ویکی سگ‌های ولگرد بانگو

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

کنجی میازاوا

اشتراک‌گذاری

کنجی میازاوا

Kenji Miyazawa

کنجی میازاوا - سگ‌های ولگرد بانگو

کانجی

宮沢 賢治

جنسیت

مذکر

تاریخ تولد

۲۷ آگوست

سن

۱۴

پسندیده‌ها

موسیقی، تمپورا سوبا، سیدر میتسویا

ناپسندیده‌ها

فقر

توانایی

شکست‌ناپذیر توسط باران

پیشه

کارآگاه

اولین نمایش

چپتر ۱
قسمت ۱

صداپیشه

هیرویوکی کاگورا

کنجی میازاوا (Kenji Miyazawa) عضو آژانس کارآگاهی مسلح است. او درای توانایی شکست‌ناپذیر توسط باران است.

شخصیت

کنجی اهل یک روستای کوچک است و پسری ساده، بی‌خیال و مهمان‌نواز است که همیشه با لبخند از مردم استقبال می‌کند. به همین دلیل او در بین ساکنان شهر بسیار محبوب است.

او نگرش بسیار خوش‌بینانه‌ای دارد و همیشه به صداقت ذاتی دیگران اعتقاد دارد. غافل بودن او از برخی خطرات ممکن به خاطر تربیت روستایی او باشد، اما همین ذهنیت با توجه به سابقه‌ی بالای او در حل پرونده‌های دشوار، در چندین تحقیق به او کمک کرده است. به ویژه او مستقیما از مظنونان در مورد دخالت‌شان در پرونده‌ها بازجویی می‌کند و وقتی آن‌ها ادعاهای او را انکار می‌کنند، کنجی نیز به سادگی آن را باور می‌کند و حتی از آن‌ها برای همکاری تشکر می‌کند.

کنجی میازاوا
کنجی با افراد مختلف سراسر شهر احوال‌پرسی می‌کند.

علاوه بر این، از آنجایی که کنجی اهل روستا است، قادر به درک مفاهیم اولیه شهری مانند پول نیست و اغلب مجبور است به غرایز روستایی خود تکیه کند. این منجر به «روش‌های» عجیب‌تر او می‌شود، مانند استفاده از توانایی‌اش برای تسلیم کردن مجرمان که باعث شهرت او در میان گروه‌های مشکوک‌تر در منطقه شده است. دوپو کونیکیدا به طور مشخص ادعا کرده است که روش‌های کنجی بسیار عجیب و غریب هستند و نمی‌توان از آن‌ها به عنوان نمونه‌ای برای تازه‌واردها استفاده کرد.

اظهارات صریح او گاهی قابل دستیابی یا غیرممکن به نظر می‌رسد. برای مثال وقتی از کنجی پرسیده شد که برای امتحان ورودی آتسوشی ناکاجیما چه کاری می‌تواند انجام دهد، کنجی به پیشنهادات غیرمتعارف مختلفی مانند کشتی گرفتن آتسوشی با او و سایر مراسم‌های زادگاهش اشاره کرد. علاوه بر این، او تمایل دارد که به شهر و مردمش علاقه‌مند باشد.

کنجی میازاوا
جنبه‌ی تهدیدآمیز کنجی

با وجود  جنبه‌ی ملایم و دلسوزانه‌ای که کنجی دارد اما او یک «وجه تهدید آمیز» نیز دارد. به گفته کونیکیدا، زمانی که خطر، خشم یا کابوس‌های قریب الوقوع باعث از بین رفتن جنبه ملایم او شود، کنجی به یک فرد کاملا متفاوت تبدیل می‌شود. این موضوع را زمانی می‌توان دید که کنجی در مورد طرح سگ‌های شکارچی برای شکنجه کردن آتسوشی شنید. شنیدن در مورد این شکنجه ماهیت کنجی را تغییر داد و او از یک کنجی آرام به یک کنجی خشمگین تبدیل شد تا برای کمک به دوستش هر کاری که لازم است را انجام دهد.

پیش‌زمینه

کنجی در دهکده ای روستایی به نام ایهاتوو زندگی می کرد و با خانواده‌اش گاوها را به چرا می‌برد، تا اینکه یوکیچی فوکوزاوا او را پیدا کرد و حدود دو ماه بعد او را در شرکتی استخدام کرد. او بدون تلفن و برق زندگی می‌کرد و مفهوم پول برایش تازگی داشت، زیرا ساکنان ایهاتوو فقط مبادله می‌کردند.

کنجی همچنین اظهار داشته است که پلیس روستای او به اندازه پلیس‌های یوکوهاما نبوده است، و صرفا پاسبان محلی بوده است که عمدتا پمپ چاه را تعمیر می‌کرده، گربه‌ها را از دودکش‌ها نجات می‌داده و از برداشت سالانه هندوانه روستا نمونه‌برداری می‌کرده است. همچنین جنایتکاران در ایهاتوو به سادگی بسته می‌شدند و از صخره به پایین پرتاب می‌شدند.

زمانی در گذشته، کنجی و سایر ساکنانش روستایش طوفانی وحشتناک را تجربه کردند که باغی ده ساله را از بین برد. آن‌ها اگرچه در ابتدا مات و مبهوت بودند، اما به زودی نهال‌ها را بازسازی کردند تا برداشت ده سال گذشته خود را دوباره بازیابی کنند.

مدتی بعد، روستای کنجی که هر ۵۰ سال یک بار دچار رانش‌های زمین وحشتناکی می‌شد، تقریبا آسیب ندیده باقی مانده بود. کنجی کسی بود که با تغییر شکل کوه با دست خالی، تغییر جهت آب‌های سیل را ممکن کرد که می‌توانست روستای او را ویران کند.

توانایی

توانایی کنجی شکست‌ناپذیر توسط باران است که به او قدرت فوق‌بشری می‌دهد. این توانایی به او اجازه می‌دهد کارهایی را انجام دهد که معمولا یک فرد عادی قادر به انجام آن نیست مانند بلند کردن ماشین‌ها به راحتی یا بیرون کشیدن تابلوهای خیابان از سیمان. او حتی می‌تواند یک درب فولادی همانند گاوصندوق‌های بانکی را از روی دیوار جدا کند. همچنین به نظر می‌رسد که به او یک دوام فوق بشری نیز دارد، زیرا او از پشت سر با لوله سربی مورد حمله قرار گرفت و هیچ آسیبی ندید.

نکته قابل توجه توانایی او این است که او فقط می‌تواند از این توانایی با معده خالی استفاده کند و بعد از غذا به خواب می‌رود.

کنجی میازاوا
صفحات دیگر