بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

مسیر (Path)

اشتراک‌گذاری

مسیر

Path

مسیر (Path) - حمله به تایتان

نام ژاپنی

میچی (道)

هدف

اتصال مطیعان یمیر و تایتان‌ها به سایرین
انتقال خاطرات، اراده، گوشت، استخوان و...

اولین نمایش

انیمه: فصل ۲، قسمت ۱۰

مسیر (Path) مجراهایی هستند که تمام تایتان‌ها و مطیعان یمیر را به هم متصل می‌کند.

نگاه کلی

تصور مسیرها از از آنجا نشات گرفته است که نه تایتان پس از مرگ و بدون آن که توسط کسی خورده شوند، قدرتشان به شکل تصادفی به یکی از بچه‌های مطیعان یمیر انتقال پیدا می‌کند، و آن بچه ممکن است هیچ رابطه خونی با فرد حامل قدرت تایتان نداشته باشد. این موضوع باعث شده تا باور بر این باشد که مطیعان یمیر توسط چیزی نامرئی به هم متصل هستند، چیزی آن‌ها آن را مسیرها می‌نامند.

مسیرها می‌تواند حامل مواردی مثل خاطرات دیگر مطیعان یمیر، گوشت و استخوان آن‌ها برای شکل گرفتن بدن یک تایتان باشند.

مسیرها همچنین فراتر از فضا و زمان هستند. این موضوع وقتی ثابت می‌شود که ارن کروگر خاطراتی از میکاسا آکرمن و آرمین آرلرت را به یاد آورد، کسانی که در زمان زیست کروگر هنوز به دنیا نیامده بودند.

سرزمین ناشناخته

اگرچه مسیرها در دنیای فیزیکی نامرئی هستند، اما با ورود به سرزمینی ناشناخته قابل مشاهده هستند. در آنجا مسیرها به صورت ردپایی از نور سبز مایل به آبی در آسمان ظاهر می‌شوند که از نظر ظاهری شبیه به شفق قطبی است. زمان در آنجا بی‌تاثیر است. زیک یگر گفته است که احساس می‌کند سال‌ها آنجا بوده است اما همه چیز در یک لحظه رخ داده است.

یمیر فریتز به عنوان یک دختر کوچک در این سرزمین ساکن است و اغلب یک سطل آب را حمل می‌کند. او قادر به خلق هر چیزی از زمین است. او عامل دگرگونی و بازسازی تایتان‌ها است، زیرا اوست که در زمان فراخوانی تایتان‌ها، بدن آن‌ها را شکل می‌دهد. آن‌هایی که خون سلطنتی دارند و از نوادگان او هستند، می‌توانند به یمیر فریتز فرمان دهند. زیک او را برده‌ای خطاب کرده است که هیچ اختیاری از خود ندارد.

یمیر پس از به دست آوردن قدرت تایتان‌ها وارد این سرزمین شد. زیک یگر هنگامی که در حال مرگ بود نیز وارد این قلمرو شد . ارن یگر هم زمانی وارد این سرزمین شد که سر بریده‌اش به زیک برخورد کرد. زیک حدس زده بود که کسانی که تایتان بنیان‌گذار را به ارث برده‌اند برای فرماندهی یمیر فریتز وارد این سرزمین می‌شوند.

مختصات

نقطه‌ای که مسیرها با هم تلاقی می‌کنند به عنوان «مختصات» شناخته می‌شود. در واقع تایتان بنیان‌گذار مختصاتی است که مسیرهای مطیعان یمیر و تایتان‌ها در آن تلاقی می‌کند. این مختصات توانایی آن را دارد که خاطرات و ترکیب بدن مطیعان یمیر را تغییر دهد، یا آن‌ها را به تایتان (حتی تایتان عظیم الجثه) تبدیل کند، و به همه تایتان‌ها فرمان دهد. به گفته تام زاور، مطیعان یمیر همانند بخشی از بدن تایتان بنیانگذار هستند و مهم نیست که کجا باشند.در سرزمین ناشناخته، مختصات به عنوان ستونی بزرگی از نور سبز مایل به آبی و همانند یک درخت دیده می‌شود.

صفحات دیگر