ویکی بهشت جهنم: جیگوکوراکو

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

جو فا

اشتراک‌گذاری

جو فا

Ju Fa

جو فا - بهشت جهنم: جیگوکوراکو

نام مستعار

امپراتور بزرگ آکشوبیا

نژاد

تاریخ تولد

۱ سپتامبر

محل تولد

جنسیت

مذکر/مونث (حفظ جنسیت مذکر)

سن

+۱۰۰۰ (از لحاظ زمانی)

مشخصه عنصری

آتش

بستگان

ریئن (خالق)
هوکو (پدر خوانده)
گوی فا (خواهر/برادر)
می (خواهر/برادر)
مو دان (خواهر/برادر)
ران (خواهر/برادر)
تائو فا (خواهر/برادر)
ژو جین (خواهر/برادر)

کلاس

پیشه

حاکم مشترک کوتاکو

رتبه

اولین نمایش

چپتر ۱۶
قسمت ۶

صداپیشه

جونیچی سووابه (فرم یانگ)
یوکو کایدا (فرم یین)

جو فا (Ju Fa) یک سنین از کلاس تنسن بود. او یکی از اعضای لرد تنسن و فرمانروای مشترک کوتاکو بود که با نام مستعار امپراتور بزرگ آکشوبیا شناخته می‌شد.

تاریخچه

۱۰۰۰ سال پیش جو فا و تنسن‌های دیگر در کوتاکو به طور ناخودآگاه از تائوی ریئن به منظور تحقیقات او و جوفوکو روی رازهای جاودانگی ایجاد شدند. این تنسن‌ها به عنوان حاکمان کوتاکو به لرد تنسن خدمت کردند و از جوفوکو اطلاعت می‌کردند، کسی که معتقد بودند خالق و ارباب‌شان است. جو فا و تنسن‌های جوان دیگر در طول زندگی‌شان روش استفاده از تائو را از ریئن فرا گرفتند و به هر کدام از آن‌ها یکی از پنج شکل آموزش جاودانگی اختصاص یافت. جو فا در قلمرو تایسوکو قرار گرفت. آن‌ها همچنین با هوکوها آشنا شدند و از آن‌ها به عنوان ابزاری برای پر کردن تائوی خود استفاده کردند. با این حال پس از گذشت ۲۰۰ سال، هوکوها شروع به گیاه‌زدگی کردند و تنسن‌ها در معرض خطر مرگ و تمام شدن تائو قرار گرفتند. تعدادی از تنسن‌ها شامل تائو فا، مو دان و جو فا که از این شرایط ناامید بودند، نقشه کشیدند تا با فرستادن هوکوهای گیاه‌زده در قایقی به عنوان طعمه، انسان‌ها را به عنوان جایگزین جذب و شکار کنند.

پس از گذشت چندین قرن، تنسن‌ها با موفقیت توانستند اولین گروه از انسان‌ها را به کوتاکو بکشانند و به آن‌ها حمله کنند. از آن زمان، لرد تنسن انسان‌هایی که به این جزیره می‌آمدند را به اکسیری معروف به تان تبدیل می‌کرد تا بتواند طول عمر تنسن‌ها را افزایش دهد و یک قدم به ساخت اکسیر حیات نزدیک‌تر شود.

توانایی‌ها و قدرت‌ها

ژو جین به عنوان یک سنین از کلاس تنسن، یکی از هشت موجود قدرتمند در هستی است. او همراه با موقعیت خود به عنوان حاکم مشترک کوتاکو، بر ساکنان این جزیره از جمله دوشی‌ها، مونشین‌ها، سوشین‌ها و هوکوها نفوذ دارد. او به راحتی قادر شد تا افراد قدرتمندی چون آزا چوبی و آزا توما را به تنهایی از پای درآورد. پس از ادغام شدن او با تائو فا برای ورود به فرم کیشیکای، قدرت واقعی او به اندازه‌ای بود که بر تلاش‌های مشترک برادران آزا، تامیا گانتتسوسای و یامادا آسائمون فوچی غلبه کند.

تائو

جو فا
جو فا در حال استفاده از تائو برای شکستن تبر چوبی

جو فا دارای عنصر آتش تائو است که پس از ۱۰۰۰ سال آموزش در کنار سایر تنسن‌ها به شدت بهبود یافته است. او به عنوان یک سنین تسلط کاملی بر تائوی خود دارد تا جایی که در استفاده از آن خداگونه عمل می‌کند. جو فا با استفاده از آن قادر به شناسایی حضور، حرکات و نقاط ضعف حریفان است و می‌تواند حملات فیزیکی خود را تقویت کند.

بازسازی

جو فا
بازسازی بدن جو فا

جو فا به عنوان یک تنسن دارای توانایی‌های بازسازی تائوی گل است. او پس از بریده شدن قسمت بالایی بدنش توسط چوبی، توانست فورا آن را بازسازی کند و همچنین از بریده شدن سرش جان سالم به در برد. از آنجایی که او دارای تائوی آتش است، بازسازی جو فا تنها مقابل یک کاربر تائوی آب تضعیف می‌شود.

یین-یانگ

جو فا علاوه بر بازسازی دارای توانایی تعویض بین حالت یین و یانگ به منظور تقویت تائو و بازیابی است. تغییر بین این دو حالت با تغییر جنسیت او نیز همراه است.

دگرگونی کیشیکای

جو فا
دگرگونی کیشیکای جو فا و تائو فا - فرم هجومی

به عنوان یک تنسن، جو فا قادر است وارد حالت کیشیکای شود. با این حال، بر خلاف سایر اعضای لرد تنسن، او برای ورود به این فرم مجبور است تا با تائو فا ترکیب شود. این دو در این فرم با وجود جثه‌ی بزرگ و بال‌های غیرمعمول، قادر به پرواز با سرعت بالا بودند و می‌توانستند صدای قدرتمندی را منتشر کنند، به طوری که پرده‌ی گوش حریف را به درد می‌آورد. جو فا و تائو با باز کردن سر ترکیبی خود، می‌توانند گیاهانی را رها کنند تا دشمنان خود را بریده و سوراخ کنند و با پراکنده کردن هاگ‌های متعدد وضعیت روانی حریف را تحت تاثیر قرار دهند و باعث خنده آن‌ها شوند. کیشیکای آن‌ها در فرم دفاعی خود شامل پخش هاگ‌های گیاهی متعددی از بدن‌شان است تا حریفان را به عقب برانند و از نزدیک شدن به آن‌ها جلوگیری کنند.

از آنجایی که فرم کیشیکای تائوی زیادی مصرف می‌کند، جو فا و تائو فا فقط می‌توانند تا نیم ساعت در این فرم بمانند.

صفحات دیگر