بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

آزا چوبی

اشتراک‌گذاری

آزا چوبی

Aza Chōbei

آزا چوبی - بهشت جهنم: جیگوکوراکو

نام تولد

فووا چوبی

نام مستعار

پادشاه دزد

نژاد

انسان

تاریخ تولد

۴ آگوست

محل تولد

ژاپن

جنسیت

مذکر

سن

۲۰

مشخصه عنصری

فلز

بستگان

آزا توما (برادر)

کلاس

پیشه

حاکم دنیای زیرزمینی
رهبر دزد

وابسته به

خودش
لرد تنسن (جدا شده)

اولین نمایش

چپتر ۲
قسمت ۲

صداپیشه

ریوهی کیمورا
مینامی هیناتا (کودکی)

آزا چوبی (Aza Chōbei) یک رهبر راهزن شناخته شده در ایواگاکوره معروف به پادشاه دزد است که مسئول جنایات متعددی بوده است. او به عنوان یک شخصیت محوری جانبی و آنتاگونیست جزئی در بهشت جهنم: جیگوکوراکو ایفای نقش می‌کند.

قبل از دستگیری و دریافت حکم اعدام، چوبی توسط برادرش آزا توما که به قبیله‌ی یامادا نفوذ کرده بود استخدام شد تا به یک تیم اعزامی بپیوندد و با دیگر محکومان به اعدام در یافتن اکسیر حیات رقابت کند. او این کار را در ازای بخشیده شدن جنایات گذشته‌اش انجام داد و برای یافتن این اکسیر به جزیره‌ای به نام شینسنکیو رفت.

تاریخچه

چوبی و توما به عنوان فرزندان یک نگهبان تحت خدمت دایمیوی ناحیه‌ی آکو یعنی آسانو تاکونوری متولد شدند. با این حال، پس از حمله آسانو تاکونوری به دربار رسمی کیرا یوشیناکا در قلعه‌ی ادو، او محکوم به سپپوکو شد. در نتیجه پدر آن‌ها و سایر نگهبانان از جایگاه خود کنار رفتند و به عنوان رونین رها شدند، چیزی که باعث فقر خانواده آن‌ها شد. مادر آن‌ها در نهایت به دلیل بیماری درگذشت و پدرشان به دلیل اینکه بخشی از حادثه ایکو بود اعدام شد و این دو برادر تنها ماندند. آن‌ها در نهایت توسط راهزنانی دستگیر شدند که قصد فروش آن‌ها را داشتند اما بعد از اینکه چوبی توانست رهبر این گروه شود، آن‌ها در میان راهزنان زندگی کردند.

در طی سال‌هایی که چوبی و توما راهزن بودند، آن‌ها در مقطعی به دام افتادند و نزدیک بود که دستگیر شوند. چوبی به توما گفت که فرار کند و توما نیز به او اطمینان داد که از زندان نجاتش دهد. پس از دستگیری و بازجویی او به مدت یک ماه، توما به قبیله یامادا نفوذ کرد تا چوبی را آزاد کند. او سپس مأموریتی را از شوگان در مورد یافتن اکسیر حیات گرفت که برای چوبی جالب بود.

توانایی‌ها و قدرت‌ها

چوبی یک جنایتکار قدرتمند است که می‌تواند مدیریت دهکده‌ای پر از راهزن را در دست بگیرد و در روستای ایوا وحشت‌آفرینی کند. به نظر جیکا، سوابق کیفری چوبی آنقدر بالا بود که می‌توانست صدها بار حکم اعدام بگیرد. مهارت‌های او یک دوشی را که شاگرد لرد تنسن بود تحت تاثیر قرار داد و به او نشان داد که پتانسیل استفاده از تائو را دارد. گواه دیگر مهارت‌های او این بود که وقتی چوبی تائوی خود را بیدار کرد، به سرعت فهمید که چگونه آن را کنترل کند و در نهایت بر این دوشی چیره شد، در حالی که این دوشی در تائو تسلط بیشتری داشت. او قادر بود همتراز با افرادی مانند گابیمارو بجنگد و در نهایت بر او چیره شود. چوبی با کمک برادرش توانست جو فا، کاربر قدرتمند تائو را در مبارزه‌ی دوم خود به چالش بکشد و هم او و هم تائو فا را در حالی که در فرم کیشیکای خود بودند بکشد.

تائو

چوبی دارای تائو با عنصر فلز است. او پس از آلوده شدن به گیاه‌زدگی در عمق یک گودال تان، تائوی خود را بیدار کرد و قدرت تائوی گل را به دست آورد. در حین مبارزه با یک دوشی، تائوی او با سرعت خیره کننده‌ای به رشد خود ادامه داد و زمانی که او با گابیمارو روبرو شد، می احساس کرد که چوبی دارای ذخایر عظیمی از تائو است. چوبی از طریق استفاده از تائو می‌تواند ضربات مشت‌های خود را تقویت کند و باعث آسیب‌های بزرگی شود. همچنین او قادر است حرکات حریفان خود را بخواند که به او اجازه می‌دهد از حملات آن‌ها دوری کند.

تائوی گل

چوبی پس از پرتاب شدن در گودال تان به سختی زنده ماند و به طور تصادفی قادر شد از طریق گل وایتانهوئا تعادل کاملی از تائو و تائوی گل به دست آورد. در نتیجه او جاودانه شد، به طوری که قادر شد به طور فوری هر نوع آسیبی در بدنش را به‌طور خودکار التیام دهد و بازسازی کند. چوبی در طول مبارزه خود با یک دوشی توانست تمام آسیب‌های وارد شده را التیام بخشد. اثرات بازسازی به طور موقت باعث رشد پیچک‌هایی در ناحیه بهبود یافته می‌شد. اشکال این توانایی این بود که هر چه چوبی تعداد دفعات بیشتری از آن استفاده کند، باید بیشتر در برابر گیاهان رونده‌ی روی بدنش مقاومت کند. همچنین، از آنجایی که او دارای تائوی فلز است، بازسازی بدن او در برابر کاربر تائوی آتش تضعیف می‌شود، و همچنین تنها راه شناخته شده برای کشتن او این است که یک کاربر تائوی آتش ریشه‌ی گیاهی او را به طور کامل از بین ببرد.

تائوی گل وایتانهوئا

آزا چوبی
چوبی در حال استفاده از تائوی گل وایتانهوئا

چوبی با آزادسازی تائوی گل وایتانهوئا به فرم شیطانی خود تبدیل می‌شود. در این حالت او گیاهانی را از بدن خود بیرون می‌آورد و از آن‌ها برای ضربه زدن شدید به حریفانش استفاده می‌کند. او همچنین می‌تواند از این گیاهان برای محافظت از خود در برابر حملات استفاده کند و آن‌ها را به سلاح‌هایی مانند تبر یا داس تبدیل کند. سرعت و قدرت او نیز تا حد زیادی افزایش می‌یابد. چوبی در ابتدا پس از وارد شدن به این فرم نتوانست بر ذهنیت خود کنترل داشته باشد و باعث شد تا به طور مکرر به دیگران حمله کند. او در نهایت یاد گرفت که چگونه از تسخیر شدن توسط این گیاهان جلوگیری کند، اگرچه او خاطرنشان کرده است که انجام این کار دشوار بوده است.

سلاح‌ها

چوبی در ابتدا از شمشیری شبیه چاقوی پیش‌قبض استفاده می‌کرد. او بعدا آن را با تبر بزرگی که قبلا متعلق به یک سوشین بود، معامله کرد. چوبی با استفاده از هر دو سلاح قادر است به راحتی حریفان را سلاخی کند. در برخوردی بین او با جو فا این تبر از بین رفت.

او پس از پیوستن به لرد تنسن، یک شمشیر دائو را دریافت کرد و مهارت زیادی در به کار بردن آن نشان داد. او سپس پس از نبرد با جو فا و تائو فا تصمیم گرفت این شمشیر را کنار بگذارد، اما مدتی بعد شمشیر دیگری را از یک شینوبی ایواگاکوره به دست آورد.

صفحات دیگر