بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

اوسامو دازای

اشتراک‌گذاری

اوسامو دازای

Osamu Dazai

اوسامو دازای - سگ‌های ولگرد بانگو

کانجی

太宰 治

نام مستعار

دوقلوی تاریک (همراه با چویا ناکاهارا)
جوان‌ترین رهبر تاریخ مافیا
تیزترین کارآگاهان آژانس (همراه با رانپو ادوگاوا)

جنسیت

مذکر

تاریخ تولد

۱۹ ژوئن

سن

۲۲

پسندیده‌ها

خودکشی، الکل، خرچنگ، MSG

ناپسندیده‌ها

توانایی

سلب توانایی انسانی

پیشه

کارآگاه
مجری مافیا (قبلا)

اولین نمایش

چپتر ۱
قسمت ۱

صداپیشه

مامورو میانو

اوسامو دازای (Osamu Dazai) عضو آژانس کارآگاهی مسلح و مجری سابق سازمان زیرزمینی پورت مافیا است. او دارای توانایی سلب توانایی انسانی است.

شخصیت

دازای فردی مرموز است، و نیت واقعی او هرگز فاش نمی‌شود مگر اینکه خودش آن‌ها را فاش کند. کسی که قادر شده به حقیقت شخصیت او نزدیک شود، همانطور که خود دازای اذعان کرده است، دوستش ساکونوسوکه اودا بوده است، که تشخیص داد دازای برای همیشه در تاریکی خواهد ماند، زیرا تقریبا هیچ چیز نمی‌تواند از ذهن او پیشی بگیرد. اودا صرف نظر از اینکه طرف کشتن یا نجات مردم بود، می‌دانست که هیچ جای دنیا نمی‌تواند تنهایی دازای را پر کند.

اوسامو دازای
دازای به عنوان جوان‌ترین مجری در تاریخ مافیا

علاوه بر این، دازای نمای مرموز و تاریکی داشت و تلاش‌هایش در مافیا بی‌رقیب بود و در نهایت به عنوان جوان‌ترین رهبر تاریخ مافیا شناخته شد. دازای به دلیل استعدادش و با وجود جوان بودن، در حدود نیمی از سودهای مافیا برای حداقل دو سال مشارکت داشت. اما در نهایت پرونده دازای لکه‌دار شد. ایچیو هیگوچی خون او را «تاریک مثل خود مافیا» توصیف کرده است. دازای حتی در بزرگسالی که عضو آژانس شد، زمانی که کیوکا ایزومی از کشتن ۳۵ نفر ابراز پشیمانی کرد، او با چهره‌ای شوم اظهار داشت که این تعداد چیزی نیست.

همانطور که در مافیا گفته شده است «بزرگترین بدبختی برای دشمنان دازای این است که آن‌ها دشمنان دازای هستند»، زیرا در مورد دازای به درستی توصیف شده است که او «عملا برای حضور در مافیا متولد شده است». دازای بسیار فردی مطمئن بود و برنامه‌ریزی فوق‌العاده‌ای و استراتژی‌های بلندمدتی برای تسلیم کردن دشمنانش داشت. به عنوان مثال، او توانست مأموران میمیک را که قبلا سربازانی آموزش دیده بودند، فریب دهد تا در دام او بیفتند. دازای در متقاعد کردن افراد نیز بسیار ماهر است، به ویژه از طریق سخنانش که در بازجویی‌ها از آن استفاده می‌کرد و اهدافی را که حتی تحت جوخه‌ی شکنجه کویو اوزاکی به حرف نمی‌آمدند را فاش می‌کرد.

دازای اعتراف کرده است که به مافیا پیوسته تا در معرض مرگ، خشونت و تسلیم شدن مردم در برابر امیال‌شان قرار بگیرد و انتظار داشت که - از این طریق - بتواند ماهیت درونی بشر را از نزدیک ببیند و امید داشت که دلیلی برای زندگی کردن را بیابد. پس از مرگ اودا، دازای از مافیا جدا شد و مخفی شد تا آخرین درخواست اودا را انجام دهد: «در طرفی باشد که مردم را نجات دهد». او بر این باور بود که افراد در طول زمان تغییر می‌کنند، که این موضوع ظاهرا در مورد خودش نیز صدق بود.

او به محض پیوستن به آژانس، دازای به تنبلی و سستی متهم شد و و دوپو کونیکیدا همیشه او را به خاطر بی‌ثمری و سستی سرزنش می‌کرد. او بدون توجه به موقعیتی که با آن سروکار داشت، چه در مورد موقعیت‌های جنگی یا صرفا موقعیت‌های ناگوار، اطمینان کامل داشت.

در بیشتر موارد، دازای بیش از حد دراماتیک است. او بیشتر کارهایش را به شوخی می‌گیرد. دازای دوست دارد همه را اذیت کند، به خصوص اگر بتواند از آن‌ها خنده بگیرد. او به عنوان یک دیوانه‌ی علاقه‌مند به خودکشی، اغلب به شیوه‌های خنده‌داری اقدام به خودکشی می‌کند، اما اغلب شکست می‌خورد یا اگر روش‌های دردناکی باشد از آن دست می‌کشد.

اوسامو دازای
رویکرد معمول دازای در دعوت کردن از یک زن برای خودکشی دونفره

پیش‌زمینه

دازای در طول تصدی خود به عنوان یک مدیر اجرایی مافیا، دارای جرایمی شامل ۱۳۸ فقره توطئه برای قتل، ۳۱۲ فقره اخاذی، و ۶۲۵ فقره کلاهبرداری است. پس از جدا شدن او از مافیا و مخفی شدن، جرایم او توسط آژانس هفتم پاکسازی شد.

توانایی

سلب توانایی انسانی: این توانایی به دازای اجازه می‌دهد تا توانایی‌های دیگران را در هنگام تماس باطل کند. این توانایی به تماس پوستی متکی است و همیشه فعال است. به این ترتیب، او می‌تواند هر توانایی را حتی در زمانی که مهار شده است، به محض لمس کردن، از بین ببرد.

اوسامو دازای

مهارت‌ها

  • هوشمندی
    • مهارت‌های مذاکره
  • زبردستی
  • قدرت‌های فیزیکی
  • دستکاری ضربان قلب
صفحات دیگر