ویکی حمله به تایتان

تایتان زرهی

اشتراک‌گذاری

تایتان زرهی

Armored Titan

تایتان زرهی - حمله به تایتان

نام‌های دیگر

زره

ارتفاع

۱۵ متر

توانایی‌ها

سخت کردن پوست با روکش زرهی، سخت شدن

وفاداری

تایتان زرهی (Armored Titan) یکی از نه تایتان است که سراسر بدنش با روکشی زرهی پوشیده شده است. در حال تایتان آرواره در اختیار راینر براون است و گابی براون کاندید دریافت قدرت این تایتان است.

توانایی‌ها و قابلیت‌ها

پوست زرهی

تایتان زرهی
ناتوانی میکاسا در نفوذ به پوست سخت شده تایتان زرهی

ویژگی بارز تایتان زهی لایه‌ای همه-جانبه از روکشی سخت است که از بدن تایتان محافظت می‌کند. این زره قادر است از تایتان در برابر آسیب‌های قابل توجهی محافظت کند، مثل برخورد مستقیم با توپ، برخورد تیغه‌های فولادی، و تحولات انفجاری تایتان غول‌پیکر. با این حال، این زره محدودیت‌هایی هم دارد و قادر به محافظت از کاربر در برابر سلاح‌های قدرتمند مانند توپ‌های ضد-تایتان نیروهای متحدین شرق-میانه نیست. این زره می‌تواند برای محافظت فیزیکی و همچنین تهاجمی مورد استفاده قرار گیرد و در اثر ضربه به هر چیزی خسارت زیادی وارد می‌کند.

نقطه ضعف اصلی تایتان زرهی سرعت پایین آن است. این زره به دلیل افزایش وزن، حرکت را محدود می‌کند و تایتان زرهی وقتی به طور کامل زره‌پوش است تنها با سرعتی متوسط قادر به دویدن است. کاربر می‌تواند قسمت‌هایی از زره را به منظور افزایش تحرک حذف کند، که در حالت سرعت آن به شکل چشم‌گیری بالا می‌رود.

نقطه ضعف دیگر که کمتر شناخته شده این است که دارنده تایتان بنیادی می‌تواند زره این تایتان را به طور کامل از بین ببرد. این موضوع تایتان زرهی را به شدت در معرض آسیب قرار می‌دهد.

سخت شدن

این تایتان مشابه با تایتان ماده قادر است تا حدی از سختی شبه-کریستالی در اطراف بدن خود استفاده کند. تایتان زرهی همچنین می‌تواند از این توانایی برای ایجاد چنگال‌هایی روی دست و پاهای خود استفاده کند.

تاریخچه

تایتان زرهی همانند سایر نه تایتان پس از مرگ یمیر فریتز به وجود آمد. ۱۷۰۰ سال پس از مرگ او، تایتان زرهی در اختیار یک یا چند خانواده الدیایی که با هم درگیر بودند قرار گرفت. پس از این هفده قرن، کارل فریتز، پادشاه خانواده فریتز درگیری‌های موجود در الدیا را رها کرد و به جزیره پارادایس نقل مکان کرد. تایتان زرهی نیز در طول جنگ بزرگ تایتان‌ها توسط ملت مارلی تصاحب شد.

در حدود سال ۸۴۳، راینر براون به عنوان وارث قدرت تایتان زرهی انتخاب شد. او بعدا در هنگام جنگ بین مارلی و یک ملت دشمن از فرم تایتان خود استفاده کرد.

در سال ۸۴۵، ملت مارلی عملیات جزیره پارادیس را آغاز کرد و راینر، مارسل گالیارد، برتولت هوور و آنی لئون‌هارت به آن سوی اقیانوس و جزیره پارادایس فرستاده شدند.

وارثان

حال