ویکی سایبرپانک

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

نت

اشتراک‌گذاری

نت (The Net)  نامی است که اشاره به شبکه گسترده مخابراتی دنیای سایبرپانک دارد. نت مشابه با اینترنت دنیای واقعی است (که در زمان انتشار Cyberpunk 2020 هنوز در ابتدای راه بود)، اما بسیار گسترده‌تر است و شامل مواردی مثل لوازم خانگی و حتی اندام‌های سایبرنتیک نیز می‌شود. نت از خطوط، پیوندهای رادیویی، شبکه‌های گروهی، فرستنده‌های مایکروویو و هر چیز دیگری که بتواند اطلاعات را از یک کامپیتور به کامپیتور دیگر منتقل کند، تشکیل شده است.

دسترسی به نت به نوعی مودم نیاز دارد. استفاده از نت همانند استفاده از اینترنت در زندگی واقعی امکان پذیر است و با استفاده از کامپیوتر یا ترمینال، صفحه کلید و نمایشگر ویدیویی (که «ویدبورد» نیز نامیده می‌شود) امکان‌پذیر است. اما متخصصان با استفاده از یک رابط سایبرنتیک پیچیده به نام سایبرمودم، نت را در ۳ بعد تجربه می‌کنند. افرادی که از سایبرمودم استفاده می‌کنند نت‌رانر نامیده می‌شوند. یک سایبرمودم تجربه‌ای بصری‌تر را نسبت به رابط سنتی صفحه کلید/رایانه ارائه می‌کند. این موضوع به نت‌رانرها اجازه می‌دهد تا خیلی سریع‌تر از آنچه با صفحه کلید امکان پذیر است واکنش نشان دهند.

برای اشاره به نت پیش از رویداد دیتاکرش (DataKrash) سال ۲۰۲۲، اغلب از نام Old NET استفاده می‌شود، اما پس از افزوده شدن بلک‌وال معمولا فقط از نام Net یا Shallow Net استفاده می‌شود.

صفحات دیگر