ویکی سایبرپانک

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

سابورو آراساکا

اشتراک‌گذاری

سابورو آراساکا

Saburo Arasaka

سابورو آراساکا - سایبرپانک

سن

۱۰۲ (در 2020)
۱۵۸ (در 2077)

تاریخ تولد

۱۹۱۹

مکان تولد

توکیو، ژاپن

تاریخ مرگ

۲۰۷۷

محل مرگ

کونپکی پلازا، نایت سیدی

خانه

توکیو، ژاپن

جنسیت

مذکر

وابسته به

آراساکا

نقش

مدیر عامل

صداگذار

ماسانه تسوکایاما

نمایش در

Cyberpunk 2020
Cyberpunk V3.0
Cyberpunk Red

سابورو آراساکا (Saburo Arasaka) که بیشتر با نام امپراتور شناخته می‌شود، یک خلبان از خدمات نیرویی هوایی ژاپن بود که تبدیل به خدای تجارت قرن بیست و یکم شد. او در توکیوی ژاپن به دنیا آمده و شرکت آراساکا را به چیزی که امروز هست تبدیل کرده است. سابورو فردی مغرور و بزرگ است که تشنه قدرت است.

نگاه کلی

اگرچه سابورو یک فسیل باستانی و از نظر جسمی فرسوده است، اما همچنان نبوغی مثل سال‌های جوانی خود دارد. او با وجود سنش هرگز از اداره شرکت آراساکا دست نکشید. هنگامی که پسر بزرگ وی یعنی کی در سال ۱۹۹۷ به مدیر ارشد اجرایی این شرکت تبدیل شد، سابورو در پشت صحنه به عنوان رئیس هیئت مدیره واقعی شرکت تصمیمات مهم شرکت را می‌گرفت.

در سال ۲۰۲۰، سابورو مجبور به استفاده از صندلی چرخدار شد. پزشکان در موارد مختلف به او اطلاع داده بودند که بدنش دیگر نمی‌تواند جایگزین‌های سایبرنتیک را بپذیرد. به همین دلیل، او به ندرت از محوطه خانواده‌ی آراساکا خارج می‌شد و هرگز به خارج از ژاپن نمی‌رفت. علی رغم معلولیت‌هایش، او سفرهای گاه به گاه خود را در مقر توکیو و مرکز اصلی تحقیق و توسعه انجام می‌داد، اما بیشتر اوقات وقتی که او در جلسات هیئت مدیره و کنفرانس‌های اجرایی شرکت می‌کرد، این کار را از طریق صفحه نمایش دو طرفه یا در یک دنیای برین‌دنس انجام می‌داد، جایی که او همانند یک لرد فئودال ژاپنی دیده می‌شد.

دفتر خصوصی سابورو از یک ترمینال متصل به کامپیوتر بخش تحقیق و توسعه بهرمند است. از این طریق او می‌تواند با سیستم پایگاه داده یا تحلیل‌گرانی که روی آن کار می‌کنند مشورت کند.

سابورو فردی با وسواس و تشنه قدرت است. او بسیار مغرور است و خود را ماهرترین انسانی می‌داند که وجود داشته و خواهد داشت. او خود را موظف می‌داند که ژاپن را تا جایی ارتقا دهد که به شکوه سابق خود برسد، و او به شکل خستگی ناپذیر کار می‌کند تا این موضوع را در واقعیت ببیند. خانواده وی معتقدند که تعهد او به کار چیزی است که او را زنده نگه داشته است. سابورو به قدری روی ساختن امپراتوری خود متمرکز بود که حتی تا ۶۰ سالگی بچه دار نشد. او قاطعانه به ارزش‌های سنتی ژاپن اعتقاد دارد و آن‌ها را به سختی در محوطه خانواده اجرا می‌کند.

صفحات دیگر