بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

دوپو کونیکیدا

اشتراک‌گذاری

دوپو کونیکیدا

Doppo Kunikida

دوپو کونیکیدا - سگ‌های ولگرد بانگو

کانجی

国木田 独歩

جنسیت

مذکر

تاریخ تولد

۳۰ آگوست

سن

۲۲

پسندیده‌ها

دفترچه خود، ماهی‌گیری، بونیتو تاتاکی سرخ شده

ناپسندیده‌ها

رویدادهای برنامه‌ریزی نشده، قدرت

توانایی

شاعر بی‌همتا

پیشه

کارآگاه
معلم (قبلا)

وابسته به

موسسه شین-تسورویا (قبلا)

اولین نمایش

چپتر ۱
قسمت ۱

صداپیشه

یوشیماسا هوسویا

دوپو کونیکیدا (Doppo Kunikida) عضو آژانس کارآگاهی مسلح است. او دارای یک توانایی به نام شاعر بی‌همتا است.

شخصیت

کونیکیدا به عنوان یکی از اعضای آژانس کارآگاهی مسلح در مورد شغل خود بسیار حرفه‌ای و کوشا است. برای او، شهرت آژانس بر هر چیز دیگری ارجحیت دارد. او دائما نیاز به سازماندهی، جمع‌آوری و برنامه‌ریزی همه چیز را احساس می‌کند، و در طول تحقیقات خود تا حدودی سخت‌گیرانه و خشن ظاهر می‌شود.

او همچنین مستعد خطا کردن است، زیرا او در زمان ربوده شدن آتسوشی ناکاجیما تقریبا به فکر رها کردن او افتاد، زیرا حضور این پسر ممکن بود آژانس را درگیر کند. با وجود این، کونیکیدا یک کارآگاه قابل اعتماد و وفادار است که بسیاری در آژانس به دلیل توانایی مقتدرانه و ماهیت مسئولیت‌پذیرش به او تکیه می‌کنند، به همین دلیل او به عنوان نفر بعدی آژانس برای ریاست این نهاد در نظر گرفته می‌شود.

او تقریبا هرگز بدون دفترچه‌ی خود دیده نمی‌شود، و این دفترچه به اعتقاد او یک «ایده‌آل» و راهنمای زندگی است. او از این دفترچه برای مواردی مختلفی مثل جمع‌آوری داده‌ها، برنامه‌ریزی، تبدیل جهان به مکانی بهتر، و مهم‌تر از همه، رسانه‌ای برای اجرای توانایی‌‌اش یعنی «شاعر بی‌همتا» استفاده می‌کند.

اگرچه کونیکیدا اغلب آرام و محتاط به نظر می‌رسد، اما او به خاطر طغیان‌های خشمگینانه‌اش شناخته می‌شود که عمدتا توسط شریکش، اوسامو دازای ایجاد می‌شود، کسی که دائما او را با تلاش‌هایش برای خودکشی کردن آزار می‌دهد. با این حال، کونیکیدا واقعا از دازای بدش نمی‌آید. او مهارت و دانش دازای را تصدیق می‌کند و بسیاری از استراتژی‌های آژانس را به دازای می‌سپارد.

دوپو کونیکیدا
دلخوری‌های معمول کونیکیدا از دازای

او همچنین تا حدودی ساده لوح است و مستعد این است که به راحتی دروغ‌های دازای را باور کند.

کونیکیدا برای زندگی انسان‌ها ارزش قائل است و تلاش می‌کند تا همه افراد بی‌گناه را در جریان حوادث خطرناک در یوکوهاما نجات دهد. در نتیجه، کونیکیدا هرگز فکر نمی‌کند که کشتن مخالفانش تنها گزینه است و دائما به دنبال حل مشکلات بدون خونریزی است. رانپو ادوگاوا با توجه به اشتیاق کونیکیدا برای محافظت از شهر و مردم آن معتعد است که او قوی‌ترین و با فضیلت‌ترین فرد در آژانس است. این جنبه‌ی ملایم پس از فروپاشی روانی او و «منحرف کردن قوانین» تغییر کرد.

دوپو کونیکیدا
فروپاشی کونیکیدا با دیدن مرگ مردم جلوی او

پیش‌زمینه

کونیکیدا در کنار کار در آژانس، قبلا دو بار در هفته به عنوان معلم ریاضی در موسسه شین-تسورویا کار می‌کرد. به دلیل پرونده شاه لاجوردی، او کار خود را در موسسه رها کرد تا کاملا خود را وقف آژانس کند.

توانایی

شاعر بی‌همتا: این توانایی به کونیکیدا اجازه می‌دهد تا اشیای نوشته شده روی کاغذهای دفترش را به وجود آورد. با این حال این موضوع روی اشیای بزرگتر از دفترچه کار نمی‌کند. این اشیا می‌تواند شامل تفنگ‌های دستی، نارنجک‌ها و بمب صوتی باشد.

نشان داده شده است که او می‌تواند از یادداشت‌هایی از پیش نوشته شده به عنوان وسیله‌ای برای احضار شی خود استفاده کند. این موضوع به ویژه اگر یکی از دستان او بسته و ناتوان باشد، می‌تواند کاربرد داشته باشد. همچنین او می‌تواند توانایی خود را از راه دور فعال کند.

دوپو کونیکیدا

مهارت‌ها

  • هنرهای رزمی
صفحات دیگر