ویکی عالیجناب در سایه

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

زنون گریفی

اشتراک‌گذاری

زنون گریفی

Zenon Griffey

زنون گریفی - عالیجناب در سایه

نام مستعار

مارکیز زنون

نژاد

انسان

جنسیت

مذکر

سن

۲۸

پیشه

مارکیز
افسر عالی شوالیه عالی
مربی شمشیرزنی آکادمی طلسم سلطنتی میدگار (عمومی)

اولین نمایش

جلد ۱ (لایت ناول)
چپتر ۳ (مانگا)
قسمت ۳ (انیمه)

صداپیشه

ماسایا ماتسوکازه

زنون گریفی (Zenon Griffey) یک مربی شمشیرزنی در آکادمی طلسم سلطنتی میدگار و نامزد الکسیا میدگار بود. در واقع، او یکی از اعضای فرقه دیابلوس بود که قصد داشت با ربودن الکسیا برای آزمایش‌های فرقه، خود را به جایگاه دوازدهم شوالیه‌های میزگرد از این فرقه برساند. پس از اینکه او سعی کرد سید را به عنوان یک قربانی استفاده کند، در نهایت توسط سایه متوقف و کشته شد.

شخصیت

با وجود اینکه دانشجوهای آکادمی، زنون را به دلیل برجستگی‌اش در قلمرو پادشاهی فردی خوش‌برخورد و محبوب می‌دانستند، اما همه این‌ها ظاهری بود زیرا او در واقع مردی خودخواه بود. او تا حدی متوهم بود و دائما به دستاوردهای خود می‌بالید و معتقد بود که شایسته شهرت و افتخار است.

اعتماد نفس پیش از حد زنون باعث نابودی او شد زیرا او به شدت مخالفان خود را دست کم می‌گرفت. سایه بارها او را مورد ضرب و شتم قرار داد و شمشیرزنی به اصطلاح برتر او را به سخره گرفت که این باعث از بین رفتن اعتماد به نفس او شد و چهره‌ی تاریک و وحشیانه او را برجسته کرد. شکست زنون جنبه‌ی رقت‌انگیز او را آشکار کرد، به طوری که او برای بخشیده شدن التماس کرد و در عین حال نسبت به دیگران از جمله الکسیا بی‌اعتنایی کرد.

قدرت‌ها و توانایی‌ها

زنون یک شمشیرزن مشهور در گروه شوالیه پادشاهی میدگار بود. قدرت او ناشی از قدرت جادویی خالص او بود، که باعث می‌شد ضربات شمشیرش تیزتر و محکم‌تر از یک شوالیه تاریکی معمولی باشد. حتی فرقه دیابلوس قدرت او را تصدیق کرده است و او را کاندیدای دوازدهمین جایگاه خالی شوالیه‌های میزگرد کرده بود. با این حال، هنوز شمشیرزن‌های برتر از او وجود داشتند، از جمله لوتری بارنت، آیریس میدگار و سایه.

  • شمشیرزنی
  • جهش یافتن: پس از مصرف ده‌ها اشک دیابلوس، توانایی‌های فیزیکی و جادویی زنون به‌طور تصاعدی افزایش می‌یابد، هرچند که با هزینه‌ای گزاف همراه است. با توجه به عوارض جانبی اما این قرص‌ها در سراسر فرقه توزیع شده است و مصرف‌کنندگان اغلب از مثله شدن بدن خود رنج می‌برند.

تجهیزات

  • شمشیر: یک سلاح استاندارد مورد استفاده توسط همه شوالیه‌ها
  • اشک‌های دیابلوس: محصول ناتمامی که تصور می‌شد جاودانگی را به ارمغان می‌آورد. زنون از نسخه معمولی آن استفاده می‌کرد که بین همه اعضای فرقه توزیع می‌شد.

ضعف

اگرچه او یک شوالیه بسیار ماهر بود اما یک ضعف مهلک داشت و آن هم اعتماد به نفس پیش از حدش است. او معتقد بود که می‌تواند سایه را شکست دهد، حتی پس از اینکه سومین جهش خود را پس از دریافت اشک‌های دیابلوس انجام داد.

صفحات دیگر