بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

یویچی ایساگی

اشتراک‌گذاری

یویچی ایساگی

Yoichi Isagi

یویچی ایساگی - بلو لاک

ژاپنی

潔 世一

نام مستعار

آقای متوسط
نابغه‌ی منطبق
قلب بلو لاک

جنسیت

مذکر

سن

۱۷ (مانگا)
۱۶ (انیمه)

تاریخ تولد

۱ آوریل

بستگان

ایو ایساگی (مادر)
ایسی ایساگی (پدر)

پیشه

دانش‌آموز

وابسته به

دبیرستان ایچینان (قبلا)

رتبه بلو لاک

۴
۵
۱
۱۵
۲۶۷
۲۹۹

تیم

تیم A (قبلا)
تیم قرمز (قبلا)
تیم سفید (قبلا)
تیم Z (قبلا)

پست

مهاجم
هافبک تهاجمی

اولین نمایش

چپتر ۱
قسمت ۱

صداپیشه

کازوکی اورا

یویچی ایساگی (Yoichi Isagi) شخصیت اصلی مجموعه بلو لاک است.

ایساگی دانش آموز سال دوم دبیرستان است که قبلا به عنوان مهاجم برای تیم فوتبال دبیرستان ایچینان بازی می‌کرد. هنگامی که او به تأسیسات بلو لاک آمد، در اولین گزینش به عضویت تیم Z درآمد. هدف اصلی او تبدیل شدن به بهترین مهاجم جهان است.

پس از بازی بین تیم بلو لاک ایلون و تیم زیر ۲۰ سال ژاپن، ایساگی به عنوان یکی از بازیکنان برتر بلو لاک رتبه‌بندی شد و پس از آن در لیگ نئو ایگوئیست به عنوان یک هافبک تهاجمی در تیم باسترد مونهن بازی کرد.

شخصیت

ایساگی فردی ساده لوح است و عموما شخصیتی دوستانه و شاد دارد، اما برخی عادات ساده‌ی او اغلب اعصاب اطرافیانش را به هم می‌زند. او دوست دارد به دیگران کمک کند و در تفکر خود بسیار عمل گرا است. او تمایل دارد از هرگونه دعوای کودکانه در میان سایر رقبای بلو لاک اجتناب کند و سعی می‌کند بین دوستان و رقبای خود حافظ صلح باشد. در اوایل حضور در بلو لاک، ایساگی به دلیل اینکه به عنوان بازیکن یکی مانده به آخر رتبه‌بندی شده بود و همچنین تضاد فضا با ایده‌های فوتبالی‌اش، به شدت از خود و مهارت‌هایش نامطمئن بود. با گذشت زمان، ایساگی حضور قاطعانه‌تری در داخل و خارج از زمین پیدا کرد و به پایه‌ای برای تیم Z تبدیل شد و احترام برخی از بهترین بازیکنان بلو لاک را جلب می‌کند. در زمان گزینش سوم، ایساگی اعتماد به نفس، کاریزما و شهرت بالایی داشت و با رین ایتوشی، یکی از با استعدادترین و دشوارترین افراد حاضر در پروژه قفل آبی، آشکارا صحبت می‌کرد.

در ابتدا، ایساگی به دلیل ایدئولوژی متناقضی که در پروژه بلو لاک ترویج می‌شد و تبدیل شدن به فردی خودخواه مطمئن نبود. با این حال، با اولین برد تیم Z، و با بردهای بعدی پس از آن، ایساگی به بی‌رحم و سرد بودن برای باقی ماندن در بلو لاک سازگار شد. با گذشت زمان، او حاضر شد روی برنامه‌ها و رویاهای حریفان و هم تیمی‌های خود پا بگذارد تا در بلو لاک جلوتر برود. در فوتبال او فردی جاه طلب و حساب شده است و مایل به تطبیق با اوضاع است. او یک قدم جلوتر از حریفان خود می‌ماند و در نهایت بهترین بازیکن زمین می‌شود. ایساگی به تعهد خود برای تبدیل شدن به بهترین مهاجم جهان وفادار است. او یک سبک بازی فرصت‌طلبانه و تحلیلی دارد و اشتیاق سیری‌ناپذیری برای پیروزی با گلزنی در زمین دارد. با این حال، نشان داده شده است که او به خوبی با سایر هم‌تیمی‌های خود ارتباط و همکاری برقرار می‌کند. نکته مهم این است که ایساگی اغلب به نقاط قوت بازی دیگران اهمیت می‌دهد و آن‌ها را تشخیص می‌دهد، اما همین طور به مرور زمان نقاط قوت خود را نیز برای گلزنی شناسایی و مهار می‌کند.

تاریخچه

ایساگی با تماشای فوتبال بزرگ شد و آرزو داشت مانند مهاجم معروف تیم ملی فرانسه یعنی نوئل نوآ باشد. از همین رو او در می‌خواست روزی مهاجم شماره یک ژاپن شود. بنابراین، او به دبیرستان ایچینان رفت و به عنوان مهاجم برای تیم فوتبال مدرسه خود بازی کرد. در دومین سال تحصیلی خود در مدرسه، در فینال استان سایتاما، مقابل ماتسوکازه کوکوو بازی کرد.

در پایان آن بازی، ایساگی عمدتا تهاجمی بود و می‌توانست به راحتی از کنار حریفان عبور کند. در آن لحظه او فقط به فکر ملی پوشان بود. در مقطعی از بازی او با نزدیک شدن به دروازه، در حالی که فرصت شوت‌زنی خوبی داشت اما با درخواست پاس یکی از هم‌تیمی‌های خود روبرو شد. ایساگی در نهایت به هم‌تیمی خود پاس داد اما متأسفانه هم‌تیمی او فرصت را از دست داد و باعث شد تیم‌شان شانس بازی در ملی پوشان را از دست بدهد.

ایساگی در راه بازگشت به خانه خود را مجسم کرد که جسارت گلزنی آخرین ضربه را داشت. ایساگی صحنه‌ای را تصور کرد که به دلیل پاس ندادن به هم تیمی‌اش گل‌زنی کرده است. او سپس متوجه شد که راهی جز خودخواهی در آن موقعیت نداشته است. اما همچنین او خاطرنشان کرد که این تصور با ایده آل‌های ژاپنی او در فوتبال در تضاد است. او به خود گفت که فوتبال بازی‌ای ۱۱ نفره است و یک نفر به تنهایی نمی‌تواند برنده بازی باشد. این عقاید متضاد و باعث شد تا او از عصبانیت فریاد بکشد و برای خودش گریه کند. پس از ورود به خانه مادرش نامه‌ای را به او داد که در آن از ایساگی برای حضور در «پروژه ارتقای بازیکن» دعوت شده بود. او پس از دریافت این نامه، هم هیجان‌زده و هم سردرگم شده بود.

توانایی‌ها

نوع

مترجم فضا (Raumdeuter): عملکرد اصلی Raumdeuter این است که در داخل زمین حرکت کند و فضایی برای رشد را پیدا کند. این بازیکن مناطق خطرناک زمین را پیدا می‌کند و از فضای خالی برای ایجاد سردرگمی در خط دفاعی حریف استفاده می‌کند. آنها دریبل‌زنی محدودی دارند. اولین لمس توپ آن‌ها بسیار کارآمد است، و سهم بزرگی در فراهم‌سازی موقعیت قبل از گلزنی دارد.

مهارت‌ها

آگاهی فضایی: ایساگی به طور غریزی شروع به تجزیه و تحلیل کل زمین می‌کند و این موضوع به او درک گسترده‌ای از بازی، از جمله سلاح‌های حریفان و هم تیمی‌هایش می‌دهد. بر اساس این درک، ایساگی می‌تواند پیش بینی‌های دقیقی از جریان بازی داشته باشد. این پیش‌آگاهی به او اجازه می‌دهد تا یک بازی ایده‌آل را در اواسط بازی تصور کند و آن را اجرا کند. آگاهی فضایی او یکی از بالاترین‌ها در بلو لاک است.

  • بوی گل
  • تطبیق‌پذیری

شوت مستقیم: ایساگی ابتدا موقعیت مدافعان و مسیر حرکت توپ را ارزیابی می‌کند و سپس با یک ضربه محکم به توپ گل‌زنی می‌کند. ایساگی در انجام این کار از فکر کردن بیش از حد در مورد موقعیت و حرکت بعدی خود اجتناب می‌کند. ناگی خاطرنشان کرده است که ایساگی هنگام اجرای این ضربه هیچ حرکت هدر رفته‌ای ندارد، به این معنی که او این شوت را با تکنیک و کنترل بی‌عیب و نقص انجام می‌دهد.

  • شوت پاشنه عقب

حرکت بدون توپ

  • جاگیری

ریفلکس: ایساگی، از زمان بازی در مقابل تیم زیر ۲۰ سال ژاپن، آگاهانه شروع به گنجاندن ریفلکس در بازی‌سازی خود کرد. او می‌تواند از آگاهی خود از شرایط زمین برای یافتن فضاهای مناسب، چه برای حمله به دروازه حریف و چه برای دفاع از دروازه خود استفاده کند.

متاویژن: متاویژن اصطلاحی برای توصیف دیدگاه تکامل‌یافته یک بازیکن استفاده است به طوری که این بازیکن یک چشم‌انداز همه‌جانبه از میدان دارد. ایساگی با استفاده از چشمان خود برای دریافت مداوم اطلاعات از محیط اطراف خود استفاده می‌کند و دائما داده‌های مربوط به هر بازیکن و موقعیت‌های آن‌ها در زمین را جمع‌آوری می‌کند. ایساگی همچنین می‌تواند از بینش خود برای خواندن و درک انگیزه‌ها یا «خودمحوری» در سبک‌های بازی افراد استفاده کند و از این اطلاعات برای متوقف کردن آن‌ها برای دفاع و خاموش کردن آن‌ها در هنگام حمله استفاده کند.

حالت جریان: جریان، همانطور که توسط ایگو توصیف شده است، حالت «غوطه‌وری کامل» یا «بودن در ناحیه» است. این یک حالت روانی است که فرد به طور کامل تمرکز دارد و پرانرژی است، و از فرآیند غوطه‌وری لذت می‌برد.

ایساگی در این حالت دائما از تمام سلاح‌های خود به طور همزمان برای خواندن بازی استفاده می‌کند. او با متاویژن خود قادر است به شکل پیچیده‌ای بازی را بخواند و انگیزه‌های بازیکنان را شناسایی کند. او سپس از آگاهی و ریفلکس فضایی خود استفاده می‌کند و یا یک دفاع آهنین غافلگیرکننده یا یک حمله سریع و غیرقابل توقف روند بازی را عوض می‌کند.

صفحات دیگر