ویکی مدرسه قهرمانانه من

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

گتن

اشتراک‌گذاری

گتن

Geten

گتن - مدرسه قهرمانانه من

نام مستعار

آیسمن

جنسیت

مذکر

کوسه

لایه یخی

خانواده

ری تودوروکی (بستگان)
فویومی تودوروکی (بستگان)
ناتسو تودوروکی (بستگان)

پیشه

ستوان جبهه آزادسازی پدیده‌های فرا طبیعی

تیم

دسته بنفشه

سبک مبارزه

دامنه دور

اولین نمایش

مانگا: فصل ۲۱۸
انیمه: قسمت ۱۰۹

گتن (Geten) با نام خانوادگی هیمورا که با همچنین گاهی با نام آیسمن شناخته می‌شود، یک شرور و عضوی از ارتش آزادسازی متا است. بعدها با ادغام شدن این ارتش با لیگ شروران و شکل گرفتن جبهه آزادسازی پدیده‌های فرا طبیعی، او تبدیل به یکی از نه ستوان این سازمان شد.

او بعد از شکست در جنگ آزادسازی پدیده‌های فرا طبیعی دستگیر شد.

تاریخچه

قبل از پیوستن به ارتش آزادسازی متا، گتن بخشی از خانواده‌ی هیمورا بود، خانواده‌ای قدیمی و معتبر که به واسطه‌ی ازدواج‌های درونی ثروت و تکبر خود را حفظ کرده بود. با افزایش توانایی‌های متا این خانواده با سقوط روبرو شد، چرا که آن‌ها نمی‌خواستند خط خونی خود را کمرنگ کنند و این اتفاق منجر شد تا سرپرستان، فرزندان خود را برای ازدواج بفروشند. در نتیجه، خانواده‌های باقی مانده هیمورا پراکنده شدند که گتن نیز یکی از آن‌ها بود.

گتن در دوران جوانی به مدرسه نرفت و در عوض تمرکزش را روی تقویت کردن قدرتش در کنترل یخ گذاشت و به کاربری ماهر در این زمینه تبدیل شد. ری-دسترو در پرورش دادن قابلیت متای او کمک زیادی کرد. یک بار وقتی این فرمانده عالی دچار سوختگی شده بود، این قابلیت گتن به طور ناگهانی تکامل یافت و او قادر به کنترل دمای یخ شد.

گتن
ری-دسترو، گتن را مامور مقابله با دابی می‌کند.

ری-دسترو برای نبرد پیش روی ارتشش در برابر لیگ شروران، از گتن استفاده کرد و او را به مقابله با مشکل‌سازترین عضو این لیگ یعنی دابی که از شعله‌های دور-برد استفاده می‌کرد، فرستاد. ری-دسترو مدعی بود که گتن فردی بنیادی برای کل ارتش او است و به او اعتماد زیادی داشت.

توانایی‌ها

توانایی‌های کلی: گتن از نظر ری-دسترو یک دارایی با ارزش برای ارتش متا است. این جنگجوی یخی به گفته‌ی خودش تمام عمرش را صرف فرا گرفتن قابلیت متای خود کرده است، و این موضوع را با ساخت سازه‌های پیشرفته یخی نشان داده است. او در مبارزه با دابی قادر به کنار زدن گارد حریفش شد و قادر به پنهان کردن کامل حضورش در میدان نبرد بود. با این حال گتن در برابر حریف قدرتمندی چون گیگانتوماچیا حرفی برای گفتن نداشت.

  • هوش تاکتیکی بالا
  • مهارت‌های رهبری

قابلیت متا

گتن
گتن در حال قدرت‌نمایی قابلیت متای خود

لایه یخ (Ice Ply): قابلیت متای گتن به او اجازه می‌دهد تا آزادانه یخ‌های نزدیک خود را کنترل کند. محدوده‌ی این قدرت تقریبا به پهنای یک شهر می‌تواند گسترش پیدا کند. او خودش قادر به تولید یخ نیست اما می‌تواند دمای یخ را کنترل کند، و از این رو قادر به منجمد کردن آب‌های اطراف خود است.

این قابلیت متا به شکل فوق‌العاده‌ای برای او کاربردی است و گتن آزادانه می‌تواند با دستکاری کردن یخ اقدام به حرکت، حمله و دفاع کند. تنها نقطه ضعف این قابلیت محدود بودن آن به محیط‌های حاوی آب یا یخ است.

آمار

 

صفحات دیگر