بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

خلوتگاه

اشتراک‌گذاری
خلوتگاه

خلوتگاه (Sanctuary) یک مجموعه تاسیسات جادویی مخفی برای آزمایش فرقه دیابلوس بود که دانش و مصنوعات آن‌ها در آنجا ذخیره می‌شد. ارورا بیان کرده است که این پناهگاه یک زندان خاطرات است که از نبردهای باستانی ایجاد شده است.

شرح

خلوتگاه مکانی فیزیکی نیست، بلکه یک بُعد جادویی ایزوله در سرزمین لیندورم است که نمی‌توان به صورت فیزیکی وارد آن شد. تنها راه ورود به آن یک در جادویی در دروازه کلیسای لیندورم است، اما این دروازه فقط برای اعضای فرقه دیابلوس در دسترس است.

کارکردها

یادآوری خاطرات: می‌تواند خاطرات موجود در خلوتگاه را مشاهده کرد. با این حال نمی‌توان هر خاطره‌ای را تأیید کرد یا درستی آن را تشخیص داد، زیرا خاطرات می‌توانند در طول زمان تغییر کنند و با گذشت زمان محو شوند.

زندان ارواح: حدس زده می‌شود که در موارد خاص، این معبد می‌تواند برای همیشه تکه‌هایی از روح فردی را در خود زندانی کند، تا کل روح حفظ شود. هنگامی که سید کاگنو وارد این پناهگاه شد با قطعه‌ای هوشیار از ارورا روبرو شد که به گفته او به مدت ۱۰۰۰ سال در داخل این پناهگاه حبس شده بود.

سیستم دفاعی: سیستمی که با استفاده از یک حافظه از هر گونه ناهنجاری و دسترسی به بخش مرکزی جلوگیری می‌کند. نلسون توضیح داده است که هر چه افراد به مرکز خلوتگاه نزدیک‌تر شوند، قدرت آن‌ها بیشتر تخلیه می شود.

کپی یادبود ارواح: از آنجایی که این معبد، زندان و گورستانی از خاطرات باستانی است، امکان ایجاد یک خاطره از جنگجویانی که در گذشته از بین رفته‌اند وجود دارد. در مقطعی نلسون یک قطعه خاطره بی‌روح از اولیویه را فراخوانی کرد که تحت دستور او عمل می‌کرد.

سیستم معیوب

احضار معیوب: اگرچه در ابتدا این معبد تحت دستور اعضای اصلی فرقه کار می‌کرد، اما با گذشت زمان و با توسعه بیشتر، سیستم آنجا تا حدی به طور خودکار فعالیت می‌کرد. این شرایط «سیستم احضار» دچار نقص کرد به طوری که کسانی که دارای قدرت جادویی زیادی بودند یا از نظر خونی با خاطرات معبد مرتبط بودند می‌توانستند وارد معبد شوند.

باز کردن درها: این احتمال وجود دارد که خلوتگاه به قدرت بالای حریف واکنش نشان دهد و درهای پناهگاه را باز کند و نشان دهد که این فرد لایق ورود به آن است که می‌تواند بر خلاف میل اعضای فرقه دیابلوس باشد.

مکان‌ها

  • لیندورم: در لایت ناول این مکان در بالای کوهستانی واقع شده است. در انیمه این مکان زیر یک سد آب است.
  • آکادمی سلطنتی طلسم میدگار: یک بعد ویژه که در زیر ساختمان این آکادمی پنهان شده است.
صفحات دیگر