ویکی Borderlands

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

Borderlands 3

اشتراک‌گذاری

سرزمین‌های مرزی ۳

Borderlands 3

Borderlands 3 Borderlands

توسعه‌دهنده

Gearbox Software

ناشر

2K Games

تاریخ انتشار

۱۳ سپتامبر ۲۰۱۹

سبک

تیراندازی نقش آفرینی

حالت‌ها

تک-نفره، دو نفره تقسیم صفحه، چندنفره

درجه‌بندی سنی

بزرگسالان

پلتفرم‌ها

  • پلی‌استیشن 4
  • ایکس باکس وان
  • مایکروسافت ویندوز
  • گوگل استادیا

بوردرلندز ۳ (Borderlands 3 - به معنی: سرزمین‌های مرزی ۳) چهارمین بازی اصلی و در مجموع پنجمین بازی از مجموعه Borderlands است. داستان بازی Borderlands 3 هفت سال پس از نسخه‌ی دوم بازی و مرگ هندوسوم جک جریان دارد، جایی که گروهی جدید از شکارچیان والت برای یافتن مخزن‌های مخفی با گروهی پرخشونت به نام فرزندان والت درگیر می‌شوند.

بازی Borderlands 3 در تاریخ ۱۳ سپتامبر ۲۰۱۹ برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان و PC (از طریق اپیک استور) منتشر شد. این بازی برای پلتفرم‌های استیم و گوگل استادیا نیز منتشر خواهد شد.

داستان بازی Borderlands 3

پیش‌زمینه

داستان بازی Borderlands 3 در مرکز سیاره پاندورا جریان دارد، جایی که مدت‌ها این شایعه در مورد آن وجود داشته که مخازنی (Vaults) حاوی گنج و فناوری در آن وجود دارد. در دهه‌ها قبل، چندین شرکت و قبیله‌های راهزن تلاش کردند این مخازن را در پاندورا پیدا کنند، اما درگیری و خونریزی مداوم باعث شد سیاره و جمعیت آن ویران و مختل شود. با این حال، هنوز هم کسانی هستند که به طور مستقل در جستجوی مخازن هستند و این افراد با عنوان Vault Hunterها شناخته می‌شوند، افرادی که بازیکن آن‌ها را هدایت می‌کند.

داستان Borderlands 3 هفت سال پس از مرگ هندسوم جک در Borderlands 2 و سقوط شرکت هایپریون در Tales from the Borderlands رخ می‌دهد. در Borderlands 2 کشف شد که تعداد زیادی مخازن دیگر در سیارات دیگر کهکشان وجود دارند. با شکست خوردن جک و هایپریون، یک خواهر برادر دوقلو به نام تروی و تایرن کالیپسو از فرقه پرخشونت فرزندان والت از فرصت استفاده کردند تا مخازن را تصاحب کنند، به ویژه مخزنی که با نام مخزن بزرگ (Great Vault) شناخته می‌شد. لیلیت، یکی از شکارچیان مخزن و رهبر کنونی مهاجمان کریمسون اقدام به استخدام شکارچیان جدیدی می‌کند تا او را در مبارزه با دوقلوهای کالیپسو کمک‌رسانی کنند.

چندین شخصیت از بازی‌های پیشین Borderlands به این بازی بازگشته‌اند. برخی از شخصیت‌های قابل بازی گذشته همانند کلاپترپ، زیرو، مایا، بریکو و موردکای به عنوان NPCها در داستان بازی Borderlands 3 حضور دارند.

داستان کامل

در پاسخ به تماسی از سوی مهاجمان کریمسون، تیم جدیدی از شکارچیان والت شامل آمارا، موز، زین و FL4K به پاندورا رفتند و در آنجا پی بردند که مهاجمان کریمسون توسط فرزندان والت (COV) در آستانه‌ی نابودی قرار گرفته‌اند. آن‌ها با لیلیت ملاقاتی کردند و دستور گرفتند که نقشه‌ی والت را که سال‌ها پیش گم شده بود بازیابی کنند. با کمک رئیس راهزنان یعنی وان و پاتریشیا تنیس، شکارچیان والت موفق به بازیابی نقشه شدند و این نقشه مقصد بعدی آن‌ها یعنی شهر-سیار‌ه‌ی پرومتیا را مشخص کرد، جایی که اولین والت در آنجا کشف شده بود و همین طور مقر اصلی شرکت اطلس بود. با این حال، قبل از این که آن‌ها محل را ترک کنند سر و کله‌ی رهبران COV یعنی دوقلوهای تایرین و تروی پیدا شد. این دو افشا کردند که هر دوی آن‌ها سایرن هستند و از زمان تولد به هم پیوسته‌اند، و این که تروی برای زنده ماندن به قدرت‌های تایرین نیاز دارد. تایرین توانایی منحصر به فرد خود در زمینه‌ی تخلیه‌ی نیرو از موجودات زنده را با ربودن قدرت‌های لیلیت به نمایش گذاشت. دوقلوهای کالیپسو نقشه را گرفتند و به سمت پرومتیا به راه افتادند.

شکارچیان والت و مهاجمان کریمسون برای رفتن به پرومتیا و دستیابی به اولین والت سوار بر سفینه‌ی خود یعنی Sanctuary III شدند. در بدو ورود، آن‌ها سیاره را مورد حمله‌ی نیروهای مالیوان یافتند. در واقع رئیس مالیوان یعنی کاتاگاوا نیروهای خود را با دوقلوهای کالیپسو ادغام کرده بود و هدفش این بود که کمپانی اطلس که مالک آن ریس بود تصرف کند. شکارچیان والت به ریس و زیردستان او یعنی زیرو و لورلی کمک کردند تا این حمله را به طور موقت متوقف کنند. پس از آن، ریس آن‌ها را به سمت سیاره آتناس هدایت کرد، جایی که کلید والت پرومتیا در آنجا نگهداری می‌شد. در آتناس، شکارچیان والت به مایا و شاگرد او ایوا کمک کردند تا برای بازیابی کلید نیروهای COV و مالیوان را دفع کنند و در ادامه پی بردند که این کلید تنها یک سوم از یک سازه‌ی کامل است. مایا و ایوا به مهاجمان کریمسون پیوستند و در هنگام بازگشت به پرومتیا توپ لیزری مالیوان که از قسمت دوم کلید قدرت می‌گرفت را غیرفعال کردند، و همچنین در کشتن گاتاگاوا که حمله‌ای نهایی به مقر اطلس را ترتیب داده بود کمک کردند. در ادامه‌ی داستان بازی Borderlands 3 ریس آخرین قسمت از کلید را برای آن‌ها فراهم کرد و آن‌ها را به سمت والت دفن شده هدایت کرد. در هنگام رسیدن به والت آن‌ها با یک جانور عظیم فضایی به نام Rampager روبرو شدند و موفق به شکست آن شدند. پس از رسیدن دوقلوهای کالیپسو به محل، تایرین قدرت باقی‌مانده از Rampager را جذب کرد. ایوا با نافرمانی از دستور مایا برای ماندن در سفینه، اقدام به مبارزه با دوقلوها کرد اما به راحتی مغلوب شد. مایا برای نجات دادن او دخالت کرد اما او توسط تروی کشته شد و نیروی حیات و قدرت‌هایش توسط تروی تخلیه شد، موضوعی که خشم شدید ایوا را به دنبال داشت.

شکارچیان والت و مهاجمان کریمسون به مکان والت بعدی در سیاره باتلاقی Eden-6 رفتند، جایی که متعلق به خانواده و شرکت یاکوبس بود. آن‌ها در آنجا متوجه شدند که این سیاره قبلا توسط COV مورد حمله قرار گرفته است. بعد از کمک‌رسانی به وارث شرکت یاکوبس یعنی وینرایت یاکوبس، او با شکارچیان والت توافق کرد که در صورت نجات دادن سر همرلاک در دستیابی به کلید والت Eden به آن‌ها کمک کند. شکارچیان با پیوستن به بریک، موردکای و تینا اقدام به نجات همرلاک کردند، کسی که افشا کرد خواهرش اورلیا به او خیانت کرده است و به دوقلوهای کالیپسو پیوسته است و با محاصره عمارت یاکوبس و شرکت او را مجبور به تسلیم کردن کلید والت کرده است. شکارچیان والت سه قطعه‌ی کلید را جمع‌آوری کردند و برای باز کردن والت به عمارت یاکوپس رفتند و در آنجا با اورلیا روبرو شدند و او را کشتند. شکارچیان والت اقدام به باز کردن والت Eden-6 کردند و هیولای داخل آن یعنی Graveward را شکست دادند. تنیس پیش از این که تایرین بتواند انرژی Graveward را جذب کند به واسطه‌ی یک وسیله‌ی ویژه اقدام به تخلیه انرژی این هیولا کرد. کالیپسوها که از این اقدام خشمگین شده بودند اقدام به ربودن تنیس کردند و او را برای اعدام عمومی به پاندورا بردند.

در ادامه‌ی داستان بازی Borderlands 3 شکارچیان والت و مهاجمان کریمسون به ​​پاندورا بازگشتند، جایی که آن‌ها سعی کردند تنیس را از فستیوال کارنیورا و استریمرهای COV یعنی پین و ترور نجات دهند. در زمان ماموریت نجات، تنیس فاش کرد  که او نیز دارای قدرت‌های سایرنی است و به طور خاص قادر به دستکاری ماشین‌آلات است. او با استفاده از این قدرتش در نبرد کمک کرد و بعدا توضیح داد که او این قدرت‌ها را از انجل پس از مرگش به ارث برده است. این موضوع را او و لیلیت به خاطر امنیت تنیس فاش نکرده بودند. تنیس به شکارچیان والت هشدار داد که دوقلوهای کالیپسو در حال آماده شدن برای باز کردن والت بزرگ مخفی در پاندورا هستند تا بتوانند انرژی هیولا موجود در آن را تخلیه کنند. شکارچیان والت و مهاجمان کریمسون برای جلوگیری از باز شدن والت بزرگ به مقر اصلی COV حمله کردند، اما دیگر دیر شده بود و تروی موفق به فعال کردن کلید والت بزرگ و در واقع کل قمر Elpis شده بود. شکارچیان والت با تروی جنگیدند و او را کشتند، در نتیجه ایوا پس گرفته شد و قدرت‌های سایرن مایا که تروی ربوده بود را به ارث برد. متاسفانه، والت بزرگ شروع به کار کرد و تایرین پیش از فرار کردنش انرژی تروی را جذب کرد. پس از آن شکارچیان والت با اولین شکارچی والت یعنی تایفون دی‌لئون تماسی برقرار کردند و این شکارچی به آن‌ها هشدار داد که والت بزرگ شامل یک هیولای بین بُعدی به نام Destroyer است و این که این هیولا قدرتی دارد که می‌تواند ستاره ها را بلعیده و کل جهان را نابود کند. وی شکارچیان والت را به خاستگاه اریدین‌ها یعنی نکرواتافیو احضار کرد.

در نکروتافیو، تایفون توضیح داد که والت بزرگ فقط در پاندورا قرار ندارد، بلکه در حقیقت کل سیاره‌ی پاندورا است. اریدین‌ها این سیاره را به عنوان یک زندان ایجاد کردند و تمام تمدن خود را قربانی کردند تا Destroyer را مهار کنند، اما ماشینی که آن‌ها استفاده می‌کردند رها شد و Destroyer نیز فرار کرد یا آزاد شد. هنگامی که آن‌ها چهار کلید مورد نیاز برای راه‌اندازی دستگاه را جمع‌آوری کردند، تایرین فاش کرد که تایفون در حقیقت پدر او و تروی است. تایفون اعتراف کرد که او سعی داشته دوقلوها را با خودش در نکرواتافیو نگه دارد تا از آن‌ها محافظت کند، اما در عوض فقط آنها را تندخو و تشنه‌ی قدرت کرده است. قبل از این که آن‌ها بتوانند از دستگاه استفاده کنند تایرین دخالت کرد و جراحاتی سخت به تایفون وارد کرد و سپس به پاندورا گریخت. شکارچیان والت او را دنبال کردند و زمانی که او قصد داشت خود را با Destroyer ادغام کند با آن‌ها مبارزه کردند. شکارچیان طی نبردی سخت موفق به نابود کردن تایرین و Destroyer شدند و لیلیت نیز قدرت‌های سایرنی خود را بازیابی کرد. با این حال، الپیس هنوز تهدیدی برای نابودی پاندورا بود و همچنان به باز کردن والت بزرگ ادامه می‌داد. لیلیت برای خاموش کردن الپیس خود را قربانی کرد و یک علامت شعله‌ور تحت عنوان Firehawk را برای همیشه روی ماه به جا گذاشت.

تصاویر

ویدیوها

منابع

صفحات دیگر