ویکی حمله به تایتان

مانگای حمله به تایتان

اشتراک‌گذاری

حمله به تایتان

Attack on Titan

مانگای حمله به تایتان - حمله به تایتان

عنوان‌ها

شینگکی نو کیوجین (進撃の巨人 - ژاپنی)
Attack on Titan (انگلیسی)

نویسنده

هاجیمه ایسایاما

تصویرگر

هاجیمه ایسایاما

انتشار اولیه

۹ سپتامبر ۲۰۰۹

ناشر ژاپنی

کودانشا

ناشر انگلیسی

کودانشا کمیکز

مجله

بساتسو شونن

سبک

فانتزی تاریک

حمله به تایتان (Attack on Titan) یک مجموعه مانگا به نویسندگی و تصویرگری هاجیمه ایسایاما است. این مانگا اولین بار در سپتامبر سال ۲۰۰۹ منتشر شد و در مجله بساتسو شونن ادامه پیدا کرد. یک نسخه رسمی انگلیسی نیز از این انیمه توسط کودانشا کمیکز در ژوئن سال ۲۰۱۲ در ایالات متحده عرضه شد. از اکتبر سال ۲۰۱۳ نسخه آنلاین مانگای حمله به تایتان در پلتفرم مانگای Crunchyroll در دسترس قرار گرفت که به طور مداوم همزمان با انتشار مانگا در ژاپن به روز رسانی شده است.

عنوان

عنوان اصلی و ژاپنی این مانگا «شینگکی نو کیوجین» است. ترجمه لغوی این عنوان «غول‌(های) پیشرفته» یا «غول(های) حمله‌کننده» است که در این مجموعه از غول‌ها با عنوان تایتان‌ها یاد می‌شود. از این رو عنوان مانگا می‌تواند به تهدید پیشروی تایتان‌ها یا به یک تایتان حمله‌کننده اشاره داشته باشد.

داستان

تقریبا یک قرن پیش از شروع داستان مجموعه، یک نژاد مرموز از غول‌های شبه-انسان و آدم‌خوار که با نام تایتان‌ها شناخته می‌شوند به شکلی ناگهانی ظهور پیدا کردند و تقریبا بشریت را تا مرز نابودی پیش بردند. انسان‌های معدود باقی مانده برای محافظت از خود اقدام به ساخت سه دیوار هم‌مرکز کردند که با نام‌های ماریا، رز، و شینا شناخته شدند. آن‌ها خود را در میان این دیوارها محصور کردند و هر چیزی در بیرون از دیوارها از جمله تاریخچه رویدادهای دنیا تا آن زمان را به فراموشی سپردند.

در زمان حال، پسری به نام ارن یگر به همراه خواهرخوانده‌اش یعنی میکاسا آکرمن و دوستشان آرمین آرلرت این رویا را در سر داشتند تا روزی بیرون از دیوارها را ببینند. اما این رویای صلح‌آمیز آن‌ها با مداخله یک تایتان غول‌پیکر نامعمول با ارتفاع ۶۰ متر و یک تایتان زرهی که به داخل دیوارها رخنه کرده بودند نابود شد. ارن طی این رویداد شاهد مرگ مادرش بود و پس از آن قسم خورد تا انتقام خود را از تایتان‌ها بگیرد. او بعدها به شاخه نظامی چوسا هیدان پیوست و میکاسا و آرمین نیز او را همراهی کردند.

با پیشروی بیشتر در داستان، اسرار بیشتری در مورد ریشه و طبیعت تایتان‌ها و همین طور تاریخچه گمشده دنیا افشا شد، که خواننده‌ی مانگا ممکن است دیدگاهش نسبت به تایتان‌ها تغییر کند. ارن و گروه بررسی خود را تنها امید حفظ تمدن انسانی می‌دانند، آن‌ها با اسرار بر ملا شده از گذشته مبارزه می‌کنند و سعی می‌کنند تا نیروهایی که قصدشان نابودی بشریت است را متوقف کنند.

سایر رسانه‌های نوشتاری

مانگا

 • Attack on Titan: No Regrets (سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۴ - ۲ جلد)
 • Attack on Titan: Before the Fall (سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۹ - ۱۷ جلد)
 • Attack on Titan: Lost Girls (سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۶ - ۲ جلد)
 • Attack on Titan: Junior High (سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶ -  ۱۱ جلد)
 • Spoof on Titan (سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۴ - ۲ جلد)
 • Attack on Avengers (سال ۲۰۱۴ - ۱ فصل)

کتاب‌های رمان

 • Attack on Titan: Before the Fall
 • Attack on Titan: The Harsh Mistress of the City
 • Attack on Titan: The Harsh Mistress of the City
 • Attack on Titan: End of the World
 • Attack on Titan Choose Your Path Adventure
 • Garrison Girl: An Attack on Titan Novel