ویکی بهشت جهنم: جیگوکوراکو

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

تائو فا

اشتراک‌گذاری

تائو فا

Tao Fa

تائو فا - بهشت جهنم: جیگوکوراکو

نام مستعار

حکیم بزرگ راتنا

نژاد

تاریخ تولد

۱ سپتامبر

محل تولد

جنسیت

مذکر/مونث (حفظ جنسیت مونث)

سن

+۱۰۰۰ (از لحاظ زمانی)

مشخصه عنصری

چوب

بستگان

ریئن (خالق)
هوکو (پدر خوانده)
گوی فا (خواهر/برادر)
جو فا (خواهر/برادر)
مو دان (خواهر/برادر)
ران (خواهر/برادر)
می (خواهر/برادر)
ژو جین (خواهر/برادر)

کلاس

پیشه

حاکم مشترک کوتاکو

وابسته به

اولین نمایش

چپتر ۱۶
قسمت ۶

صداپیشه

یوکو کایدا (فرم یین)
جونیچی سووابه (فرم یانگ)

تائو فا (Tao Fa) یکی از اعضای لرد تنسن و حاکم مشترک کوتاکو بود که با نام مستعار حکیم بزرگ راتنا شناخته می‌شد.

تاریخچه

۱۰۰۰ سال پیش تائو فا و تنسن‌های دیگر در کوتاکو به طور ناخودآگاه از تائوی ریئن به منظور تحقیقات او و جوفوکو روی رازهای جاودانگی ایجاد شدند. این تنسن‌ها به عنوان حاکمان کوتاکو به لرد تنسن خدمت کردند و از جوفوکو اطلاعت می‌کردند، کسی که معتقد بودند خالق و ارباب‌شان است. تائو فا و تنسن‌های جوان دیگر در طول زندگی‌شان روش استفاده از تائو را از ریئن فرا گرفتند و به هر کدام از آن‌ها یکی از پنج شکل آموزش جاودانگی اختصاص یافت. تائو فا در قلمرو تایسوکو قرار گرفت. آن‌ها همچنین با هوکوها آشنا شدند و از آن‌ها به عنوان ابزاری برای پر کردن تائوی خود استفاده کردند. با این حال پس از گذشت ۲۰۰ سال، هوکو شروع به گیاه‌زدگی کرد و تنسن‌ها در معرض خطر مرگ و تمام شدن تائو قرار گرفتند. تعدادی از تنسن‌ها شامل تائو فا، مو دان و جو فا که از این شرایط ناامید بودند، نقشه کشیدند تا با فرستادن هوکوهای گیاه‌زده در قایقی به عنوان طعمه، انسان‌ها را به عنوان جایگزین جذب و شکار کنند.

پس از گذشت چندین قرن، تنسن‌ها با موفقیت توانستند اولین گروه از انسان‌ها را به کوتاکو بکشانند و به آن‌ها حمله کنند. از آن زمان، لرد تنسن انسان‌هایی که به این جزیره می‌آمدند را به اکسیری معروف به تان تبدیل می‌کرد تا بتواند طول عمر تنسن‌ها را افزایش دهد و یک قدم به ساخت اکسیر حیات نزدیک‌تر شود.

توانایی‌ها و قدرت‌ها

تائو فا به عنوان یک سنین از کلاس تنسن، یکی از هشت موجود قدرتمند در هستی است. او همراه با موقعیت خود به عنوان حاکم مشترک کوتاکو، بر ساکنان این جزیره از جمله دوشی‌ها، مونشین‌ها، سوشین‌ها و هوکوها نفوذ دارد. تائو فا در مبارزه با دو شمشیرزن بسیار ماهر یعنی تامیا گانتتسوسای و یامادا آسائمون فوچی خود را ثابت کرد بدون اینکه آن‌ها را جدی بگیرد. پس از ادغام او با جو فا برای ورود به فرم کیشیکای، قدرت او به اندازه‌ای بود که بتواند بر تلاش‌های ترکیبی گانتتسوسای، فوچی و برادران آزا غلبه کند.

تائو

تائو فا دارای عنصر چوب تائو است و بر آن تسلط دارد. پس از گذراندن ۱۰۰۰ سال تمرین، تائوی او تا حد زیادی اصلاح شده است به طوری که توانایی‌های خداگونه پیدا کرده است و دلیل آن هم ناشی از مصرف مداوم تان داشت. با استفاده از آن تائو، او می‌تواند حضور دیگران، حرکات و نقاط ضعف حریفان را درک کند و حملات فیزیکی خود را تقویت کند. به عنوان یک سنین، او قادر است پرتابه‌های نامرئی از تائو را شلیک کند و به حریفانش آسیب وارد کند.

بازسازی

تائو فا
بازسازی سر تائو فا

تائو فا به عنوان یک تنسن دارای توانایی‌های بازسازی تائوی گل است. او پس از قطع شدن سرش توسط چوبی قادر به رشد دوباره آن بود و توانست بدن تکه تکه شده‌اش توسط گانتتسوسای را به طور کامل بازسازی کند. از آنجایی که او تائوی چوب را در اختیار دارد، بازسازی تائو فا تنها زمانی ضعیف می‌شود که او در برابر یک کاربر تائوی فلزی قرار بگیرد.

یین یانگ

تائو فا
سوئیچ جزئی یانگ-یین در بازوی تائو فا

تائو فا می‌تواند بین حالت یین یا یانگ سوئیچ کند و تائوی خود را تقویت کند. جنسیت تائو فا در تطابق با یین یا یانگ تغییر می‌کند.

او با استفاده از ویژگی‌های فیزیکی این دو حالت قادر شد تا تغییراتی جزئی را در قسمت‌هایی از بدنش ایچاد کند که در مبارزات موثر است. بدن مردانه حجیم یانگ با افزایش قدرت بدنی همراه است، در حالی که بدن زنانه او در یین باعث افزایش تحرک او می‌شود.

دگرگونی کیشیکای

تائو فا
دگرگونی کیشیکای تائو فا و جو فا

به عنوان یک تنسن، تائو فا قادر است وارد حالت کیشیکای شود. با این حال، بر خلاف سایر اعضای لرد تنسن، او برای ورود به این فرم مجبور است تا با جو فا ترکیب شود. این دو در این فرم با وجود جثه‌ی بزرگ و بال‌های غیرمعمول، قادر به پرواز با سرعت بالا بودند و می‌توانستند صدای قدرتمندی را منتشر کنند، به طوری که پرده‌ی گوش حریف را به درد می‌آورد. تائو فا و جوفا با باز کردن سر ترکیبی خود، می‌توانند گیاهانی را رها کنند تا دشمنان خود را بریده و سوراخ کنند و با پراکنده کردن هاگ‌های متعدد وضعیت روانی حریف را تحت تاثیر قرار دهند و باعث خنده آن‌ها شوند. کیشیکای آن‌ها در فرم دفاعی خود شامل پخش هاگ‌های گیاهی متعددی از بدن‌شان است تا حریفان را به عقب برانند و از نزدیک شدن به آن‌ها جلوگیری کنند.

از آنجایی که فرم کیشیکای تائوی زیادی استفاده می‌کند، تائو فا و جو فا فقط می‌توانند تا نیم ساعت در این فرم بمانند.

صفحات دیگر