ویکی عالیجناب در سایه

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

گاما

اشتراک‌گذاری

گاما

Gamma

گاما - عالیجناب در سایه

نام مستعار

گامای مغز
گامای ضعیف (قبلا)
لونا (هویت عمومی)

نژاد

جنسیت

مونث

سن

۱۵ (جلد ۱)
۱۷

پیشه

جایگاه سوم از هفت سایه
رئیس شرکت میتسوگوشی (پوشش عمومی)

اولین نمایش

جلد ۱ (لایت ناول)
چپتر ۷ (مانگا)
قسمت ۱ (انیمه)

صداپیشه

سوزوکو میموری

گاما (Gamma) سومین عضو باغ سایه و یکی از «هفت سایه» اصلی است که مدیریت امور داخلی، مالی و تدارکات این سازمان را بر عهده دارد. هویت عمومی او لونا است، کسی که مدیر شرکت میتسوگوشی است و با فروش محصولات این شرکت، بودجه مالی باغ سایه را تامین می‌کند.

شخصیت

گاما به عنوان یک فرد باوقار و با ظرافت دیده می‌شود، اما در واقعیت او بسیار فرد دست و پا چلفتی است که همین موضوع بر عملکرد او در نبرد تأثیر می‌گذارد. او معمولا در هنگام پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند زمین می‌خورد.

او بلافاصله پس از پیوستن به باغ سایه دچار عقده‌ای در مورد نداشتن مهارت‌های مبارزه‌ای شد و از این بابت احساس ناراحتی و ناامیدی کرد. گاما حتی به ترک کردن باغ سایه فکر کرد تا اینکه در مقطعی سایه اطلاعات زندگی قبلی خود را تحت عنوان «خرد سایه» به او منتقل کرد و به او اعتماد داد. گاما با الهام از این مکاشفه تصمیم گرفت تا به جای نیروی خشن، به عقل خود تکیه کند.

در حالی که او ممکن است یک مبارز شایسته نباشد، اما فردی با هوش و بسیار حیله‌گر است که این ضعف را جبران می‌کند. او مسئول بیشتر عملیات‌های باغ سایه است.

گاما همچنین یک تاجر صادق است، زیرا در اداره شرکت محبوب میتسوگوشی به استفاده از شیوه‌های کثیف متوسل نمی‌شود. گاما تمایل دارد تا میزان باورنکردنی اعتماد به نفس خود را به دیگران نشان دهد. او فردی مورد علاقه همه در باغ سایه است، زیرا تمایل دارد قبل از رسیدگی به جراحات خود از حال خوب بقیه اطمینان حاصل کند. از همین رو افراد جوان یا بی‌تجربه به او اعتماد می‌کنند.

با وجود اینکه گاما ضعیف‌ترین فرد هفت سایه نامیده می‌شود، اما این عنوان کمی اشتباه است زیرا او اساسا تجربه‌ای در نبرد ندارد و حملات سلاحش نیز آماتور است. قدرت او زمانی مشخص می‌شود که یک یا دو حمله دریافت را می‌کند و مقاومت جنون‌آمیز و انرژی جادویی فراوانش برای دیگران آشکار می‌شود.

قدرت‌ها و توانایی‌ها

گاما ضعیف‌ترین فرد در میان «هفت سایه» است که با وجود داشتن پتانسیل بسیار زیاد، به دلیل دست و پا چلفتی بودنش کاملا در نبرد خنثی است. در عوض، قدرت او در هوشش نهفته است و او حیله‌گرترین و تحلیلگرترین فرد در هفت سایه است. گاما به عنوان یک فرمانده پشتیبان و سومین فرمانده سازمان خدمت می‌کند. همچنین او مدیر شرکت میتسوگوشی است که تنها با استفاده از دانش تجاری آموزش دیده از ازباب خود، آن را به یک شرکت بسیار موفق تبدیل کرده است.

 • قدرت فیزیکی
  • مقاومت قوی
  • توان فرا طبیعی
 • خردمندی
 • نبوغ در مهارت‌های تاکتیکی
 • شمشرزنی

جادو

گاما همانند سایر هفت سایه دارای قدرت جادویی فوق‌العاده‌ای است. او دارای سرعت فوق‌العاده و قدرت جادویی فراوانی است.

با وجود داشتن مقدار زیادی مانا، اما او فاقد هر نوع مهارت مبارزه برای استفاده از این ذخایر است و به همین دلیل است که او را ضعیف‌ترین فرد در بین هفت سایه می‌نامند. همین طور دست و پا چلفتی بودن او باعث می‌شود تا او کمی غیرقابل پیش‌بینی‌تر شود. مثل زمانی که او در حین افتادن شمشیرش را به شکلی پرتاب کرد که قاتل خود را به دو نیم تقسیم کرد.

تجهیزات استاندارد

 • زره بدنی اسلایم: مانند سایر اعضای باغ سایه، گاما نیز از زره بدنی اسلایم استفاده می‌کند که ۹۹% رسانای جادویی را امکان‌پذیر می‌کند، اگرچه این لباس ضعف‌های گاما را برطرف نمی‌کند.
 • سلاح‌های اسلایم: سلاح او در بازی ویدیویی یک شمشیر اوداچی است.
 • بادبزن‌های دستی: در بازی ویدیویی دیده شد که گاما از تعدادی بادبزن زنانه استفاده می‌کند تا خود را خنک کند، با این حال او اگر بخواهد می‌تواند از آن‌ها به عنوان سلاح‌هایی قدرتمند بهره ببرد.

تکنیک‌های ویژه

برش سنگین

گاما با هدایت مقدار بالایی از جادو، می‌تواند قدرت خود را روی یک تاب شمشیر متمرکز کند که می‌تواند تقریبا هر حریفی را ویران کند.

فلش سریع

گاما با تمرکز بر جادوی خود می‌تواند با سرعت صوت حرکت کند. با این حال، به دلیل یک نقص در هماهنگی، او همیشه به یک نفر نیاز دارد تا در صورت افتادن او را بگیرد.

گردبادهای هوایی

گاما هنگامی که جادوی خود را در تیغه‌ی خود قرار می‌دهد و آن را می‌چرخاند، گردباد کوچکی با نیروی عظیم را تولید می‌کند.

چرخش مرگ انجام بده-یا-بمیر

گاما با فقدان قدرت رزمی، جادوی خود را به شمشیرش تزریق می‌کند. این تیغه در شرایطی به سمت جلو پرواز می‌کند و در تماس با هر چیزی منفجر می‌شود که ویرانگری بالایی دارد.

صفحات دیگر