ویکی ویچر

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

منبع

اشتراک‌گذاری

منبع یا منشا (Source) فردی است که با میل طبیعی به توانایی‌های جادویی متولد شده است. کنترل این توانایی پس از شکوفا شدن نسبتا دشوار است و گاهی در صورت عدم کمک‌رسانی می‌تواند به بیماری‌های روانی مانند کاتاتونیا منجر شود.

تاریخچه

جستجوی بیکر

در دهه ۷۶۰، پس از اولین فرود انسان‌ها و ساخت یک سکونتگاه، یان بکر و جیامباتیستا فرزندان این مهاجران را در یک آزمایش جادویی قرار دادند تا منبع‌ها را فاش کنند. فرزندان منتخب از والدین گرفته شدند و به میرث (Mirthe) برده شدند تا در آنجا آموزش ببینند.

آموزش منبع

مدارس سحر و جادو از جمله ارتوزا و تأسیساتی در بن آرد برای کمک به این کودکان ایجاد شدند تا قدرت خود را پرورش دهند و کنترل کنند. در دوره‌ای اگر کسی از منبعی مطلع می‌شد، جادوگران این مدارس آن‌ها را شکار می‌کردند و با زور یا فریب از خانواده هایشان جدا می‌کردند. با این حال، این عمل در نهایت در دهه ۱۲۶۰ از بین رفت و با رویکردی نرم‌تر جایگزین شد: به طوری هر جادوگری که از وجود یک منبع مطلع می‌شد، باید به بخش جادوگران اطلاع می‌داد تا آن‌ها منبع را زیر نظر داشته باشند و آن را مجذوب سحر و جادو کنند و در نهایت به دام بیندازند.

محدودیت‌ها

موقعیت‌های استرس‌زا معمولا به عنوان محرکی برای توانایی‌های یک منبع عمل می‌کنند. با این حال یک منبع ممکن است قدرت بسیار زیادی داشته باشد که کاملا غیرقابل کنترل باشد و تنها زمانی اتفاق می‌افتد که انتظارش را ندارد. این اتفاق می‌تواند منجر به موقعیت‌های وحشتناکی شود که طی آن حتی یک قلعه یا نیمی از یک شهر را ویران کند.

منبع‌های شناخته شده

  • سیری
  • پاوتا
  • گرهارت اِیِل
  • اگنس گلانویل
  • الوین
  • ژاک دو آلدرسبرگ
صفحات دیگر