سپتامبر

محل تولد

کوتاکو

جنسیت

مذکر/مونث (حفظ فرم مذکر)

سن

+۱۰۰۰ (از لحاظ زمانی)

مشخصه عنصری

سنگ

بستگان

ریئن (خالق)
هوکو (پدر خوانده)
گویی فا (خواهر/برادر)
جو فا (خواهر/برادر)
ژو جین (خواهر/برادر)
ران (خواهر/برادر)
تائو فا (خواهر/برادر)
می (خواهر/برادر)

کلاس

پیشه

حاکم بخشی از کوتاکو

رتبه

وابسته به

اولین نمایش

چپتر ۲۶
قسمت ۹

صداپیشه

جونییچ سووابه (فرم یانگ)
یوکو کایدا (فرم یین)

مو دان (Mu Dan) یک آنتاگونیست اصلی در مجموعه بهشت ​​جهنم: جیگوکوراکو است. او یکی از اعضای لرد تنسن و فرمانروای بخشی از کوتاکو بود که با نام مستعار فوکو جوکون شناخته می‌شد.

تاریخچه

۱۰۰۰ سال پیش مو دان و تنسن‌های دیگر در کوتاکو به طور ناخودآگاه از تائوی ریئن به منظور تحقیقات او و جوفوکو روی رازهای جاودانگی ایجاد شدند. این تنسن‌ها به عنوان حاکمان کوتاکو به لرد تنسن خدمت کردند و از جوفوکو اطلاعت می‌کردند، کسی که معتقد بودند خالق و ارباب‌شان است. مو دان و تنسن‌های جوان دیگر در طول زندگی‌شان روش استفاده از تائو را از ریئن فرا گرفتند و به هر کدام از آن‌ها یکی از پنج شکل آموزش جاودانگی اختصاص یافت. مو دان در قلمرو تایسوکو قرار گرفت. آن‌ها همچنین با هوکوها آشنا شدند و از آن‌ها به عنوان ابزاری برای پر کردن تائوی خود استفاده کردند. با این حال پس از گذشت ۲۰۰ سال، هوکو شروع به گیاه‌زدگی کرد و تنسن‌ها در معرض خطر مرگ و تمام شدن تائو قرار گرفتند. تعدادی از تنسن‌ها شامل تائو فا، مو دان و جو فا که از این شرایط ناامید بودند، نقشه کشیدند تا با فرستادن هوکوهای گیاه‌زده در قایقی به عنوان طعمه، انسان‌ها را به عنوان جایگزین جذب و شکار کنند.

پس از گذشت چندین قرن، تنسن‌ها با موفقیت توانستند اولین گروه از انسان‌ها را به کوتاکو بکشانند و به آن‌ها حمله کنند. از آن زمان، لرد تنسن انسان‌هایی که به این جزیره می‌آمدند را به اکسیری معروف به تان تبدیل می‌کرد تا بتواند طول عمر تنسن‌ها را افزایش دهد و یک قدم به ساخت اکسیر حیات نزدیک‌تر شود.

توانایی‌ها و قدرت‌ها

مو دان به عنوان یک سنین از دسته‌ی تنسن موجودی بسیار قدرتمند بود که قدرت‌های خداگونه‌اش فقط با همتایانش از لرد تنسن قابل رقابت بود. مو دان همراه با موقعیت خود به عنوان یکی از حاکمان کوتاکو، بر ساکنان این جزیره از جمله دوشی، مونشین، سوشین و هوکو چیره بود. او قادر شد بر تلاش ترکیبی ساگیری، یوزوریها و سنتا که سه جنگجوی بسیار قدرتمند بودند غلبه کند و در نیمه اول نبرد بدون نیاز به جدی گرفتن آن‌ها برتری داشت. مو دان با استفاده از قدرت واقعی خود در فرم کیشیکای، شیون را مجبور کرد تا از محدودیت‌های خود عبور کند به طوری که اگر کمک ساگیری و نوروگای نبود او جان خود را می‌توانست از دست بدهد.

توانایی‌های بدنی

مو دان قدرت کافی برای خرد کردن سنگ‌ها با دست خالی را دارد. او سرعت باورنکردنی از خود نشان داده است به طوری که قادر بود در یک لحظه یوزوریها را بگیرد بدون اینکه ساگیری و سنتا متوجه شوند. او همچنین یک جنگنده تن به تن ماهر است که می‌تواند در برابر ترکیب یوزوریها، سنتا و ساگیری دوام آورد.

تائو

مو دان دارای عنصر سنگ تائو بود و بر آن تسلط کامل داشت. او می‌توانست حرکات حریفان خود را به دقت حس کند و بدون هیچ زحمتی از حملات ناگهانی آن‌ها اجتناب کند. او همزمان از حملات یوزوریها و سنتا بدون استفاده از چشم خود کنار می‌رفت و از حمله پنهانی ساگیری نیز اجتناب کرد. علاوه بر این، مو دان همچنین قادر بود نقاط ضعف حریفان خود را حس کند و حملات فیزیکی خود را تقویت کند. او به عنوان یک سنین می‌تواند پرتابه‌هایی نامرئی از تائو را شلیک کند تا به حریفان آسیب برساند.

مو دان می‌تواند از سنجوتسو برای حملات قوی‌تر تائو استفاده کند. از این طریق، او می‌تواند تائو را به جای دست‌هایش از دهانش بیرون دهد و مخالفانش را با چندین گلوله تائو بمباران کند. او همچنین قادر است از هوجوتسو برای پنهان کردن حضور خود و به عنوان راهی برای حمله به حریفان استفاده کند. همین طور او قادر است تائو را در هوا کنترل کند تا خود را به پرواز درآورد.

بازسازی

مو دان
مودان در حال بازسازی

مو دان به عنوان یک تنسن دارای توانایی‌های بازسازی تائوی گل است. مو دان پس از تکه تکه شدن قسمت بالایی بدنش توسط نینجوتسوی یوزوریها، توانست در عرض چند ثانیه خود را به طور کامل درمان کند. او همچنین در صورت تمایل می‌تواند بازسازی خود را در قسمت‌های خاصی از بدنش متوقف کند. از آنجایی که او از تائوی سنگ بهره می‌برد، توانایی بازسازی او در برابر یک کاربر با عنصر چوب تضعیف می‌شود.

یین-یانگ

مو دان قادر است از دو چی یین یا یانگ استفاده کند و از طریق آن تائوی خود را تقویت کند. جنسیت او در حین سوئیچ بین این دو چی تغییر می‌کند.

دگرگونی کیشیکای

مو دان
دگرگونی کیشیکای مو دان

با این دگرگونی هیولا-وار، مو دان قادر می‌شود تا چندین پیچک نیش‌دار را تولید کند که در صورت نیش خوردن حریفان، آن‌ها را دچار گیاه‌زدگی می‌کند. او همچنین قادر است چندین پرتوی لیزری از تائو را شلیک کند که باعث تخریب عظیمی می‌شود. از آنجایی که فرم کیشیکای بیش از حد از تائو استفاده می‌کند، مو دان تنها می‌تواند به مدت نیم ساعت در این فرم باقی بماند و سپس بدنش تضعیف می‌شود.

صفحات دیگر