مدرسه قهرمانانه من

گتن

اشتراک‌گذاری

گتن

Geten

گتن - مدرسه قهرمانانه من

نام مستعار

آیسمن

جنیست

مذکر

کوسه

کوسه‌ای بی‌نام در کنترل یخ

پیشه

شرور
ستوان جبهه آزادسازی پدیده‌های فرا طبیعی

وابسته به

ارتش آزادسازی متا
جبهه آزادسازی پدیده‌های فرا طبیعی

تیم

دسته بنفشه

اولین نمایش

مانگا: فصل ۲۱۸

گتن (Geten) که با همچنین گاهی با نام آیسمن شناخته می‌شود، یک شرور و عضوی از ارتش آزادسازی متا است. بعدها با ادغام شدن این ارتش با لیگ شروران و شکل گرفتن جبهه آزادسازی پدیده‌های فرا طبیعی، او تبدیل به یکی از نه ستوان این سازمان شد.

تاریخچه

گتن در دوران جوان به مدرسه نرفت و در عوض تمرکزش را روی تقویت کردن قدرتش در کنترل یخ گذاشت و به کاربری ماهر در این زمینه تبدیل شد. ری-دسترو در پرورش دادن قابلیت متای او کمک زیادی کرد. یک بار وقتی این فرمانده عالی دچار سوختگی شده بود، این قابلیت گتن به طور ناگهانی تکامل یافت و او قادر به کنترل دمای یخ شد.

ری-دسترو برای نبرد پیش روی ارتشش در برابر لیگ شروران، از گتن استفاده کرد و او را به مبارزه با مشکل‌سازترین عضو این لیگ یعنی دابی که از شعله‌های دور-برد استفاده می‌کرد، فرستاد. ری-دسترو مدعی بود که گتن فردی بنیادی برای کل ارتش او است و به او اعتماد زیادی داشت.

توانایی‌ها

توانایی‌های کلی: گتن از نظر ری-دسترو یک دارایی با ارزش برای ارتش متا است. این جنگجوی یخی به گفته‌ی خودش تمام عمرش را صرف فرا گرفتن قابلیت متای خود کرده است، و این موضوع را با ساخت سازه‌های پیشرفته یخی نشان داده است. او در مبارزه با دابی قادر به کنار زدن گارد حریفش شد و قادر به پنهان کردن کامل حضورش در میدان نبرد بود. با این حال گتن در برابر حریف قدرتمندی چون گیگانتوماچیا حرفی برای گفتن نداشت.

  • هوش تاکتیکی بالا

قابلیت متا

کوسه بی‌نام در کنترل یخ: قابلیت متای گتن به او اجازه می‌دهد تا آزادانه یخ‌های نزدیک خود را کنترل کند. محدوده‌ی این قدرت تقریبا به پهنای یک شهر می‌تواند گسترش پیدا کند. او خودش قادر به تولید یخ نیست اما می‌تواند دمای یخ را کنترل کند، و از این رو قادر به منجمد کردن آب‌های اطراف خود است.

این قابلیت متا به شکل فوق‌العاده‌ای برای او کاربردی است و گتن آزادانه می‌تواند با دستکاری کردن یخ اقدام به حرکت، حمله و دفاع کند. تنها نقطه ضعف این قابلیت محدود بودن آن به محیط‌های حاوی آب یا یخ است.

آمار