بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

Dying Light: The Following

اشتراک‌گذاری

دایینگ لایت: پیروی

Dying Light: The Following

Dying Light: The Following - دایینگ لایت

توسعه‌دهنده

تکلند

ناشر

وارنر برادرز اینتراکتیو انترتیمنت

کارگردان

پاول مارخفکا
ادرین چیشوسکی

نویسنده

پاول سلینگر

آهنگساز

پاول بلاشاک

موتور

کروم انجین ۶

پلتفرم‌ها

لینوکس
مایکروسافت ویندوز
پلی‌استیشن 4
اکس‌باکس وان

تاریخ انتشار

۹ فوریه ۲۰۱۶

سبک

ترس و بقا

حالت‌ها

تک-نفره، چند-نفره

Dying Light: The Following یک بسته گسترش‌دهنده برای بازی Dying Light محصول سال ۲۰۱۵ است. این بازی توسط تکلند توسعه داده شد و توسط وارنر برادرز اینتراکتیو انترتیمنت منتشر شد. این بسته شامل یک کمپین داستانی، شخصیت‌ها، سلاح‌ها و مکانیزم‌های جدیدی است.

این عنوان در تاریخ ۹ فوریه ۲۰۱۶ برای پلتفرم‌های لینوکس، مایکروسافت ویندوز، پلی‌استیشن 4، و اکس‌باکس وان منتشر شد.

داستان Dying Light: The Following

کایل کرین، شخصیت اصلی بازی از طریق یک بازمانده‌ی در حال مرگ در مورد یک درمان برای ویروس مطلع شد. پس از این که منابع آنتی‌زین برج به مقدار اندکی رسید و تلاش‌های دکتر کمدن نیز برای تولید یک درمان همچنان ناموفق بود، کرین تصمیم گرفت تا در مورد یک مصونیت احتمالی تحقیق کند. او به حومه شهر حران رفت و متوجه شد که بسیاری از بازماندگان به یک فرقه مذهبی به نام «فرزندان خورشید» تبدیل شده‌اند. آن‌ها فردی به نام «مادر» را عبادت می‌کردند که ظاهرا منشا مصونیت آن‌ها به ویروس بود. کرین به منظور کسب اعتماد این فرقه و کسب اطلاعات بیشتر در مورد مصونیت تصمیم گرفت تا به این بازماندگان کمک کند. سرانجام یکی از اعضای گروه فیسلس که متشکل از اعضای بالا-رده فرقه بودند به طور خصوصی به کرین اعلام کرد که مصونیت آن‌ها از طریق یک اکسیر ویژه صورت می‌گیرد که آن‌ها آن را کشف کرده‌اند، اما این اکسیر همانند آنتی‌زین تنها عفونت را سرکوب می‌کند و به طور کامل آن را درمان نمی‌کند. فیسلس همچنین افشا کرد که آن‌ها بر روی یک درمان دائمی کار می‌کنند و وعده داد که در عوض کمک کرین، آن‌ها این درمان را در اختیار او قرار می‌دهند.

در ادامه داستان Dying Light: The Following کرین ماموریت پیدا کرد تا به مردی به نام اتیلا که در حال کار روی یک پروژه مهم برای مادر بود، کمک کند. اتلیا به کرین گفت که فرزندان خورشید به یک پیشگویی اعتقاد دارند مبنی بر این که زمانی فردی برگزیده ظهور می‌کند تا به عنوان پیامبر خدای خورشید تمام عفونت را پاک کند. او همچنین نشان داد که مادر یاسمین، همسر یک سرهنگ نظامی محلی بود که در آزمایش‌هایی مرتبط به شیوع دخیل بود، اما در هنگام شیوع دچار گزیدگی شد. این سرهنگ قبل از اینکه تسلیم عفونت شود یک کد سری را اتیلا داد که اتیلا آن را در اختیار کرین گذاشت. سپس اتیلا در اقدامی به منظور فراخوانی پیامبر خودکشی کرد، که این فرآیند موفقیت‌آمیز نبود. سپس کرین متوجه شد که بقایای باند رایس به حومه شهر سفر کرده‌اند تا درمان‌های احتمالی را جستجو کنند. اراذل و اوباش رایس حمله‌ای را به مقر مادر که سدی در آن نزدیکی بود انجام دادند، اما وقتی کرین به محل رسید او راهزنان رایس و همین طور اعضای فیسلس را مرده یافت.

با وارد شدن به سد، کرین پی برد که مادر تبدیل به یک والتل هوشمند شده است. او کشف کرد که این سد یک مرکز نظامی مخفی بوده است که مواد شیمیایی خاصی را دخیره می‌کرده است. در واقع اکسیر به جای اینکه درمانی برای ویروس باشد، به تدریج فرد را به یک والتل هوشمند تبدیل می‌کند، فرآیندی که برای مادر رخ داده بود. در این حالت فرد در طول روز قادر به حفظ توانایی‌های ذهنی خود به منظور برقراری ارتباط است، اما در شب او تبدیل به یک هیولای ناپایدار غیر قابل کنترل می‌شود. مادر به کرین گفت که تنها راه متوقف کردن عفونت این است که خداوند خورشید را احضار کند تا زمین را تصویه کند، که این فرآیند با قربانی کردن تمام افراد داخل شهر حران صورت می‌گرفت. در این بخش از داستان The Following، کرین باید انتخاب کند که به حرف مادر گوش دهد یا او را نابود کند.

اگر کرین تصمیم به مقابله با مادر را داشته باشد، مادر حمله می‌کند و او را مجبور می‌کند تا اکسیر را بنوشد و او را بکشد، اما در نهایت کرین بر او غلبه می‌کند و مادر را از بین می‌برد. سپس کرین آنچه از اکسیر باقی مانده را بر می‌دارد و سد را ترک می‌کند. مدتی بعد او خود را در منطقه‌ای پرجمعیت که ظاهرا خارج از منطقه قرنطینه است می‌یابد، اما پی می‌برد که تحت تاثیر اکسیر تبدیل به یک والتل هوشمند شده است. با فرا رسیدن شب کرین مبتلا شده فریاد مهلکی می‌کشد که باعث وحشت افراد اطرافش می‌شود.

اگر کرین تصمیم بگیرد که به حرف مادر عمل کند، مادر او را به یک کلاهک هسته‌ای هدایت می‌کند و او با ورود کدی که اتیلا به او داده بود، کلاهک را فعال می‌کند و احتمالا بازماندگان و مبتلا شدگان شهر حران را نابود می‌کند.

شخصیت‌ها

  • کایل کرین: شخصیت اصلی بازی
  • لنا: پزشک ساکن برج که از طریق ارتباط رادیویی با کرین در تماس است.
  • جاسیر: یکی از بازماندگان ساکن حومه شهر
  • ازگی: یکی دیگر از بازماندگان ساکن حومه شهر و دختر یاسیر.
  • کاآن: آنتاگونیست اصلی بازی و رهبر راهزنان و افراد رایس.
  • بلال: یکی از بازماندگان ساکن حومه شهر
  • فیسلس: اعضای بالا-رده فرقه که یکی از آن‌ها اطلاعات مهمی در مورد مصونیت به کرین ارائه می‌کند.
  • مادر: رهبر فرقه فرزندان خودشید و فیسلس که منشا مصنونیت به عفونت است.
صفحات دیگر