بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

تایتان ماده

اشتراک‌گذاری

تایتان ماده

Female Titan

تایتان ماده - حمله به تایتان

نام‌های دیگر

ماده

ارتفاع

۱۴ متر

توانایی‌ها

انطباق، جذب تایتان، تطبیق‌پذیری، سخت شدن

وفاداری

تایتان مونث یا ماده (Female Titan) یکی از نه تایتان است که می‌تواند به راحتی خصوصیات سایر تایتان‌ها را تقلید کند. این تایتان همچنین قادر به سخت کردن بخش‌هایی از پوست خود و جذب تایتان‌های خالص به واسطه فریادش است. آخرین وارث این تایتان آنی لئون‌هارت بود.

توانایی‌ها و قابلیت‌ها

انطباق

به گفته آنی، تایتان ماده به آسانی با خوردن بخشی از تایتان‌های دیگر قادر به تقلید ویژگی‌های آن‌ها است. در نتیجه، مارلی به شدت روی او آزمایش کرده است.

جاذبه تایتان

این تایتان همانند تایتان جانور قادر است به وسیله فریاد زدن تایتان‌های خالص را به سمت خود بکشاند. آنی لئون‌هارت از این توانایی برای جمع کردن تایتان‌ها در جزیره پارادایس و هدایت آن‌ها به سمت دیوارها استفاده کرد.

نقطه ضعف این توانایی در این است که پس از رسیدن تایتان‌ها به محل تایتان ماده، آن‌ها شروع به خوردن آن می‌کنند. در شرایط عادی این موضوع می‌تواند منجر به یک فاجعه برای تایتان ماده شود، اما در برخی شرایط می‌توان از این موضوع به طور موثر استفاده کرد.

تطبیق پذیری

مشابه با تایتان‌های آرواره و ارابه، این تایتان نیز دارای استقامت و تحرک بالایی است.

سخت شدن

همانند تایتان‌های زرهی، چکش جنگ، و جانور، تایتان ماده نیز توانایی سخت کردن پوست خود را دارد و می‌تواند تیغه‌های فولادی در اثر تماس خرد کند. علاوه بر ویژگی‌های دفاعی، این توانایی در حملات نیز تاثیر قابل توجهی دارد و آن‌ها را تقویت می‌کند. آنی لئون‌هارت در هنگام بیرون آمدن از بخش گردن تایتان خود، از این توانایی برای ایجاد یک پیله کریستالی در اطراف خود استفاده کرد.

تاریخچه

تایتان ماده همانند سایر نه تایتان پس از مرگ یمیر فریتز به وجود آمد. ۱۷۰۰ سال پس از مرگ او، تایتان ماده در اختیار یک یا چند خانواده الدیایی که با هم درگیر بودند قرار گرفت. پس از این هفده قرن، کارل فریتز، پادشاه خانواده فریتز درگیری‌های موجود در الدیا را رها کرد و به جزیره پارادایس نقل مکان کرد. تایتان ماده نیز در طول جنگ بزرگ تایتان‌ها توسط ملت مارلی تصاحب شد.

در حدود سال ۸۴۳، آنی لئون‌هارت برای وراثت قدرت این تایتان انتخاب شد. او بعدا از این تایتان در جنگی میان مارلی و یک ملت دشمن استفاده کرد.

در سال ۸۴۵، ملت مارلی عملیات جزیره پارادایس را شروع کرد که طی آن آنی، راینر براون، برتولت هوور و مارسل گالیارد به آن سوی اقیانوس و به جزیره پارادایس فرستاده شدند. تایتان ماده مسئول تعداد زیادی تایتان بود تا در هنگام سقوط دیوار ماریا، آن‌ها را به داخل هدایت کند.

وارثان تایتان ماده

صفحات دیگر