بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

ارتش دامبلدور

اشتراک‌گذاری

ارتش دامبلدور

Dumbledore's Army

ارتش دامبلدور - هری پاتر

تاریخ بنیان

اکتبر ۱۹۹۵ (اولین)
سپتامبر ۱۹۹۷ (دومین)

تاریخ انحلال

۱۹۹۶ (اولین)
۲ می ۱۹۹۸ (دومین)

مقر

اتاق نیاز، قلعه هاگوارتز

اهداف

آموزش روش‌های جادویی دفاع از خود
شورش علیه مرگ خوران، وزارت جادو، و جوخه تفتیش

وابسته به

ارتش دامبلدور (Dumbledore's Army - همچنین شناخته شده با عنوان DA) سازمانی مخفی بود که توسط هری پاتر، هرماینی گرنجر و رون ویزلی در سال ۱۹۹۵ شکل گرفت و هدفش آموزش پیروان خود در زمینه‌ی دفاع صحیح در برابر هنرهای تاریک بود. این سازمان توسط هرماینی تاسیس شد اما رهبری و وظیفه‌ی آموزش اعضا بر عهده هری بود.

این سازمان در اصل با بیست و هشت عضو تاسیس شد. آن‌ها در سال تحصیلی ۱۹۹۵-۱۹۹۶ به سرپیچی از پروفسور دولورس آمبریج پرداختند. این گروه در طی سال ۱۹۹۶-۱۹۹۷ و پس از انتصاب سوروس اسنیپ به عنوان معلم دفاع در برابر هنرهای تاریک منحل شد، اگرچه چندین عضو در پایان سال در نبرد برج ستاره‌شناسی شرکت کردند.

پس از آن که هاگوارتز تحت کنترل لرد ولدمورت قرار گرفت، ارتش دامبلدور دوباره توسط نویل لانگ‌باتم، جینی ویزلی و لونا لاوگود شروع به فعالیت کرد. آن‌ها به مبارزه علیه پروفسورهای مرگ خوار یعنی الکتو و آمیکوس کارو پرداختند که علیه ماگل‌ها و ماگل-زاده‌ها تبلیغ می‌کردند و هنرهای تاریک را آموزش می‌دادند. ارتش دامبلدور در طول جنگ جادوگری دوم نقش حیاتی را ایفا کرد و اعضای آن در نبرد دپارتمان اسرار، نبرد برج ستاره‌شناسی و نبرد هاگوارتز مبارزه کردند.

صفحات دیگر