بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

هیوما چیگیری

اشتراک‌گذاری

هیوما چیگیری

Hyoma Chigiri

هیوما چیگیری - بلو لاک

ژاپنی

千切 豹馬

نام مستعار

پرنسس
موقرمز

جنسیت

مونث

سن

۱۶

تاریخ تولد

۲۳ دسامبر

پیشه

دانش‌آموز

وابسته به

رتبه بلو لاک

۸
۴۴
۲۶۶
۲۹۲

پست

بال چپ

اولین نمایش

چپتر ۲
قسمت ۱

صداپیشه

سوما سایتو

هیوما چیگیری (Hyoma Chigiri) یکی از مدعیان پروژه بلو لاک است که در حال حاضر به عنوان بال چپ تیم منشاین سیتی انگلیس در لیگ نئو ایگوئیست بازی می‌کند.

چیگیری یک فوروارد اعجوبه است که در گذشته به دلیل آسیب دیدگی از ناحیه پا متوقف شد، اما در زمانی که در بلو لاک بود ترس خود را رها کرد تا بتواند با تمام وجود به فوتبال ادامه دهد. چیگیری زمانی که برای اولین بار بلو لاک رسید، عضو تیم Z شد. چیگیری در نیمه‌ی ابتدایی گزینش اول از شرکت کردن اجتناب می‌کرد، اما در بازی سوم از تیم Z توسط ایساگی انگیزه پیدا کرد. از این رو او تصمیم گرفت تا ترس خود را رها کند تا مانند رقبای خود به بهترین مهاجم جهان تبدیل شود.

شخصیت

چیگیری از سنین بسیار پایین همیشه خود را به دلیل ماهیچه‌های طبیعی قوی، مهارت شگفت انگیز در فوتبال و سرعت فوق العاده‌اش برتر از دیگران می‌پنداشت. او برای مدتی به کسانی که سر راهش قرار می‌گرفتند یا او را آزار می‌دادند، با تحقیر نگاه می‌کرد، با این حال در بیشتر مواقع متواضع بود. زمانی که رباط صلیبی او پاره شد، حس برتری‌اش شروع به فروپاشی کرد و به دلیل آزار و اذیتی که از برادران وانیما دریافت کرده بود، از فوتبال بازی کردن با تمام پتانسیل می‌ترسد. ترسی به قدری زیاد بود که حتی به دنبال دلیلی برای ترک فوتبال بود.

وقتی چیگیری اعتماد به نفس و جاه‌طلبی خود را پس گرفت، نشان داد که یک نیروی سفت و سخت در زمین است. او همیشه تلاش می‌کند تا اثری در زمین بگذارد تا باعث می‌شود سایر بازیکنان متوجه او شوند و توانایی‌های او را تصدیق کنند. چیگیری بازیکنی است که دائما در فضاهای تنگ و بین بازیکنان می‌دود، و می‌تواند از دریبل کردن به پاس دادن سوئیچ می‌کند. او اعتراف کرده است که از سرعت بالای خود نسبت به سایر بازیکنان لذت زیادی می‌برد.

تاریخچه

چیگیری در فوتبال خودش را بهتر از همه در می‌دانست. او در شش سالگی معتقد بود که به دلیل سرعت بسیار زیادش از همه پیشی گرفته است. آن زمان فوتبال برای او همه چیز بود.

او پس از ورود به دبیرستان با جونیچی و کیسوکه وانیما آشنا شد. این برادران به عنوان «آس‌های دوگانه راجیتسو تک» شناخته می‌شدند. این برادران در دوران باشگاهی خود، سلسله مراتب تیم فوتبال را برای همه توضیح دادند. چیگیری که تازه وارد بود از آن‌ها خواست تا از تشریفات و حس برتری غیر ضروری خود بگذرند. چیگیری بیان کرد که به راجیتسو تک آمده است تا به ملی پوشان برسد و نامی برای خود دست و پا کند. برادران وانیما با دیدن چهره‌ای ناآشنا با حالتی به ظاهر متکبرانه از او پرسیدند که او کیست؟ چیگیری پس از معرفی خود این برادران را در مسابقه‌ای به چالش کشید.

هیوما چیگیری
مشهور شدن چیگیری جوان در دنیای فوتبال

چیگیری در جریان مسابقه با سرعت و تکنیک برتر خود به راحتی از این دو پیشی گرفت. مدتی بعد، او به عنوان مهاجم مرکزی تیم راجیتسو تک انتخاب شد. این تغییر در ترکیب، برادران وانیما را بیشتر عصبانی کرد. آمدن ناگهانی چیگیری باعث شد برادران وانیما، دو آس سابق مدرسه، کنار گذاشته شوند. چیگیری به احساسات برادران اهمیتی نمی‌داد چرا که خودش را مستعدتر از آن‌ها می‌دید.

چیگیری با سرعت بالای خود به زودی بازیکن برتر مدرسه تبدیل شد. او به خاطر سرعتش به شهرت رسید و در مجلات ورزشی و مصاحبه‌های متعدد ظاهر شد. با انجام بازی‌های بیشتر، چیگیری معتقد بود که به رویای خود برای تبدیل شدن به بهترین مهاجم جهان نزدیک‌تر می‌شود. با این حال پس از یک مسابقه، چیگیری مصدوم شد و در نهایت رباط صلیبی پاره کرد.

هیوما چیگیری
پاره شدن رباط صلیبی چیگیری

با وجود اینکه یک پارگی خفیف بود، دکتر به چیگیری توصیه کرد که از این به بعد فشار کمتری به خود آورد. علاوه بر این، دکتر به چیگیری گفت که اگر مصدومیت دیگری برای او اتفاق بیفتد، ممکن است تأثیر مخربی روی فوتبال او بگذارد. در بدترین حالت، چیگیری ممکن بود هرگز نتواند فوتبال بازی کند. این تشخیص چیگیری را شوکه و وحشت‌زده کرد. در حین بهبودی از مصدومیت، حامیان چیگیری و برادران وانیما شروع به تمسخر او کردند. این موضوع چیگیری را ناراحت کرد و او با شروع توانبخشی سعی کرد به شکوه سابق خود بازگردد.

او در نهایت بهبود یافت و به تیم راجیتسو تک بازگشت. با این وجود، چیگیری همان سرعت فوق العاده‌ای را که در بازی های قبلی از خود نشان داده بود، نداشت. به همین دلیل، برادران وانیما او را مسخره می‌کردند و به او طعنه می‌زدند. این برادران با طعنه از او سوال می‌کردند که آیا می‌ترسد که مصدومیت دیگری داشته باشد؟ چیگیری در ذهنش به خود می‌گفت که ترسی از مصدومیت ندارد. در عوض، او می‌ترسید که فوتبال را رها کند و آن چیزی که او را ساخته بود را از دست بدهد.

توانایی‌ها

نوع

ضدحمله‌کننده: ضدحمله‌کننده‌ها بازیکنانی هجومی هستند که از سرعت خود برای شکست دادن مدافعان استفاده می‌کنند و در هر زمان موقعیت‌های گلزنی غیرمنتظره را ایجاد می‌کنند. آنها همچنین درجاتی از مهارت شوت‌زنی دارند. موقعیت‌های ضدحمله زمانی رخ می‌دهد که حریف حمله کرده است و اکثر بازیکنانش جلو هستند. یک ضد حمله زمانی اتفاق می‌افتد که توپ از حریف پس گرفته شود و به سرعت در فضای زمین پخش شود و در این میان بازیکن ضدحمله‌کننده توپ را گرفته و با سرعت به سمت نیمه‌ی حریف می‌دود.

مهارت‌ها

سرعت بی‌نظیر: ماهیچه‌های پای چیگیری به‌طور طبیعی قوی هستند و این به او امکان می‌دهد تا با سرعتی باورنکردنی در زمین بدود. چیگیری به طور کلی سریع‌ترین بازیکن بلو لاک در نظر گرفته می‌شود و تنها بازیکنانی با سرعت فوق العاده مانند ریوسی شیدو، ایتا اوتویا و زانتتسو تسوروگی می‌توانند با او رقابت کنند. با وجود این که سرعت او با تعداد انگشت شماری از بازیکنان رقابت می‌کند، اما هنوز هیچ کس نتوانسته است او را در یک مسابقه مستقیم سرعت شکست دهد. چیگیری حتی آیکو الیور، مدافع شماره ۱ تیم زیر ۲۰ ژاپن را نیز با سرعت رد کرده است. این سرعت، همراه با درک و آگاهی او از موقعیت‌یابی، او را قادر می‌سازد تا نقطه‌ی نفوذ مناسب در دفاع حریف را پیدا کند. علاوه بر این، چیگیری توانایی ضربه زدن مستقیم به توپ و تعقیب آن را نشان داده است که منجر به دریبل‌های گسترده می‌شود که این می‌تواند آرایش دفاعی تیم حریف را از هم بپاشد.

  • دویدن در مسافت بلند
  • دریبل‌زنی بدون استراحت
  • فشار با سرعت بالا

۴۴ پنتر اسنایپ: این استایل توسط چیگیری با مهارت‌ها و تکنیک‌های مختلفی را که در بلو لاک آموخته، توسعه یافته است، و همچنین او این ترکیب را با حضور در لیگ نئو ایگوئیست تقویت کرد. منطقه شوت‌زنی ایده آل چیگیری تقریبا ۴۴ درجه و در فاصله ۱۹ متری دروازه است. از تغییر مسیر در حین نفوذ به ترکیب حریف استفاده می‌کند تا خود را به این نقطه ایده آل برساند. همین طور او از تکنیک خود برای اجرای یک شوت کنترل شده به سمت گوشه دروازه استفاده می‌کند.

  • شوت کنترل‌شده
صفحات دیگر