بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

رانپو ادوگاوا

اشتراک‌گذاری

رانپو ادوگاوا

Ranpo Edogawa

رانپو ادوگاوا - سگ‌های ولگرد بانگو

کانجی

江戸川 乱歩

نام مستعار

بزرگترین کارآگاه جهان
تیزترین کارآگاهان آژانس (به همراه اوسامو دازای)

جنسیت

مذکر

تاریخ تولد

۲۱ اکتبر

سن

۲۶

پسندیده‌ها

تفکر منطقی، داستان‌های فانتزی

ناپسندیده‌ها

حس مشترک، اطلاعات بی‌کاربرد

توانایی

استنباط فوق‌العاده

پیشه

کارآگاه

اولین نمایش

چپتر ۱
قسمت ۱

صداپیشه

هیروشی کامیا

رانپو ادوگاوا (Ranpo Edogawa) عضوی آژانس کارآگاهی مسلح است. با وجود این که او یک کاربر بدون توانایی است اما به عنوان یکی از بهترین کارآگاهان شناخته می‌شود و توسط خودش و سایرین با عنوان «بزرگترین کارآگاه در جهان» شناخته می‌شود.

شخصیت

رانپو به «توانایی» خود افتخار می‌کند و قادر است هر معمایی را در چند ثانیه حل کند و با آن پرونده‌های بی‌شماری را حل کرده است. او با هوش باورنکردنی خود توسط سایر اعضای آژانس کارآگاهان مسلح ستایش می‌شود، حتی این ستایش به دلیل این که او فاقد توانایی است، بیشتر است. رانپو اغلب در مورد موقعیت خود به عنوان بزرگترین کارآگاه در جهان لاف می‌زند. همچنین رانپو نسبتا رفتاری کودکانه دارد و اغلب کارآگاهان دیگر آژانس را مسخره می‌کند و گاهی اوقات به دلایل بی‌اهمیتی مانند تنبلی یا کینه‌توزی از انجام کار یا پرونده امتناع می‌کند. او در صورت عدم استفاده از استنباط فوق‌العاده خود قادر به انجام کارهای ساده مانند سوار شدن بر قطار یا یافتن راه خانه نیست. با این حال، رانپو با وجود این رفتار در زمان‌های لازم جدی و آرام می‌شود.

رانپو ادوگاوا
رویکرد جدی رانپو در زمانی که دوستانش در خطر هستند

به دلیل ایمان آژانس به رانپو، او نیز به همان اندازه به آن‌ها اعتماد دارد. او می‌داند که چگونه از اعضای آژانس و دوستان خود محافظت کند و قول داده است که هرگز اجازه ندهد کسی به آن‌ها صدمه بزند. این امر به ویژه پس از وقایع آدم‌خواری صادق است: رانپو به شکست خود در دستگیری فئودور داستایوفسکی اعتراف کرد، که ممکن بود از مرگ یک بچه و دستگیری کونیکیدا جلوگیری کند.

اگرچه همکارانش فکر می‌کنند که او کاملا غافل از این واقعیت است که یک کاربر بدون توانایی است، اما خود او می‌داند که استنباط فوق‌العاده او در واقع یک توانایی نیست. با این حال، از آنجایی که آژانس بسیار به او ایمان داشت، رانپو نیز در ابتدا این موضوع را انکار کرد و خود را دارای توانایی معرفی می‌کرد با این حال پس از حادثه مه یوکوهاما، او صراحتا به عدم داشتن توانایی خود اعتراف کرد.

رانپو ادوگاوا
رانپو به پو پیشنهاد کمک می‌کند، کسی که زمانی رقیبش بود.

پیش‌زمینه

رانپو در جایی خارج از یوکوهاما از پدر و مادری نابغه به دنیا آمد. پدر او کارآگاهی افسانه‌ای معروف به روشن‌بین و مادرش یک زن خانه‌دار بود که به همان اندازه باهوش بود. رانپو تا زمان مرگ آن‌ها در حومه شهر بزرگ شد و پس از مدت کوتاهی به پیشنهاد پدرش به یوکوهاما نقل مکان کرد. او به زودی وارد آکادمی پلیس یوکوهاما شد و در یک خوابگاه زندگی کرد، جایی که قوانین سختگیرانه‌ای داشت. او با سرپرست آنجا وارد بحث شد و سوء استفاده‌های گذشته او را از زنان را فاش کرد که باعث اخراج رانپو از آکادمی شد.

از آن زمان، رانپو در یوکوهاما سرگردان بود و کارهای مختلفی مثل زندگی و کار در یک پست نظامی، کار در یک سایت ساختمانی، و تحویل پست را انجام داد. با این حال، او شرکت پست هم اختراج شد چرا که اختلاس رئیس پست را افشا کرد و نامه‌ای غیرضروری را در تحویل دادن از بین برد. او به میل خودش سایت ساختمانی را ترک کرد زیرا سلسله مراتب شرکتی این سایت را بسیار آزاردهنده می‌دید.

در مقطعی، رانپو موفق شد یک مصاحبه و قرار ملاقات با S&K Corporation را انجام دهد. با این حال رئیس این شرکت ترور شد. در طول این مدت، او با {"text":"فوکوزاوا"} آشنا شد که محافظی بود که برای محافظت از رئیس شرکت استخدام شده بود. رانپو همچنین با منشی رئیس ملاقاتی داشت، که به راحتی او را به عنوان قاتل واقعی تشخیص داد.

سرانجام فوکوزاوا، رانپو را با خود برد و از او در یک کافه پذیرایی کرد. از آن زمان به بعد، رانپو که جایی برای رفتن نداشت، از فوکوزاوا کمک گرفت. او تصمیم گرفت او را در مأموریت بعدی‌اش در تئاتر موندی همراهی کند، جایی که سندیکای مرموز {"text":"V"} یک تهدید به مرگ را انجام داده بود. در نهایت فوکوزاوا متقاعد شد که او یک کاربر دارای توانایی است که می‌تواند حقیقت را در یک نگاه ببیند و به او یک عینک را داد تا چنین توانایی را «کنترل» کند. رانپو با درک اینکه او واقعا فردی خاصی است، پرونده تئاتر را حل کرد که از نظر خودش یک پرونده کوچک بود.

پرونده اخیر او را به سمت {"text":"جون میتامورا"}، یکی از اعضای V سوق داد، کسی که سعی کرد رانپو را به سازمان خود بیاورد تا از شر کاربران توانایی خلاص شود. رانپو پیشنهاد او را رد کرد و فوکوزاوا به موقع رسید و او را نجات داد. متعاقبا، رانپو و فوکوزاوا شراکتی را تشکیل دادند و مشتریان مختلفی را برای خدماتشان درخواست کردند. مدتی بعد، رانپو به دستور فوکوزاوا مردی به نام سوسکی ناتسومه را پیدا کرد که شایعه شده بود در سرتاسر یوکوهاما ارتباطاتی دارد و به آن‌ها کمک کرد تا مجوز کسب و کار بگیرند. فوکوزاوا سپس از این مجوز برای تأسیس آژانس کارآگاهان مسلح استفاده کرد، جایی که رانپو به اولین عضو آن تبدیل شد.

توانایی

او استعداد عجیبی دارد که خودش نام آن را «استنباط فوق‌العاده» گذاشته است. او قادر است تا «حقیقت» را در مورد هر جنایتی با دادن هر گونه اطلاعاتی در مورد آن کشف کند و مجرم را تشخیص دهد. رانپو این توانایی خود را با زدن عینکی «فعال» می‌کند.

به نظر می‌رسد که توانایی او نه تنها در صحنه‌های جنایت، بلکه در سناریوهای دیگر نیز قابل استفاده است. وقتی رانپو تصمیم بگیرد که «توانایی» خود را فعال کند، او می‌تواند اطلاعات و سرنخ‌هایی درباره یک موقعیت خاص را پیدا کند و به کمک آن‌ها پیش‌بینی‌هایی فوری و بسیار دقیق را انجام دهد. در واقع تا به امروز هیچ یک از استنباط‌های او اشتباه یا نادرست نبوده است.

در واقع او فقط به دلیل هوش فوق‌العاده‌ی خود قادر است همه چیز را استنباط کند و هیچ توانایی ندارد. اگرچه خود او از این واقعیت غافل نیست، اما در ابتدا آن را انکار می‌کرد و همچنان معتقد بود که یک کاربر دارای توانایی است. با این حال پس از مدتی، رانپو پذیرفت که یک کاربر بدون توانایی است، اگرچه هنوز هم گاهی عینک خود را برای «فعال‌سازی» استفاده می‌کند.

صفحات دیگر