ویکی سایبرپانک

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

سلیمان رید

اشتراک‌گذاری

سلیمان رید

Solomon Reed

سلیمان رید - سایبرپانک

نام مستعار

سول

جنسیت

مذکر

وابسته به

دینو دینویچ (موقت)

پیشه

مامور FIA
بانسر (موقت)

نقش

لامن

بازیگر

ایدریس البا

نمایش‌ها

بازی‌ها:
کتاب‌ها:
Cyberpunk 2077: Ten of Swords

سلیمان رید (Solomon Reed) یک شخصیت و آنتاگونیست سوم انتخابی در Cyberpunk 2077: Phantom Liberty است.

بیوگرافی

سلیمان رید در مقطعی از زندگی خود به یک مامور باتجربه در آژانس اطلاعات فدرال NUSA تبدیل شد که وفاداری شدید و احساس وظیفه باورنکردنی نسبت به کشورش داشت. او مأموریت‌های اطلاعاتی بی‌شماری را از کشف جاسوس‌ها و شبکه‌های مخفی تا استخراج اطلاعات و نفوذ به امن‌ترین مکان‌ها انجام داد.

در مقطعی سونگ سو می توجه FIA را به خود جلب کرد و اندکی پس از آن به خدمت گرفته شد و به کارآموز و شاگرد سلیمان تبدیل شد. همچنین در مقطعی سلیمان یک بازیگر برین‌دنس به نام الکس را جذب FIA کرد.

۲۰۷۰

در سال ۲۰۷۰ و در پایان جنگ اتحاد، رید و سو می در نایت سیتی (NC) مشغول به کار بودند. آخرین ماموریت آن‌ها خنثی کردن موراتا اوزورو، فرمانده شرکت آراساکا بود. قبل از اینکه آن‌ها بتوانند به مأموریت خود ادامه دهند، رئیس جمهور مایرز آن‌ها را فراخواند تا به NUSA بازگردند.

در آخرین روز اقامتشان در NC، رید و سو می از کشته شدن اوزارو و خانواده‌اش در یک خرابکاری AV شگفت‌زده شدند. با وجود این شرایط، رید تصمیم گرفت تا آخرین نماینده FIA به نام جوناس کولینسون را که در NC باقی مانده بود تخلیه کند. قبل از رفتن، سو می به او گفت که اگر به چیزی نیاز داشت، قبل از ترک شهر با او تماس بگیرد. سو می همچنین به او گفت که به یاد داشته باشد که افتخاری در نایت سیتی وجود ندارد و رید در پاسخ حرف او را تائید کرد.

پس از تایید شدن موقعیت جوناس در متل نو-تل، سلیمان به اتاق او رفت و متوجه شد که همکارش در حمام به صندلی بسته شده است. یک قاتل آراساکا در کمین او بود که به لطف هشدارهای خفه‌ی جوناس، سلیمان از آن آگاه شد و به سرعت با او برخورد کرد. سلیمان متقاعد شده بود که مرگ اوزورو و خانواده‌اش کار جوناس بوده است، و او پاسخ داد که قرار است فقط اوزورو در آنجا باشد، که باعث شد رید نقل کند که آنها باید همیشه اطلاعات جمع‌آوری کنند و قبل از انجام مأموریت منتظر بمانند، و او را به بیرون تف کند. جوناس را به آراساکا ترک کردند. این مامور جوان اعتراف کرد که این کار را فقط برای تحت تاثیر قرار دادن سلیمان انجام داده است. با وجود بی‌کفایتی جوناس اما رید به استخراج ادامه داد. در پارکینگی، هر دو مامور با خودروی استخراج روبرو شدند که از بردن این امتناع می‌کرد، چرا که فقط پرداخت بابت یک نفر به او انجام شده بود. رید جای خود را به جوناس داد که از جوناس بسیار سپاسگزار شد و اظهار داشت که او مرد خوبی است. سلیمان بدون هیچ برنامه‌ای برای ترک نایت سینی، با سو می تماس گرفت و مختصات خود را برای او ارسال کرد به این امید که راهی برای خروج پیدا کند. در همین لحظه دوربین مداربسته او را شناسایی کرد. بلافاصله پس از آن جوخه‌ای از سربازان آراساکا ظاهر شدند، هر چند که سلیمان موفق به فرار شد. سرانجام، سو می نقشه‌ای برای فرار را در اختیار او قرار داد.

سلیمان سرانجام به سمت یک قطار مگلو که به سمت جنوب کالیفرنیا حرکت می‌کرد رفت و نقشه سو می را با اطمینان کامل دنبال کرد. هنگامی که او به سلامت وارد قطار شد، از سو می در مورد برنامه‌های خود برای این شهر پرسید، که او پاسخ داد که دولت NUSA قبلا پایان جنگ را امضا کرده است (اشاره به توافق آروین). این گفته سلیمان را بر آن داشت تا با لبخندی اظهار کند که سو می همیشه فرد مورد علاقه رئیس جمهور بوده است و سزاوار یک راه آسان برای خروج از نایت سیتی بوده است. سلیمان در مقطعی به سو می گفت که مسافری در آنجا حامل اسلحه است که سو می پاسخی نداد. رید که فکر موفق شده است سعی کرد از واگن قطار خارج شود، اما متوجه شد که درب قطار بسته شده است. سلیمان که متوجه خیانت سو می شده بود، سعی کرد به تنهایی مهاجمان را دفع کند. او در ابتدا موفق بود اما دو سرباز آراساکا در نهایت بر او چیره شدند و به او شلیک کردند.

سلیمان با ابزار ناشناخته‌ای از این برخورد جان سالم به در برد و در نهایت به جایی که به نام داگ‌تاون از نایت سیتی نفوذ کرد، جایی که او به عنوان یک مامور خفته عمل می‌کرد.

۲۰۷۷

رید به عنوان یک بانسر (نگهبان) در یک بار  متعلق به دینو دینوویچ فیکسر مشغول به کار شد، چرا که به یک مامور خفته FIA پرداختی انجام نمی‌شد.

پس از سقوط هواپیمای اسپیس فورس وان، مایرز به مزدوری به نام V دستور داد تا از طریق یک تلفن آنالوگ در رستورانی متروکه در داگ‌تاون، با رید ارتباط برقرار کند.

رید به مایرز کمک کرد تا از داگ‌تاون فرار کند و همین طور به وی و الکس کمک کرد تا سانگ‌برد را از چنگ هانسن نجات دهند.

پایان در فانتوم لیبرتی

بسته به انتخاب بازیکن، رید می‌تواند بمیرد یا یک شغل دفتری در FIA داشته باشد.

اگر V تصمیم بگیرد که در بازگرداندنی سانگ‌برد به FIA با رید همکاری کند، رید از داگ‌تاون به بیرون منتقل می‌شود و در نهایت شروع به کار برای استخدام و آموزش عوامل جدید FIA می‌کند. در سال ۲۰۷۹، پس از اینکه V به لطف کمک رید درمان شد، رید به V یک پیشنهاد شغلی در FIA را ارائه کرد.

اگر V به سانگ‌برد کمک کند، بنابراین رید با مایرز همکاری می‌کند تا V و سو می را شکار کند. او پس از تلاش برای متوقف کردن V و سو می، سرانجام با مرگ مواجه می‌شود.

صفحات دیگر