ویکی هری پاتر

تام ریدل

اشتراک‌گذاری

تام مارولو ریدل

Tom Marvolo Riddle

تام ریدل - هری پاتر

تولد

۳۱ دسامبر ۱۹۲۶
بریتانیا، انگلستان، لندن

وضعیت خونی

ملیت

انگلیسی

عنوان‌ها

پریفکت
هد بوی
لرد تاریکی
وارث اسلیترین

نژاد

انسان

جنسیت

مذکر

خانواده

تام ریدل ارشد (پدر)
مروپ ریدل (مادر)
دلفینی(دختر)
ماروولو گانت (پدربزرگ مادری)
سالازار اسلیترین (جد)
هری پاتر (خویشاوند دور)

بوگارت

جسد خودش

چوب جادو

سرخدار، پر ققنوس
نارون، قلب اژدها (موقتی)
الدر، هسته موی دم تسترال(نداشتن تسلط، موقتی)

پاترونوس

هیچ

پیشه

دستیار فروشگاه در بورگین و برکز (قبلا)

گروه

اسلیترین

تام مارولو ریدل (Tom Marvolo Riddle) که بعدها با نام لرد ولدمورت یا لرد تاریکی معروف شد، جادوگری انگلیسی اصیل، متولد ۳۱ دسامبر ۳۱ بود که به عنوان قدرتمندترین و خطرناک ترین جادوگر تاریکی در تمام دوران شناخته شده است. او در میان بزرگترین جادوگران زندگی کرده است و اغلب او را دومین جادوگر قدرتمند تاریخ بعد از آلبوس دامبلدور می‌دانند. ریدل تنها پسر تام و مروپ ریدل بود. پس از آن که پدرش خانواده جدیدش را در خیابان‌های لندن رها کرد، او در یک پرورشگاه ماگل بزرگ شد.

ریدل در سال ۱۹۳۸ در مدرسه جادوگری هاگوارتز حضور پیدا کرد و در گروه اسلیترین قرار گرفت. برخی از فعالیت‌های اولیه او شامل باز کردن تالار اسرار سالازار اسلیترین و استفاده از هیولای داخل آن برای حمله به شاگردان ماگل-زاده، توانایی در صحبت کردن به زبان پارسلتانگ، دستیابی به جاودانگی در بین سال‌های ۱۹۴۳ و ۱۹۹۸ است که فرآیند جاودانگی او با ایجاد اولین هورکراکس در شانزده سالگی آغاز شد.

ریدل با تقسیم روح خود به هشت قطعه اقدام به ایجاد هفت هوراکراکس کرد که یکی از آن‌ها ناخواسته و بدون اطلاع او شکل گرفته بود که هری پاتر بود. او با کنار گذاشتن نام ماگلی خود، تبدیل به لرد ولدمورت خودخوانده شد که این نام را از به هم ریختگی نام اصلی خود انتخاب کرده بود. او فرماندهی یک ارتش واقعی از جادوگران و موجودات تاریک را بر عهده گرفت، و از طریق پیروانش یا شخص خودش قتل‌ها و جنایات بی‌شماری را مرتکب شد. او در مقطعی موفق به تسخیر وزارت جادو شد و یک وزیر دست نشانده یعنی پیوس تیکنس را منصوب کرد که با نفرین امپریوس کنترل می‌شد.

ولدمورت در سال ۱۹۸۱ پس از تلاش برای كشتن هری، از بدنش جدا شد و اگرچه قادر به مردن نبود اما تا سال ۱۹۹۵ قادر به دستیابی به جسمی دائمی نبود. بنابراین او به مدت چهارده سال را در قالب یک پوسته سپری كرد. سرانجام پس از آن که آلبوس دامبلدور و هری پاتر تمام هورکراکس‌های او را نابود کردند، او بعد از مرگ دامبلدور توسط نفرین معکوس خودش کشته شد.

با این حال نادانسته از همه، میراث و خط خونی ولدمورت از طریق دخترش دلفینی ادامه پیدا کرد. دلفیی نتیجه رابطه ولدمورت با یکی از پیروانش یعنی بلاتریکس لسترنج بود که در مقطعی پس از نبرد دپارتمان اسرار در سال ۱۹۹۶ متولد شد.

روح شکسته و ناقص شده ریدل برای همیشه در لیمبو گرفتار شد و قادر نشد به زندگی پس از مرگ برود و یا حتی به عنوان یک روح جدا شده از جسم بازگردد.