سوسوکه آیزن

سوسوکه آیزن

Sōsuke Aizen

سوسوکه آیزن - بلیچ

نژاد

تولد

۲۹ می

جنسیت

مذکر

وابسته به

خودش
گوتی ۱۳، انجمن روح (قبلا)
ارتش آرانکار (قبلا)

مقام

رهبر ارتش آرانکار (قبلا)
کاپیتان دسته پنجم (قبلا)
ستوان دسته پنجم (قبلا)
مربی آکادمی شینو (قبلا)

دسته

لشکر پنجم (قبلا)

شریک

جین ایچیمارو (قبلا)
کانامه توسن (قبلا)
شینجی هیراکو (قبلا)
مومو هیناموری (قبلا)

پایگاه عملیات‌ها

لاس نوچس، هوئکو موندو

شیکای

کیوکا سویگتسو

بانکای

نامشخص

اولین نمایش

جلد ۹، چپتر ۷۹ (مانگا)
قسمت ۲۳ (انیمه)

سوسوکه آیزن (Sōsuke Aizen) کاپیتان سابق لشکر پنجم در گوتی ۱۳ است. او بعدها به همراه پیروانش، جین ایچیمارو و کانامه توسن اقدام به ترک انجمن روح کرد. نایب او مومو هیناموری بود. او در گذشته به عنوان نایب لشکر پنجمن زیر نظر شینجی هیراکو خدمت می‌کرد. بعدها او با یک ارتش آرانکار نبردی را علیه انجمن روح شروع کرد که در نهایت توسط ایچیگو کوروساکی شکست خورد و توسط کیسوکه اوراهارا مهر و موم شد، و سپس به خاطر جنایت‌هایش زندانی شد.

تاریخچه

در مقطعی نامشخص از گذشته، آیزن به عضویت لشکر پنجم درآمد و تحت هدایت کاپیتان شینجی هیراکو خدمت کرد. او حتی قبل‌تر از کیسوکه اوراهارا مشغول پژوهش و ساخت هوگیوکو بود. او برای این پژوهش خود صدها شینیگامی و صدها شهروند روکونگای را قربانی کرد، با این حال این اقدامات نتیجه‌ای را برای او در بر نداشت. آیزن با جلب کردن توجه شینجی سرانجام به مقام نایب لشکر پنجم رسید. این تصمیم شینجی در واقع برای نظارت بیشتر روی آیزن بود، با این حال این اقدام او به آیزن کمک کرد تا نقشه‌هایش را جلو ببرد.

۱۱۰ سال قبل، آیزن در شبی شاهد کشتن شدن جایگاه سوم لشکرش توسط جین ایچیمارو بود. او به جین گفت که تحت تاثیر مهارتش قرار گرفته است.

۹ سال بعد، با ناپدید شدن اعضای لشکر نهم، کاپیتان-فرمانده یاماموتو یک جلسه فوری با حضور کاپیتان‌ها را ترتیب داد و یک تیم تحقیقاتی را تشکیل داد. این تیم تحقیقاتی بعد از مواجه شدن با اعضای لشکر نهم که هالو شده بودند، با یک مهاجم  نادیده مواجه شدند. در حالی که این تیم همچنان به جستجوی خود ادامه می‌داد، شونسوی و تعداد دیگری از شینیگامی‌ها فردی را دیدند که باور این فرد آیزن باشد.

بعدا مشخص شد که کانامه توسن که جایگاه پنجم لشکر نهم را در اختیار داشت به این لشکر خیانت کرده است. او به پشت کنسی موگوروما خنجر زده بود و همراهان او را کشته بود. کانامه متعاقبا با بانکای خود به اعضای تیم تحقیقاتی حمله کرد و آن‌ها را مجروح کرد. شینجی از او پرسید که دلیل خیانت کردنش به کاپیتان خود چیست، که این سوال او در کمال ناباوری توسط آیزن پاسخ داده شد، کسی که به او گفت کانامه به کسی خیانت نکرده است بلکه از دستورات او پیروی کرده است.

زمانی که شینجی اذعان کرد که از خیانت آیزن غافلگیر نشده است و نسبت به او مشکوک بوده است، آیزن برای او توضیح داد که او به اندازه کافی به نایب خود نزدیک نبوده است که بتواند بدل آیزن را تشخیص دهد. در واقع در آیزن با استفاده از قدرت زانپاکوتوی خود یک بدل را از خود ساخته بود و این بدل را در کنار شینجی قرار داده بود. آیزن به توسن دستور داد که هیوری ساروگاکی را بکشد و خودش نیز بعد از تشکر کردن از شینجی برای کمک کردن به نقشه‌های او، شمشیرش را برای کشتن او بالا برد، اما در همین لحظه اوراهارا در صحنه حاضر شد و جلوی این کار او را گرفت.

آیزن و اوراهارا مکالمه‌ای مختصر به یکدیگر داشتند که آیزن ابتدا خود را بی‌گناه جلوه داد. اما کمی بعد اوراهارا متوجه شد که اعضای تیم تحقیقاتی تحت فرآیند هالوسازی قرار گرفته‌اند و آیزن نیز افشا کرد که او پشت قضیه‌ی ناپدید شدن افراد روکونگای بوده است. آیزن با اشاره به این که دیگر کاری برای انجام دادن در آنجا ندارد، به همراه جین و توسن محل را ترک کرد.

در مقطعی بعد از این حادثه، آیزن تبدیل به کاپیتان لشکر پنجم شد. او بعدها جین را به عنوان نایب خود منصوب کرد. آیزن آزمایش‌های خود روی هالوها و تبدیل کردن آن‌ها به شینیگامی را ادامه داد و در نهایت موفق به ساخت هالوهایی شد که شبیه به شینیگامی‌ها بودند و دارای ظرفیتی پنهان از ریاتسو بودند.

بعدها جین و توسن به ترتیب به کاپیتان‌های لشکر سوم و نهم تبدیل شدند اما همچنان به آیزن کاملا وفادار باقی ماندند. در مقطعی آیزن، جین و توسن به طور محرمانه دیداری با پادشاه هوئکو موندو یعنی باراگان لوئیزسبایرن داشتند. آیزن و باراگان گفتگویی با هم داشتند و آیزن به این پادشاه پیشنهاد کرد که به او بپیوندد تا قدرت بیشتری را در اختیار داشته باشد. اما باراگان این موضوع را نپذیرفت و اذعان کرد که قدرتی بالاتر از چیزی که هست وجود ندارد. آیزن با آزاد کردن شیکای خود به باراگان نشان داد که چطور ارتش او نابود می‌شود، که این موضوع باراگان را تسلیم کرد. این موضوع باعث ایجاد یک دشمنی بزرگ بین آیزن و باراگان شد و باراگان قول داد که او را نابود کند.

مدتی بعد از حادثه هالوسازی و در دورانی که ایشین شیبا کاپیتان بود، آیزن، جین و توسن همچنان روی آزمایش‌های هالوسازی خود کار می‌کردند. مدتی بعد از آن آیزن و دو همراهش شاهد نبرد ایشین با یکی از هالوهای ساخته شده‌ی آن‌ها به نام وایت بودند. در مقطعی از این مبارزه آیزن خودش در صحنه حضور پیدا کرد و مخفیانه ضربه‌ای را از پشت به ایشین وارد کرد. سپس آیزن مدتی دیگر را شاهد ادامه‌ی این نبرد بود تا این که متوجه حضور یک کویینسی به نام ماساکی کوروساکی در نبرد شد که او و همراهنش را غافلگیر کرد. وقتی توسن تصمیم گرفت تا ماساکی را از بین ببرد، آیزن جلوی او را گرفت و گفت که آن‌ها باید منتظر اتفاقات بعدی باشند.

به دنبال شکست و تخریب وایت، توسن از اتفاقات پیش آمده ناامید شد و آن را یک شکست قلمداد کرد. اما آیزن با دعوت کردن او به آرامش گفت که نتایج به دست آمده جالب بوده است.

زمانی که ایچیگو کوروساکی متولد شد، آیزن از وجود او آگاه شد. او که از اهمیت این تولد آگاه بود تصمیم گرفت تا با هدف پیشبرد اهداف خود به توسعه یافتن ایچیگو کمک کند. به همین منظور او روکیا کوچیکی را در شهر کاراکورا مستقر کرد. آیزن همچنین موانعی را بر سر راه ایچیگو قرار داد تا به رشد بیشتر او کمک کند، از جمله حمله کردن یک هالو به نام فیشبون دی به خانواده‌ی او.