ویکی هری پاتر

سیریوس بلک

اشتراک‌گذاری

سیریوس بلک سوم

Sirius Black III

سیریوس بلک - هری پاتر

تولد

۳ نوامبر ۱۹۵۹
بریتانیا، انگلستان، لندن

مرگ

۱۸ ژوئن ۱۹۹۶ (۳۶ سالگی)
تالار مرگ، دپارتمان اسرار، وزارت جادو

وضعیت خونی

ملیت

انگلیسی

نژاد

انسان

جنسیت

مذکر

خانواده

اورین بلک (پدر)
رگیلس بلک دوم (برادر)
بلاتریکس لسترینج (دختر دایی)
اندرومدا تونکس (دختر دایی)
نارسیسا مالفوی (دختر دایی)
دلفینی
نیمفدورا لوپین
دراکو مالفوی

انیماگوس

سگ سیاه (ثبت نشده)

پاترونوس

غیر مادی

گروه

گریفیندور

وفاداری

خانواده بلک (قبلا)
خانواده پاتر
مدرسه هاگوارتز
محفل ققنوس

سیریوس بلک سوم (Sirius Black III) که همچنین به عنوان پدفوت یا اسنافلز (در فرم انیماگوس) شناخته می‌شود، یک جادوگر اصیل، متولد ۳ نوامبر ۱۹۵۹ و پسر بزرگ اورین و والبورگا بلک و برادر رگیلس بلک است. اگرچه او وارث خانواده بلک بود، اما او در مورد باور خانواده‌اش نسبت به خالص بودن خون مخالف بود و در هاگوارتز نیز بر خلاف سنت خانواده‌اش در پیوستن به دسته اسلیترین، او به گروه گریفیندور پیوست. سیریوس از سال ۱۹۷۱ تا ۱۹۷۸ در هاگوارتز تحصیل کرد.

با بدتر شدن رابطه میان سیریوس و نزدیکانش، او با جیمز پاتر و ریموس لوپین یک دوستی بلند مدت را شکل داد و همچنین با پیتر پتی‌گرو آشنا و دوست شد. این چهار دوست که به آن‌ها غارتگران (Marauders) نیز گفته می‌شد، در زمان جنگ اول جادوگران برای مبارزه علیه لرد ولدمورت و مرگ خواران به محفل ققنوس پیوستند. سیریوس به عنوان پدرخوانده هری جیمز پاتر، تنها پسر جیمز و لیلی پاتر نامیده شد. هنگامی که پتی‌گرو به نفع ​​ولدمورت به پاترها خیانت کرد، سیریوس سعی کرد تا از پتی‌گرو انتقام بگیرد. با این حال پتی‌گرو موفق شد قبل از این که سیریوس دست به اقدامی بزند، او را به خیانت کردن علیه پاترها، قتل دوازده ماگل، و قتل صحنه‌سازی شده خودش گرفتار کند.

سیریوس به زندان آزکابان فرستاده شد و پس از گذشت دوازده سال از آنجا فرار کرد و به تنها فردی تبدیل شد که بدون کمک از این زندان فرار کرده است. او این کار را با تبدیل شدن به فرم انیماگوس خود که یک سگ سیاه بزرگ بود انجام داد، سگی که اغلب با «گریم» اشتباه گرفته می‌شد و گفته می‌شد که گریم نشانه‌ای از مرگ است. سیریوس موضوع خیانت پتی‌گرو را برای دوست قدیمی‌اش ریموس و همین طور هری افشا کرد. پس از بازگشت لرد ولدمورت در سال ۱۹۹۵، سیریوس دوباره به محفل پیوست. او در جریان نبرد دپارتمان اسرار توسط دختر دایی خود یعنی بلاتریکس لسترنج به قتل رسید و به دنبال آن تمام اتهامات او توسط وزارت جادو پاک شد، هرچند که دیگر برای چشیدن طعم آزادی دیر شده بود.

در تاریخ ۲ مه ۱۹۹۸ او برای مدت کوتاهی از طریق سنگ رستاخیز به همراه جیمز، لیلی پاتر و ریموس لوپین احیا شد. بعدا هری به احترام او نام پسر اولش را جیمز سیریوس پاتر گذاشت.