بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

بیوکامپوننت (Biocomponent)

اشتراک‌گذاری
بیوکامپوننت (Biocomponent) Detroit: Become Human

بیوکامپوننت‌ها (Biocomponents) یک جزء و قطعه اصلی از اندرویدهای سایبرلایف در Detroit: Become Human هستند. آن‌ها ماژول‌هایی همانند اندام‌های مصنوعی هستند که از تیریوم ۳۱۰ نیرو می‌گیرند.

برخی از این اندام‌ها عملکردهای مهمی را انجام می‌دهند، از جمله حفظ تپش قلب و درجه حرارت. سایر اندام‌ها نیز اندرویدها را بیشتر به انسان‌ها شبیه می‌کند، مثل ریه‌ها که عمل تنفس را شبیه‌سازی می‌کنند. فقدان یا تخریب بیوکامپوننت‌های حیاتی منجر به خاموش شدن یا مرگ می‌شود. بیوکامپوننت‌ها اغلب آبی رنگ هستند که این موضوع به خاطر وجود تیریوم است، با تخریب کامپوننت‌ها ممکن است رنگ آن‌ها به قرمز تغییر کند.

هر نوع کامپوننت در مدل‌های مختلفی تولید و در دسترس قرار می‌گیرند، و یک نام چهار-رقمی به آن‌ها اختصاص می‌یابد که در برخی موارد با یک حرف اضافه همراه است. هر قطعه شماره‌گذاری شده با مدل‌های اندروید متفاوتی سازگاری دارد، و به همین ترتیب با برخی مدل‌ها سازگاری ندارد.

بیوکامپوننت‌های یک اندروید می‌تواند با قطعات بیوکامپوننت‌های دیگر که سازگار با مدل اندروید هستند جایگزین شود. تعدادی از بیوکامپوننت‌ها به راحتی خارج شده و یک قطعه جدید با جایگذاری، جایگزین قطعه قبلی خواهد شد که بلافاصله عملکرد قطعه می‌تواند ادامه پیدا کند.

بعضی کامپوننت‌ها می‌توانند از طریق روش‌های غیر متعارف تا اندازه‌ای تعمیر شوند، مثل بند آوردن خون تیریوم ۳۱۰ با یک دیلم حرارت دیده که لوسی انجام آن را در بازی نشان داد.

بیوکامپوننت‌های قابل توجه

  • قلب/پمپ تیریوم: قلب مصنوعی که در سمت چپ سینه قرار گرفته است.
  • تنظیم‌کننده پمپ تیریوم: تنظیم‌کننده قلب که تقریبا شکل استوانه‌ای دارد و در زیر جناغ سینه وارد شده است.
  • واحد بصری: چشم
  • پردازشگر صدا: این قطعه در پشت گوش وارده می‌شود.
  • LED: برای بازخورد خارجی و مشخص کردن هویت اندروید به کار گرفته می‌شود و در سمت راست سر قابل مشاهده است.
  • اندام‌ها: قطعه‌های مختلف دیگری از اندام‌ها وجود دارد که همانند اندام انسان عمل می‌کند. برای نمونه پا به عنوان یک بیوکامپوننت تلقی می‌شود، امکان مستقل بودن ران از ساق وجود دارد.
  • واحد پردازشی بدون نام: یک واحد پردازش مرکزی برای عمل پردازش اندرویدها حیاتی است که فرض می‌شود در سر اندرویدها تعبیه شده باشد. چندین مرتبه اشاره شده است که با تخریب جدی سر اندرویدها، همانند انسان‌ها عملکرد آن‌ها بلافاصله متوقف خواهد شد.

تصاویر

بیوکامپوننت

صفحات دیگر