بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

حمله به تایتان (مانگا)

اشتراک‌گذاری

حمله به تایتان

Attack on Titan

حمله به تایتان (مانگا) - حمله به تایتان

عنوان‌ها

شینگکی نو کیوجین (進撃の巨人 - ژاپنی)
Attack on Titan (انگلیسی)

نویسنده

هاجیمه ایسایاما

تصویرگر

هاجیمه ایسایاما

انتشار

۹ سپتامبر ۲۰۰۹ - ۹ آپریل ۲۰۲۱

ناشر ژاپنی

کودانشا

ناشر انگلیسی

کودانشا کمیکز

مجله

بساتسو شونن
مجله هفته‌نامه شونن (داستان‌های جانبی)

تعداد جلدها

۳۴

تعداد چپترها

۱۳۹
+ ۲ داستان جانبی

سبک

فانتزی تاریک

حمله به تایتان (Attack on Titan) یک مجموعه مانگا به نویسندگی و تصویرگری هاجیمه ایسایاما است. این مانگا اولین بار در سپتامبر سال ۲۰۰۹ منتشر شد و در مجله بساتسو شونن ادامه پیدا کرد. یک نسخه رسمی انگلیسی نیز از این مانگا توسط کودانشا کمیکز در ژوئن سال ۲۰۱۲ در ایالات متحده عرضه شد. از اکتبر سال ۲۰۱۳ نسخه آنلاین مانگای حمله به تایتان در پلتفرم مانگای کرانچی‌رول در دسترس قرار گرفت که به طور مداوم همزمان با انتشار مانگا در ژاپن به روز رسانی شده است.

عنوان

عنوان اصلی و ژاپنی این مانگا «شینگکی نو کیوجین» است. ترجمه لغوی این عنوان «غول‌(های) پیشرفته» یا «غول(های) حمله‌کننده» است که در این مجموعه از غول‌ها با عنوان تایتان‌ها یاد می‌شود. از این رو عنوان مانگا می‌تواند به تهدید پیشروی تایتان‌ها یا به یک تایتان حمله‌کننده اشاره داشته باشد.

داستان

تقریبا یک قرن پیش از شروع داستان مجموعه، یک نژاد مرموز از غول‌های شبه-انسان و آدم‌خوار که با نام تایتان‌ها شناخته می‌شوند به شکلی ناگهانی ظهور پیدا کردند و تقریبا بشریت را تا مرز نابودی پیش بردند. انسان‌های معدود باقی مانده برای محافظت از خود اقدام به ساخت سه دیوار هم‌مرکز کردند که با نام‌های ماریا، رز، و شینا شناخته شدند. آن‌ها خود را در میان این دیوارها محصور کردند و هر چیزی در بیرون از دیوارها از جمله تاریخچه رویدادهای دنیا تا آن زمان را به فراموشی سپردند.

در زمان حال، پسری به نام ارن یگر به همراه خواهرخوانده‌اش یعنی میکاسا آکرمن و دوستشان آرمین آرلرت این رویا را در سر داشتند تا روزی بیرون از دیوارها را ببینند. اما این رویای صلح‌آمیز آن‌ها با مداخله یک تایتان غول‌پیکر نامعمول با ارتفاع ۶۰ متر و یک تایتان زرهی که به داخل دیوارها رخنه کرده بودند نابود شد. ارن طی این رویداد شاهد مرگ مادرش بود و پس از آن قسم خورد تا انتقام خود را از تایتان‌ها بگیرد. او بعدها به شاخه نظامی چوسا هیدان پیوست و میکاسا و آرمین نیز او را همراهی کردند.

با پیشروی بیشتر در داستان، اسرار بیشتری در مورد ریشه و طبیعت تایتان‌ها و همین طور تاریخچه گمشده دنیا افشا شد، که خواننده‌ی مانگا ممکن است دیدگاهش نسبت به تایتان‌ها تغییر کند. ارن و گروه بررسی خود را تنها امید حفظ تمدن انسانی می‌دانند، آن‌ها با اسرار بر ملا شده از گذشته مبارزه می‌کنند و سعی می‌کنند تا نیروهایی که قصدشان نابودی بشریت است را متوقف کنند.

سایر رسانه‌های نوشتاری

مانگا

کتاب‌های رمان

  • حمله به تایتان: پیش از سقوط
  • حمله به تایتان: بانوی خشن شهر - بخش ۱
  • حمله به تایتان: بانوی خشن شهر - بخش ۲
  • حمله به تایتان: پایان دنیا
  • حمله به تایتان: مسیر ماجراجویی خود را انتخاب کنید
  • دختر گریسون: یک رمان از حمله به تایتان
صفحات دیگر